تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: درختهای قرمز-مشکی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
این درختهای قرمز-مشکی رو در چه حد باید یاد بگیریم؟میخواستم بدونم حذف و درجشون رو هم باید یاد بگیریم یا نه؟!ممنونم
این نوع درختان در دسته درختان جستجو با ارتفاع لگاریتمی قرار میگیرند یعنی اعمال کتابخانه ای درج - حذف و جستجو را در زمان لگاریتمی انجام میدهند.تنها نکته این است که 1 بیت جهت رنگ گره بیشتر از بقیه درختان دارند.
پدر یم گره قرمز مشکی است یعنی 2 گره پشت سر هم قرمز نمی توانند باشند.
نکته‌: هر مسیر ریشه به گره خارجی دارای تعداد یکسانی اشاره گر سیاه است
نکته: درخت قرمز و سیاه نمایش دودویی درخت 4-3-2 است و باعث پکاهش حافظه بکار رفته می شود.

البته بنظرم نیاز نیست این درختا رو دقیق بدونی . اینایی که من نوشتم در واقع از روی جزوه خلاصه نویسی خودم در دوره کاردانی هست( کاری به ارشد نداشتم اون موقع ).
تا حالا که تو کنکور نیومده . اگه وقت اضافه داشتین یاد بگیرین: دی البته چندان سخت هم نیست . Smile
فرمایشات دوستان محترم مبحث شو وقت بزاری میتونی یاد بگیری ولی نظر بنده اینه دوست عزیز وقتت تلف میشه تو همه این سال‌ها فقط شاید یه سوال ازش اومده باشه .
البته این نظر بنده است اختیار با خودتان هست .
ممنونم از راهنماییتون !!!!!!!من در حد اولیه یاد گرفتم خیلی مبحث جالبی بود اما خوب انگار چندان مهم نیستن!!!!!!!!بازم مرسیRolleyes
لینک مرجع