تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مجموعه حداقل وابستگی تابعی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من کلا با وابستگی بهینه مشکل دارم
الان تو این سوال چرا A->C تو وابستگی بهینه نیست؟!
کلا چجوری باید اینجور سوالا رو حل کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
یک وابستگی تابعی کاهش پذیر است اگر و فقط اگر
۱/در سمت راست هر وابستگی تابعی فقط یک خصیصه وجود داشته باشد.
۲/خصیصه های سمت چپ وابستگی قابل استنتاج از هم نباشند.
۳/ هیچ یک از اعضای مجموعه قابل استنتاج از سایر اعضا نباشد یعنی هیچ عضوی را نتوان حذف کرد.
من اینطوری حل کردم به نظرم جوابش این میشه

[attachment=21586]
(25 فروردین 1396 01:41 ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط: [ -> ]یک وابستگی تابعی کاهش پذیر است اگر و فقط اگر
۳/ هیچ یک از اعضای مجموعه قابل استنتاج از سایر اعضا نباشد یعنی هیچ عضوی را نتوان حذف کرد.

ببخشید من اخرش رو متوجه نمیشم چی میشه؟ الان اینا که بدست اومدن تو حداقل هستن؟اینجوری که میشه ۲تا گزینه
(25 فروردین 1396 02:18 ب.ظ)*ahoo نوشته شده توسط: [ -> ]
(25 فروردین 1396 01:41 ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط: [ -> ]یک وابستگی تابعی کاهش پذیر است اگر و فقط اگر

ببخشید من اخرش رو متوجه نمیشم چی میشه؟ الان اینا که بدست اومدن تو حداقل هستن؟اینجوری که میشه ۲تا گزینه
سلام
صفت C از هر دو صفت A و D قابل دستیابی هست پس در مجموعه حداقل ها میتونیم هر کدوم از توابع A-->C و D-->C رو برای رسیدن به صفت C بیاریم.و بایدی در کار نیست
ولی صفت A فقط از یه وابستگی قابل دستیابی هست که اونم D-->A هست پس این وابستگی باید حتما در مجموعه حداقل ها باشه
لینک مرجع