تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چرا خروجی هر پایان نامه یک مقاله نیست؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با درود
دوستان پایان نامه هایی که یک حرف تو و تازه دارن. پس به راحتی همون میتونه یک مقاله بشه؟ خوب در مقاله هم رسالت ش همین هست تقریبا که حرف جدید باشه
پس چرا خروجی هر پایان نامه یک مقاله نیت؟
به دلیل اینکه خیلی از پایان نامه ها کپیه Big Grin

و یا داده سازیه Big Grin

و یا کار خاصی نکرده و ایمپروو نداشته ! Big Grin

و هزاران جایزه ی نقدی وغیر نقدی دیگر
اصلا چرا باید مقاله بده دانشجو ارشد؟ مگه توی 6 ماه میشه آپولو هوا کرد؟ شما سه ترم مشغول درس هستی، بعدش تازه یه نفسی میکشی که بری سر پژوهش و استارت یه موضوع روبزنی و یه چند ماهی وقت بزاری تا سرنخ توی اون موضوع بدست بیاری و بعدش تازه بخوای کار جدید بکنی ..
تازه اگه توی این مملکت گل و بلبل شما فقط سرت توی کتاب و درس باشه و هیچ مشکلی نداشته باشی و همون طور که مستحضر هستید دانشجو بودن توی ایران اونم ارشد اونم توی یه شهر غریب اونم با جیب خالی خیلی کار راحتی نیست.
مگه داریم؟
مقاله دادن مگه افتخاره
حداقل ۱۰ تا پایان نامه توی برکلی و استنفورد تو گرایش معماری خوندم دریغ از یک مقاله ! اونوقت تو ایران نه کاری نه حرکتی همین که ترم یک می آد دانشگاه یه کار کنیم که یه مقاله در بیاد ازش بیاد بیرون!
ملت نمی یاد که کار کنه که مقاله بده می یاد مقاله دیگران رو بخونه و ازشون یک کار-حرکت یه چیز جدید بسازه نه اینکه مثل ایران طرف بگه ما پزوهش می کنیم تا مقاله بدیم!!!!!!!!!
می تونم بپرسم چند تا از این عشاق مقاله نویسی محض رضا خدا یه مقاله تو زمینه خودشون بغیر از دادن مقاله یا درسشون گرفتند خوندند.
فکرها رو باید شست
کلا خیلی چیزا توی ایران داره اپیدمی میشه
خدا نکنه جو یه چیزی توی جامعه بیوفته
دوستان من منظورم این نیست حتما مقاله بدیم
سوالم علمی بود راستش!
منظورم این هست که پایان نامه وقتی حرف جدید ی داخلش نباشه که تصویب نمیشه
خوب وقتی تصویب شد . یعنی ایده نو توش هست
خوب چرا مقاله نمیاد از ایده نو بیرون؟ خود نویسنده پایان نامه نمیخواد؟ یا بحث جدایی هست؟
(25 بهمن 1394 12:25 ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان من منظورم این نیست حتما مقاله بدیم
سوالم علمی بود راستش!
منظورم این هست که پایان نامه وقتی حرف جدید ی داخلش نباشه که تصویب نمیشه
خوب وقتی تصویب شد . یعنی ایده نو توش هست
خوب چرا مقاله نمیاد از ایده نو بیرون؟ خود نویسنده پایان نامه نمیخواد؟ یا بحث جدایی هست؟
نمی دونم دانشجو ارشدی یا نه
من این ترم یکم بود و همین هفته پیش حداقل ۵-۶ تا پایان نامه شرکت کردم طرف اسم پایان نامه اش گنده ولی توش هیچی بغیر از چند شبیه سازی چیز دیگی نیست!
خودت باید ببینی تا متوجه بشی
من به استاد راهنماهم گفتم می خوام عملی کار کنم هرچی دانشجو دکترا و ارشد بود بهم گفتند خر شدی دکتراش می یاد شبیه سازی پردازش تصویر تو متلب می کنه
مقاله داریم تا مقاله. تقریبا هر پایان نامه ای رو میشه بالاخره یه جایی چاپ کرد اما ...
خیلیا ایده ای میدن برای پایان نامه که در ظاهر ایده خوبیه ایده رو مدل میکنن و ریزالت میگیرن و متاسفانه نتایج خیلی تایید نمیکنه که روش پیشنهادی از روشهای مشابه بهتر عمل میکنه یا این که ایده رو خیلی خوب نمیتونن ساخت و پرداخت کنن. صرف نو بودن ایده که دلیل خوب بودن کار نی باید نگرشی که باهاش مساله حل میشه هم خوب باشه. بنابر این چون کارشون در حد کنفرانسا ژورنالای مطرح نی چاپ نمیکنن(یا میفرستن ریجکت میشن). البته اینم هست که خیلیا که دنبال دکترا و اپلای و اینا نیستن دلیلی نداره برن دنباله مقاله جاپ کردن
گرفتم جریان رو
ممنون سپاس
(25 بهمن 1394 10:08 ق.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط: [ -> ]مقاله دادن مگه افتخاره
حداقل ۱۰ تا پایان نامه توی برکلی و استنفورد تو گرایش معماری خوندم دریغ از یک مقاله ! اونوقت تو ایران نه کاری نه حرکتی همین که ترم یک می آد دانشگاه یه کار کنیم که یه مقاله در بیاد ازش بیاد بیرون!
ملت نمی یاد که کار کنه که مقاله بده می یاد مقاله دیگران رو بخونه و ازشون یک کار-حرکت یه چیز جدید بسازه نه اینکه مثل ایران طرف بگه ما پزوهش می کنیم تا مقاله بدیم!!!!!!!!!
می تونم بپرسم چند تا از این عشاق مقاله نویسی محض رضا خدا یه مقاله تو زمینه خودشون بغیر از دادن مقاله یا درسشون گرفتند خوندند.
فکرها رو باید شست
خب چرا مقاله بقیه رو نخونید یاد نگیرید به کار نبندید و بهبود ندید و مقالش نکنید؟
آقای نوروزی مگه بده که آدم نوآوری داشته باشه؟
من که دوست دارم مقاله بدم نوآوری داشته باشم و کارمو یه جا پیاده سازی کنم و میدونم که میتونم
(25 بهمن 1394 08:26 ب.ظ)aamitis نوشته شده توسط: [ -> ]
فکرها رو باید شست
خب چرا مقاله بقیه رو نخونید یاد نگیرید به کار نبندید و بهبود ندید و مقالش نکنید؟
من که دوست دارم مقاله بدم نوآوری داشته باشم و کارمو یه جا پیاده سازی کنم و میدونم که میتونم
سلام
من نگفتم نواوری نداشته باشید مقاله نخونید .
حداقل این قدر رو می دونم نواوری خیلی سخته و به نظرم این که بعضی از افراد یه مقاله رو می خونند و بعد یه مقدارشو بهبود می دهند می گن نو اوری - نواوری از اسمش پیداست یعنی یه کار نو و کسی تو یه زمینه علمی بخواهد این کار را بکند باید بسیار تو اون حوضه وارد باشه و عمیق کار کند نه اینکه دو تا مقاله می خواند و بعد یه شبیه سازی و یه بهبود داده های مقاله قبلی
یه چیز دیگه اینه که من تا به حال کسی رو ندیدم بگه فلان زورنال گرفتم و ببینم توش چی نوشته شده فقط یه سرچ ساده و دانلود مقاله و...
خدایی این کار نه پزوهش هست و نه نواورانه و نتیجه این رفتار ها شده فروش مقاله و با ۲۶ هزار مقاله ای اس ای حتی 26 هزار کار فناورانه که هیچ حتی من می گم صد تا کار ایجاد نشده است .
(25 بهمن 1394 11:25 ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط: [ -> ]
فکرها رو باید شست
سلام
حداقل این قدر رو می دونم نواوری خیلی سخته و به نظرم این که بعضی از افراد یه مقاله رو می خونند و بعد یه مقدارشو بهبود می دهند می گن نو اوری - نواوری از اسمش پیداست یعنی یه کار نو و کسی تو یه زمینه علمی بخواهد این کار را بکند باید بسیار تو اون حوضه وارد باشه و عمیق کار کند نه اینکه دو تا مقاله می خواند و بعد یه شبیه سازی و یه بهبود داده های مقاله قبلی
یه چیز دیگه اینه که من تا به حال کسی رو ندیدم بگه فلان زورنال گرفتم و ببینم توش چی نوشته شده فقط یه سرچ ساده و دانلود مقاله و...
خدایی این کار نه پزوهش هست و نه نواورانه و نتیجه این رفتار ها شده فروش مقاله و با ۲۶ هزار مقاله ای اس ای حتی ۲۶ هزار کار فناورانه که هیچ حتی من می گم صد تا کار ایجاد نشده است .

خدا رو شکر که همین هفته گذشته بچه هایی دیدم که نو آوری داشتن نه در حد بهبود بلکه یه کار جدید رو پیاده کردن خودشون
پس ما هم میتونیمSmile
(26 بهمن 1394 12:29 ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط: [ -> ]
(25 بهمن 1394 11:25 ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط: [ -> ]
فکرها رو باید شست
سلام
خدایی این کار نه پزوهش هست و نه نواورانه و نتیجه این رفتار ها شده فروش مقاله و با ۲۶ هزار مقاله ای اس ای حتی ۲۶ هزار کار فناورانه که هیچ حتی من می گم صد تا کار ایجاد نشده است .

خدا رو شکر که همین هفته گذشته بچه هایی دیدم که نو آوری داشتن نه در حد بهبود بلکه یه کار جدید رو پیاده کردن خودشون
پس ما هم میتونیمSmile
مطمنا هر کسی تلاش کند می تواند
امیدوارم شما خلاق و نو اور باشید
لینک مرجع