تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: راهنمائی برای آمادگی در فرصت باقیمانده تا کنکور ارشد97
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان عزیز سلام
وقت شما بخیر

امیدوارم حالتون خوب باشه و مطالعات خوبی رو پشت سر گذاشته باشید. من قصد دارم برای آزمون ارشد ۹۷، آماده بشم. اما هنوز به صورت جدی مطالعات رو شروع نکردم. وضعیت من در درس هایی که میخوام مطالعه کنم به صورت زیر هست:
زبان : هیچ مطالعه ای نداشتم
گسسته : شروع کردم. ولی به کندی پیش میرم (چون یادگیری مفاهیمش زمان زیادی از من میگیره و خیلی باید تمرین برای یادگیری یک مفهوم حل کنم)
معادلات : هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.
آمار:هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.
ساختمان داده: هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.
الگوریتم : هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.
نظریه زبان : هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.
مدار منطقی : هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه خوبی دارم.
معماری : هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه خوبی دارم(مفاهیمش کمی سختر از مدار منطقی است)
سیستم عامل: هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه خوبی دارم.
شبکه : هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.
کامپایلر : هیج مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.
پایگاه : هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی متوسطی دارم.
هوش:هیچ مطالعه ای نداشتم و پایه ی ضعیفی دارم.

عزیزانی که در حال مطالعه برای کنکور ارشد هستین یا تجربه ی شرکت کردن در کنکور رو دارین
به نظرتون در زمان باقیمانده تا کنکور ارشد، چند درس رو و یا چند درصد از مطالب رو میتونم، یاد بگیرم و بر اون ها مسلط بشم؟
با توجه به اینکه من سابقه ی آشنایی و مطالعه ی کنکوری درس های بالا رو نداشتم،اگه ممکنه بفرمائین که مطالعه هر کدوم از دروسی که بالا ذکر کردم، چقدر زمان میبره و برای هر درس چه تکنیک ها و روش هایی رو باید برای یادگیری بکار بگیرم؟

ممنون میشم اگه در این خصوص اطلاع دارین، راهنمایی کنین.
موفق باشید
سلام در این فرصت باقیمانده به نظر من بهتره توی دروسی که پایه ی قوی و متوسطی دارید وقت بزارید
برای زبان که فقط تست های 10 سال آخرو بررسی کنید

معماری و منطقی هم میشه درصد بالا زد و دروس امنی هستن وقت زیاد بزارید براشون ارزش داره

گسسته هم پیشنیاز یکسری دروس دیگه هست ولی تست ازش سخت میاد ولی نمیشه نخوندش
منم کند پیش میرم ولی مجبورم بخونمش
شاید یکم حساسیتم را کمتر کنم سریعتر پیش برم بهتر باشه

پایگاه را قوی کنید

ساختمان و الگوریتم هم دروس سنگینی هستن اگر کلاس شرکت کنید به حد مطلوبی میرسید ولی پیشنهاد من استفاده از فیلم های دکتر یوسفی یا کلاس آنلاین استاد رضوی هست .
حذف این دروس کار خوبی نیست مشترک مهمه

سیستم عامل هم حتما بخونید کتاب دکتر حقیقت تعریفشو زیاد شنیدم

آمار هم شنیدم سوالاتش آسونه میشه درصد خوبی ازش گرفت

هوش هم اگر خیلی ضعیف هستید با فیلم های آموزشی داخل اینترنت شروع کنید کتاب استاد طارمیان پارسه منبع خوبی هست راهیان اصلا پیشنهاد نمیکنم غلط زیاد داره منم گرفتم پشیمونم

من توصیه میکنم از کلاس آنلاین و فیلم های آموزشی استفاده کنید چون سرعت فهم مطالبو افزایش میدن

نظریه درس سختیه و پیشنیاز کامپایلر نمیشه نخوندش
این 2 درسو با کلاس یا فیلم آموزشی اگر پیش برید میتونید به حد مطلوبی برسید

شبکه هم پیشنهاد من حذف هستش چون درس پر حجم و سخت و ناامنی هست

موفق باشید
(25 آذر 1396 12:06 ب.ظ)h@3!n نوشته شده توسط: [ -> ]سلام در این فرصت باقیمانده به نظر من بهتره توی دروسی که پایه ی قوی و متوسطی دارید وقت بزارید
برای زبان که فقط تست های ۱۰ سال آخرو بررسی کنید

معماری و منطقی هم میشه درصد بالا زد و دروس امنی هستن وقت زیاد بزارید براشون ارزش داره

پایگاه را قوی کنید

ساختمان و الگوریتم هم دروس سنگینی هستن اگر کلاس شرکت کنید به حد مطلوبی میرسید ولی پیشنهاد من استفاده از فیلم های دکتر یوسفی یا کلاس آنلاین استاد رضوی هست .

هوش هم اگر خیلی ضعیف هستید با فیلم های آموزشی داخل اینترنت شروع کنید کتاب استاد طارمیان پارسه منبع خوبی هست راهیان اصلا پیشنهاد نمیکنم غلط زیاد داره منم گرفتم پشیمونم

من توصیه میکنم از کلاس آنلاین و فیلم های آموزشی استفاده کنید چون سرعت فهم مطالبو افزایش میدن

این ۲ درسو با کلاس یا فیلم آموزشی اگر پیش برید میتونید به حد مطلوبی برسید

موفق باشید

با سلام خیلی ممنونم بابت راهنمایی هاتون
بنده تا الان هیچ مطالعه ای نداشتم که تازه از دیروز استارتم رو با ثبتنام در کلاس آنلاین استاد کیوانپور برای پایگاه داده زدم
الان دو دل هستم که کلاس های سیستم عامل و هوش مصنوعی و ساختمان داده و طراحی الگوریتم را هم شرکت کنم یا نه
البته بودجه هم برام مهم هست
به نظر شما منی که سطح علمیم در این دروس متوسط کمی رو به پایین هست ، میشود سیستم عامل کلاس دکتر حقیقت ثبتنام کنم و داده و الگوریتم دکتر یوسفی وویسش رو دانلود کنم؟؟
کلا برای ساختمان داده و الگوریتم یوسفی یا رضوی؟
خیییییییییلی ممنون میشم اگر راهنمایی فرمایید
(27 آذر 1396 11:20 ق.ظ)مهندس آیدا۹۱ نوشته شده توسط: [ -> ]
(25 آذر 1396 12:06 ب.ظ)h@3!n نوشته شده توسط: [ -> ]سلام در این فرصت باقیمانده به نظر من بهتره توی دروسی که پایه ی قوی و متوسطی دارید وقت بزارید
برای زبان که فقط تست های ۱۰ سال آخرو بررسی کنید

پایگاه را قوی کنید

این ۲ درسو با کلاس یا فیلم آموزشی اگر پیش برید میتونید به حد مطلوبی برسید

موفق باشید

با سلام خیلی ممنونم بابت راهنمایی هاتون
بنده تا الان هیچ مطالعه ای نداشتم که تازه از دیروز استارتم رو با ثبتنام در کلاس آنلاین استاد کیوانپور برای پایگاه داده زدم
الان دو دل هستم که کلاس های سیستم عامل و هوش مصنوعی و ساختمان داده و طراحی الگوریتم را هم شرکت کنم یا نه
البته بودجه هم برام مهم هست
به نظر شما منی که سطح علمیم در این دروس متوسط کمی رو به پایین هست ، میشود سیستم عامل کلاس دکتر حقیقت ثبتنام کنم و داده و الگوریتم دکتر یوسفی وویسش رو دانلود کنم؟؟
کلا برای ساختمان داده و الگوریتم یوسفی یا رضوی؟
خیییییییییلی ممنون میشم اگر راهنمایی فرمایید

سلام خواهش میکنم
داده الگوریتم کلا درس سخت و سنگینیه و توی مشترک ها بخاطر تعداد تست هاش که 10 تا هست مجبوریم بخونیم ولی وقت گیره و زیاد باید تلاش کرد.
من فیلم های دکتر یوسفی را گرفتم راضیم خوب توضیح میدن و از لحاظ هزینه هم نسبت به استاد رضوی فکر میکنم هزینه ی کمتری میشه .
از لحاظ کیفیت تدریس آقای یوسفی خیلی با تجربه هستن ولی از لحاظ تعامل و رفع اشکال و همچنین کنترل زمانبندی کلاس آنلاین بهتره .
اگر فکر میکنید براتون زیاد سوال پیش میاد و ممکنه به مشکل بخورید بین فیلم های یوسفی و کلاس آنلاین رضوی من کلاس را پیشنهاد میکنم چون اینجوری هر سوالی دارید میپرسید و زمانبندی هم وقتی با کلاس پیش میرید مطمئن تر هستید که وقت کم نمیارید .
فقط حتما هر فصل از دروس را که میخونید بعدش تست بزنید تا مطالب براتون جا بیفته وگرنه سریع یادتون میره .
منم خیلی اشتباه کردم قبلا تست نمیزدم فقط میخوندم بعدش متوجه شدم خیلی مطالب برام خوب جا نیفتاده بود و فراموش کردم .
سیستم عامل درس پر حجمیه و تنها خودنش ممکنه کند پیش بره و توی زمان باقیمانده شاید باعث عقب افتادن بشه که من خودم کلاس آنلاین با دکتر حقیقت ثبت نام کردم که خیلی خوبه و شیوه ی تدریسشونم بسیار عالی و لذت بخشه .
نمره ی این درس توی کنکور کمه ولی شنیدم درسیه که میشه ازش امتیاز گرفت و حیفه نخونیمش .

هوش مصنوعی هم میشه تمام تست هاشو زد . من گرایش هوش میخوام شرکت کنم که خب تخصصی و بالاترین ضریب را داره خیلی برام مهم بود بخاطر همین کلاس شرکت کردم .
راستش نمیخواستم برای هوش کلاس شرکت کنم و خودم 2 ماه پیش خوندنشو شروع کرده بودم با کمک ویدئوهای فرادرس تا وسطای کتاب راهیان هم پیش رفتم و یکم هم به مشکل خوردم حس کردم اونجاها سردرگم شدم .
کلاس هوش تخفیفی خورد و دیگه گفتم ریسک نکنم درس مهمیه ثبت نام کردم و بعد از جلسه ی سوم فهمیدم تا قبل از این هیچی از هوش نفهمیده بودم . استاد طارمیان عالی درسو تفهیم میکنن و خوشحالم که کلاس شرکت کردم وگرنه به خیال خودم همینجوری پیش میرفتم توی کنکور هیچ کاری نمیتونستم بکنم .

در کل کلاس آنلاین خیلی آدمو جلو میندازه و توی زمانبندی کمک میکنه اگر با کلاس پیش برید و وقت آدمم توی رفت و آمد کلاس حضوری تلف نمیشه و مهمترین مزیتش اینه که بارها میتونید فیلمشو از اول دوباره ببینید که اگر توی کلاس زمانی حواستون پرت شده بود مطلبو متوجه بشید که برای من زیاد اتفاق میفته .
اگر فکر میکنید نیازه ریسک نکنید .
من خودم ریسک نکردم و برای کلاس و فیلم تا حالا خیلی هزینه کردم و همشم از درآمد خودم بوده .

در ضمن برای زبان عمومی هم روزی 1 ساعت کتاب زهرا آهنگرو بخونید از هر نظر بسیار جامع و عالیه و حجم کتاب هم مناسبه .
موفق باشید
لینک مرجع