تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی سوالات دکتری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان.کسی میدونه جواب این سوال چی میشه .سوال 41آزمون دکتری91
کدام یک از گزینه های زیر درست است؟
1)اگر یک دسته بند روی مجموعه اموزشی با تعداد نمونه های کم آموزش داده شود دسته بتد بیش برازش میشود.
2اگر یک دسته بند روی مجموعه آموزشی با m نمونه آموزش داده شود اگر mبه سمت بی نهایت میل کند انگاه خطای آنوزشی به خطای واقعی همگرا میشود.
3)الگوریتم آدابوست نمونه های آموزشی را به ترتیب از نمونه های سخت به آسان یاد میگیرد.
4)اگر توزیع یکنواخت برای داده ها فرض شود تخمین MAP به تخمین ML تبدیل میشود.
من خودم بین گزینه 1و4 موندم
ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه
سلام دوستان.کسی میدونه چرا جمله "هنگامی که تعداد نمونه های آموزشی زیاد باشد تخمین map به تخمین ml همگرا میشود"نادرست؟ا
(18 تير 1399 10:54 ق.ظ)isoa نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان.کسی میدونه جواب این سوال چی میشه .سوال ۴۱آزمون دکتری۹۱
کدام یک از گزینه های زیر درست است؟
۱)اگر یک دسته بند روی مجموعه اموزشی با تعداد نمونه های کم آموزش داده شود دسته بتد بیش برازش میشود.
۲اگر یک دسته بند روی مجموعه آموزشی با m نمونه آموزش داده شود اگر mبه سمت بی نهایت میل کند انگاه خطای آنوزشی به خطای واقعی همگرا میشود.
۳)الگوریتم آدابوست نمونه های آموزشی را به ترتیب از نمونه های سخت به آسان یاد میگیرد.
۴)اگر توزیع یکنواخت برای داده ها فرض شود تخمین MAP به تخمین ML تبدیل میشود.
من خودم بین گزینه ۱و۴ موندم
ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه

سلام دوستان
من در کنکور دکتری ۹۹ شرکت کرده بودم و شکر خدا موفق به کسب رتبه ۸ در سهمیه آزاد شدم دروس تخصص رو ۴۳ درصد زده بودم بعد کنکور تمام مطالب رو که خودم خونده و نکته برداری کرده بودم رو به همراه پاسخ تشریحی تمام سوالات سال های ۹۰ تا ۹۹ رو جمع و در کتابی به نام صفر تا صد یادگیری ماشین و شناسایی الگو برای کنکور دکتری هوش مصنوعی به چاپ رسوندم پاسخ این سوال و تمام سوالات کنکوری این دو درس رو می تونید در این کتاب پیدا کنید هزینه کتاب ۴۵ تومن و قابل ارسال به همه شهرها هست در صورت تمایل به خرید کتاب و یا هرگونه راهنمایی در مورد کنکور دکتری هوش مصنوعی می تونید از طریق ایمیل alipanahir@gmail.com با من در ارتباط باشید.
لینک مرجع