تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: دو سوال طراحی الگوریتم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان.
ممنون میشم اگر در حل این دو سوال کمک کنید.
[تصویر:  400174_89yg0yxv7x0qtbsb8k5d.png]
[تصویر:  400174_qpd953vkr9qk6m8u45vk.png]
سوال اول با ادغامی حل میشه فک کنم که بشه گزینه 4.
میشه جواب اینارو هم بزارید؟؟
سوال دوم هم گزینه 4 میشه جواب
ممنون میشم ..
(20 فروردین 1395 04:41 ب.ظ)wskf نوشته شده توسط: [ -> ]سوال اول با ادغامی حل میشه فک کنم که بشه گزینه ۴/
میشه جواب اینارو هم بزارید؟؟
سوال دوم هم گزینه ۴ میشه جواب
ممنون میشم ..

پاسخ تشریحی رو میخوام متاسفانه در کتاب ها هم به گزینه درست فقط اشاره شده!
کلا ثابت شده توی کنکور که این موسسه ها بلد نیستن جواب سوال های تازه و سوالاتی که ایده های جدید توش هست رو بدن.
سوال دوم هم مدرسان با یه ماست مالی حرفه ای زده گزینه ی 2.
اول سواله میاد،بعد پاسخ های تستی سنجش،بعد مولف کتاب ها شروع میکنن به نظریه پردازی در مورد سوال تا به یه جواب دربو داغون برسن.چرا؟؟ چون خودشون هیچکدوم این کتابا رو نخوندن. دقیقا در درس شبکه هیم چیزا رو من دیدم.طرف فقط با یه راهکاری که از کتاب خودش هم منتج نمیشه سعی کرده پاسخ سنجش رو توجیه کنه.مثلا سوالات درس طراحی الگوریتم 83 مهندسی کامپیوتر و 86 آی تی که در مورد ماتریس استراسن هستند هر کتابی یه پاسخ داده برا خودش . . .
(21 فروردین 1395 02:00 ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط: [ -> ]کلا ثابت شده توی کنکور که این موسسه ها بلد نیستن جواب سوال های تازه و سوالاتی که ایده های جدید توش هست رو بدن.
سوال دوم هم مدرسان با یه ماست مالی حرفه ای زده گزینه ی ۲/
اول سواله میاد،بعد پاسخ های تستی سنجش،بعد مولف کتاب ها شروع میکنن به نظریه پردازی در مورد سوال تا به یه جواب دربو داغون برسن.چرا؟؟ چون خودشون هیچکدوم این کتابا رو نخوندن. دقیقا در درس شبکه هیم چیزا رو من دیدم.طرف فقط با یه راهکاری که از کتاب خودش هم منتج نمیشه سعی کرده پاسخ سنجش رو توجیه کنه.مثلا سوالات درس طراحی الگوریتم ۸۳ مهندسی کامپیوتر و ۸۶ آی تی که در مورد ماتریس استراسن هستند هر کتابی یه پاسخ داده برا خودش . . .

دقیقا همینطوره مخصوصا در چنین مباحثی مثل ساختمان و الگوریتم یا هیچ توضیحی ندارند یا یک راه کار قبلی رو با تغییر نه چندان درست به زور ب جواب میرسونن!
حتی در مسائل حفظی یا مفهومی فقط میان گزینه میدن در صورتی که این بحث اصلا توی کتاب راجع بهش چیزی نوشته نشده!!
موسسات که اغلب دانشجوها پاسخ میدن حتی با پاسخ سنجشم متناقضه! انگار اصلا نگاه نمیکنن به کلید! بحثی که من دارم حتی در مورد انتشارات معروف و اساتید به نام هم صدق میکنه!
حالا کدوم گزینه جواب میشه؟ حداقل گزینه رو بگید ما هم واسه خودمون تجزیه تحلیل کنیم.. Smile
(22 فروردین 1395 08:12 ب.ظ)wskf نوشته شده توسط: [ -> ]حالا کدوم گزینه جواب میشه؟ حداقل گزینه رو بگید ما هم واسه خودمون تجزیه تحلیل کنیم.. Smile

این جوری که تو کلیده: 85 گزینه 4 و سوال 95 گزینه 1
سلام

سوال 95 رو فکر میکنم با برنامه ریزی پویا با رابطه بازگشتی زیر بشه حل کرد:
[tex]f(n,m)=f(n-1,m-x_i)\: \: x_i\: \: \: \: \: \: :\: \: \: \: 1\le x_i\le n[/tex]

[tex]f(n,m)[/tex] = زمان پیدا کردن زیر مجوعه ای از n عدد که مجموع آنها برابر m باشد.و m=s/2

چون اگه بتونیم زیر مجموعه ای از اعداد پیدا کنیم که مجموعشون بشه s/2 کار تمامه،ومیشه باقی اعداد رو در مجموعه ای دیگه جای داد.اینجوری جمع عناصر دو زیر مجوعه با هم برابر خواهد بود.
لینک مرجع