تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: نگاشت حافظه(آی تی 92)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
خواهشان خیلی جامع تمام گزینه ها رو توضیح بدید : پاسخ گزینه ی ۳ هست.[تصویر:  401122_%25DB%25B2%25DB%25B0%25DB%25B1%25...B%25B1.jpg]

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

=======

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سلام
متاسفانه چند سال اخیر سوالات صحیح و غلط (اینکه میگن کدام غلط هست یا کدام درست) معماری کامپیوتر بیش از اینکه به مطالب منابع مرتبط باشه میان 4 تا گزینه میدن و میگن کدومش غلطه یا درسته، من خوب که به گزینه ها نگاه میکنم میبینم که واقعا فقط مطلب یکی از گزینه ها میشناسم و بقیش حتی به پرده گوشم هم نخورده Tongue ، مثل سوال معماری آیتی 94 - در ضمن تو کتاب های کنکوری هیچ گزینه ای رو توضیح نداده Undecided

در مورد این سوال توضیحات زیر رو من میتونم بدم
گزینه 1) به دلیل اینکه جست و جو به صورت موازی بین تمام خانه های جدول صفحه انجام میشه، پس سرعت بیشتره (در واقع منظورش بیشتر مثل TLB هست مه به صورت موازی همه ی درایه های آن ها بررسی میشه)
گزینه 3) که خیلی واضح هست چون نگاشت به صورت fully associative هست میتوانیم اون رو تو همه صفحات قرار دهیم مثل الگوریتم LRU که هر صفحه رو ممکنه تو هر قابی قرار بده
گزینه 4) با افزایش حافظه فیزیکی ، تعداد صفحات بیشتر شده (البته با فرض ثابت بودن اندازه ی صفحات) پس حجم جدول صفحه بیشتر میشه چون تعداد درایه های بیشتری میخواد
گزینه 2 رو نمیدونم Big Grin
سلام.
ممنون.
گزینه ی 2 میشه : این جدول مشابه کش در درون پردازنده هست، یعنی انگار جدول رو ریختیم روی رجیستر ها،دیگه نمیخواد دسترسی های اضافه و چه میدونم حرکت بین سطوح حافظه و رفتن تا حافظه ی اصلی رو داشته باشیم.ما وقتی یک نگاشت انجام میدیم کارمون اینه در واقع :
یه آدرس منطقی(مجازی داریم)اینو ریز به ریز طی میکنیم تا برسونیمش به آدرس فیزیکی.به ازای هر مرحله ای هم که براش طی میکنیم یک سری آدرس ها رو لازم داریم (مثلا شماره صفحه و قطعه و غیره،خب اینا بیت مصرف میکنن و حجم جدول صفحه رو بالا میبرن)اما وقتی جدول صفحه توی خود پردازنده هست این دسترسی های اضافی رو لازم نداریم دیگه.(روی رجیستر هاست و همه ی اطلاعاتش دم دسته)
(03 اردیبهشت 1395 01:03 ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط: [ -> ]سلام.
ممنون.
گزینه ی ۲ میشه : این جدول مشابه کش در درون پردازنده هست، یعنی انگار جدول رو ریختیم روی رجیستر ها،دیگه نمیخواد دسترسی های اضافه و چه میدونم حرکت بین سطوح حافظه و رفتن تا حافظه ی اصلی رو داشته باشیم.ما وقتی یک نگاشت انجام میدیم کارمون اینه در واقع :
یه آدرس منطقی(مجازی داریم)اینو ریز به ریز طی میکنیم تا برسونیمش به آدرس فیزیکی.به ازای هر مرحله ای هم که براش طی میکنیم یک سری آدرس ها رو لازم داریم (مثلا شماره صفحه و قطعه و غیره،خب اینا بیت مصرف میکنن و حجم جدول صفحه رو بالا میبرن)اما وقتی جدول صفحه توی خود پردازنده هست این دسترسی های اضافی رو لازم نداریم دیگه.(روی رجیستر هاست و همه ی اطلاعاتش دم دسته)

آهان، درسته
اصلا توجه نکرده بودم
فراوان سپاسگزارم
لینک مرجع