تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 107 کنکور 95
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان ، این سوال و کلن این بحث رو یکم ایراد دارم ، ممنون میشم یه توضیح خلاصه ای ای بهم بگید ..

[attachment=21236]
سلام
کافی firstterm متغیر A که میشه {) , a} و lastterm متغیر s که میشه { ),(,a} رو بدست بیاریم حال از روی قاعده اول ) از اعضایی firstterm متغیر A تقدم کمتری دارد یعنی ).>) و a.>) و از روی قاعده سوم اعضایی lastermمتغیر s از a تقدم بیشتری دارند یعنی a.>a و a<.) وa<.( پس بین"a و )" دو تقدم <> وجود دارد. یعنی گزینه یک. واینکه باید توجه کنید که بین "),a" تقدمی وجود ندارد یعنی باید به قرار گرفتن در چپ و راست توجه کنید. فقط یک تقدم دیگر مانده که ان هم (=a است.
سلام من نمیتونم بفهمم چجوری پرانتز باز میشود(lastterm(s؟
(07 اسفند 1396 09:56 ب.ظ)ftmbghrn نوشته شده توسط: [ -> ]سلام من نمیتونم بفهمم چجوری پرانتز باز میشود(lastterm(s؟
سلام
در تعریف lastterm گفته شده که ورودی ان یک متغیر مانند s بود و خروجی ان مجموعه ای از فقط پایانه مانند a است که در فرم های جمله ای تولید شده توسط s این پایانه در سمت راست فرم های جمله ای یا به اندازه یک متغیر از سمت راست فاصله داشته باشد.
برای s به قانون اول اگر نگاه کنید می بینید که پرانتز باز به اندازه یک متغیر(A) از سمت راست فاصله دارد و اگر به قانون دوم نگاه کنیدa کاملا سمت راست است و اگر در قانون اول به جای A سمت راستش در قانون سوم را قرار دهیم پرانتز بسته هم در سمت راست فرمول جمله ای تولید شده ظاهر می شود پس هرسه پرانتز باز و بسته و a در lastterm متغیرs قرار دارند.
ممنونم تو کتاب پژوهش به این نکته اشاره نشده
(15 بهمن 1395 11:59 ب.ظ)alireza01 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان ، این سوال و کلن این بحث رو یکم ایراد دارم ، ممنون میشم یه توضیح خلاصه ای ای بهم بگید ..

سلام
میدونم نباید اینجا سئوال کرد اما تمام قسمتهای انجمن کامپایلر قدیمیه بجز قسمت سئوالات
یه سئوال دارم، برا شروع کامپایلر ، چقدر از نظریه زبان ماشین باید بلد بود؟ چه فصولی لازمه ی کامپایلره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید و اگه اینجا جوابش نیس برام جواب رو به صندوق پیامم بفرستید
(21 اسفند 1396 01:50 ب.ظ)دختر مهربان نوشته شده توسط: [ -> ]
(15 بهمن 1395 11:59 ب.ظ)alireza01 نوشته شده توسط: [ -> ]

سلام
میدونم نباید اینجا سئوال کرد اما تمام قسمتهای انجمن کامپایلر قدیمیه بجز قسمت سئوالات
یه سئوال دارم، برا شروع کامپایلر ، چقدر از نظریه زبان ماشین باید بلد بود؟ چه فصولی لازمه ی کامپایلره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید و اگه اینجا جوابش نیس برام جواب رو به صندوق پیامم بفرستید
سلام
معمولا در خود کتاب های کامپایلر مباحث مورد نیاز از نظریه درس داده می شود و نیاز ی به کتاب نظریه نیست
(21 اسفند 1396 05:21 ب.ظ)msour44 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
معمولا در خود کتاب های کامپایلر مباحث مورد نیاز از نظریه درس داده می شود و نیاز ی به کتاب نظریه نیست

سلام
مرسی که جواب دادید
کتاب کامپایلر آقای فردین شاپوری هم اینجوریه؟
لینک مرجع