تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چطور میشه از اشتباهاتمون درس بگیریم؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

کسی پیشنهاد یا راهکار خوبی داره راجع به این که چطور میشه فهمید از یه اشتباهی درس گرفت؟

سوال اینه که من طبق نتیجه میتونم بگم اشتباه کردم، اما دامنه و گستردگی این اشتباه رو نمیدوم،
من هرگز این رو قبول ندارم که به خودم بگم مثلا من توی حوزه ی خاصی استعداد ندارم.

خواهش میکنم هر پیشنهاد یا حرفی یا برنامه ای به ذهنتون میرسه بگید.خیلی برام مهمه.

پیشاپیش ممنون از همه

نظــــر خودم اینه که پاسخ به این سوال یعنی پیمودن بیش از نصف راه که موفقیت رو در هر زمینه ای تا حد مطلوبی به ضمانت نزدیک میکنه!
یکی از دوستان یه سوال جالب تر رو مطرح می کرد: چطور میشه با عقل ۱۰/۲۰/۳۰ سال بعدمون به مسائل الانمون نگاه کنیم؟
سلام
به نظرمن وقتی یه کاری را انجام می دیم و می بینیم که اثر منفی داره و نتیجه خوبی نمیده دیگه یعنی این روش واقعا برای شخص من جوابگو نیست و تکرار این روش همون اثر قبلی را میزاره تا حدود زیادی مثلا من خودم تو طول زندگیم را از کودکیم تا به حالم را بررسی کردم دیدم وقتی برای دفاع از خودم سکوت کردم و خیلی خونسرد برخورد کردم و خودم را در فرصت بهتری ثابت کردم نتیجه خیلی عالی بوده و درجاهایی که بحث کردم واقعا نتیجه خوبی برای من نداشته برای خودم من زمان هایی که بحث کردم خودم بعدش احساس خوبی نداشتم.به نظر من ادم وقتی از درون احساس خوبی نداشته باشه یعنی یه کاری را داره اشتباه انجام میده باید فکر کنه ببینه چه کاری یا چه رفتاری را تو لحظه انجام میده که احساس خوبی نداره سعی کنه دیگه اون اشتباه را تکرار نکنه.
پاسخ این سوال خیلی برام مهمه

ممنون از پاسخ شما خانم :""فاطمه سلیمانی""

برنامه خودم اینه :
بخش بندی اشتباهات و نوشتنشون توی یه دفترچه برای هر بخش و اینکه توی یه بازه ی زمانی خاص تصحیح کنم و بعدش بازخورد بگیرم از تصحیح اشتباه ها.
این جوری بگمانم بتونم همه چیز رو ریز به ریز کنار هم و درست و با بازه ی اطمینان بالایی عاری از خطا کنم.

حالا اگر نظرات دیگه ای هم باشه خیلی مهمه برام و ارزشمند.مجدد سپاس
من که فهمیدم هیچوقت نمیتونم از اشتباهاتم درس بگیرم
لینک مرجع