تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: اولویت دهی به فرآیند محدود به I/O
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
بالاخره من یه سوال تستی طرح کردم Big Grin همش می گم می خوام ساختار شکنی کنم نمی زارید که.

در اشتراک زمانی اگر به فرآیند محدود به I/O اولویت پائین دهیم آنگاه:

۱- بهره وری CPU پائین می آید.
۲- زمان پاسخ طولانی می شود.
۳- موجب اتلاف حافظه می شود.
۴- گزینه‌ی ۲ و ۳ صحیح می باشد.
گزینه چهار
(26 آبان 1390 09:29 ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط: [ -> ]۱- بهره وری CPU پائین می آید.

خیر، باعث کاهش بهره وری یا راندمان دستگاه های I\O خواهد شد.

(26 آبان 1390 09:29 ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط: [ -> ]۲- زمان پاسخ طولانی می شود.

بله، با دادن اولویت پایین به دستگاه های I\O باعث افزایش میانگین زمان برگشت یا پاسخ فرآیندها خواهیم شد.

(26 آبان 1390 09:29 ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط: [ -> ]۳- موجب اتلاف حافظه می شود.

بله، با دادن اولویت پایین به دستگاه های I\O زمینه سازی اشغال بی رویه حافظه اصلی را فراهم می کنیم.

(26 آبان 1390 09:29 ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط: [ -> ]۴- گزینه‌ی ۲ و ۳ صحیح می باشد.

قاعدتا Smile
خوب کاملا مشخصه که گزینه 4 میشه
لطفا یکم سطح سوالاتونو ببرید بالاBig Grin
ولی هاتف جان خیلی پیشرفت کردی همین امروز و فرداست از MIT برای طراحی سوال واسه امتحاناتشون ازت دعوت کنندBig Grin.

نظرم گزینه 3
از همه ممنون که شرکت کردید.
تصور می کردم گزینه‌ی 2 بتونه بحث بر انگیز باشه که البته عملکردتون خوب بود.

آقا محمد هم فکر می کنم کمی بی دقتی کردند وگرنه ایشون توی سیستم عامل TOP هستند.
(27 آبان 1390 10:52 ق.ظ)mamat نوشته شده توسط: [ -> ]نظرم گزینه 3
البته گزینه 2 هم درسته، همونطور که اشاره کردند، اگر به فرآیند های محدود به I/O اولویت پائین بدیم، بیشتر در صف آماده باقی می مانند و باعث میشه عملا حافظه به هدر بره.

(26 آبان 1390 11:15 ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]خوب کاملا مشخصه که گزینه 4 میشه
لطفا یکم سطح سوالاتونو ببرید بالاBig Grin
بله چشم، من دارم دنبال یه حد وسط می گردم تا بتونم سوالات در عین نکته دار بودن، بتونه نظر همه رو جلب کنه.
انشاالله روی سوالات بعدی دقت بیشتری خواهم کرد.
لینک مرجع