تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: help me 3:منظم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
لطفا در مورد صحت یا عدم صحت گزینه 2 نطر دهید؟
(24 دى 1390 11:31 ب.ظ)silver نوشته شده توسط: [ -> ]لطفا در مورد صحت یا عدم صحت گزینه ۲ نطر دهید؟

به نظر من گزینه‌ی 2 درسته.
L1/L2 یک عبارت تقسیم راست در نظریه هست و مفهومش هم اینه که اگه یک رشته مثل xy در زبان L1 داشته باشی و یک رشته مثل y هم در زبان L2 اونموقع رشته‌ی x عضو زبان L1/L2 میشه.

حالا اینجا گفته که رشته‌ی تهی هم جزء زبان L2 هست پس اگه رشته‌ی xy رو بر لاندا تقسم راست کنیم خود رشته بدست میاد و تغییری نمیکنه.
پس هم تمام رشته های L1 جزء L1/L2 میشه و هم رشته هایی شبیه به x که اول گفتم چه جوری بدست میاد.
و نتیجه اینکه زبان L1 زیر مجموعه‌ی L1/L2 یشه
(25 دى 1390 12:31 ق.ظ)homa نوشته شده توسط: [ -> ]
(24 دى 1390 11:31 ب.ظ)silver نوشته شده توسط: [ -> ]لطفا در مورد صحت یا عدم صحت گزینه ۲ نطر دهید؟

به نظر من گزینه‌ی ۲ درسته.
L1/L2 یک عبارت تقسیم راست در نظریه هست و مفهومش هم اینه که اگه یک رشته مثل xy در زبان L1 داشته باشی و یک رشته مثل y هم در زبان L2 اونموقع رشته‌ی x عضو زبان L1/L2 میشه.

حالا اینجا گفته که رشته‌ی تهی هم جزء زبان L2 هست پس اگه رشته‌ی xy رو بر لاندا تقسم راست کنیم خود رشته بدست میاد و تغییری نمیکنه.
پس هم تمام رشته های L1 جزء L1/L2 میشه و هم رشته هایی شبیه به x که اول گفتم چه جوری بدست میاد.
و نتیجه اینکه زبان L1 زیر مجموعه‌ی L1/L2 یشه

منم با جوابتون موافقم،
فقط در مورد تقسیم راست زیاد نخودنم، توی یه کتابی نوشته نسبت راست یک رشته به با یک مجموعه و تعریفش هم اینطوریه‌: [tex]x\setminus A = \left \{ u~|~xu~ \epsilon ~A \right \}[/tex]‌، این همونیه که شما گفتید؟ آخه xی که شما نوشتید انتخاب میشه، سمت چپ رشته اول هست، نه سمت راستش، درست میگم یا فرقی نمیکنه؟
(25 دى 1390 12:47 ق.ظ)Ali-B نوشته شده توسط: [ -> ]منم با جوابتون موافقم،
فقط در مورد تقسیم راست زیاد نخودنم، توی یه کتابی نوشته نسبت راست یک رشته به با یک مجموعه و تعریفش هم اینطوریه‌: [tex]x\setminus A = \left \{ u~|~xu~ \epsilon ~A \right \}[/tex]‌، این همونیه که شما گفتید؟ آخه xی که شما نوشتید انتخاب میشه، سمت چپ رشته اول هست، نه سمت راستش، درست میگم یا فرقی نمیکنه؟
تقسیم راست یعنی اینکه ما از سمت راست رشته رو cut میکنیم(بر اساس L2) و میندازیم دور و بقیه هر چی میمونه میشه جزء زبان L1/L2
و در مقابل تقسیم راست‌، تقسیم چپ هم داریم که بر عکس این عمل میکنه
(25 دى 1390 12:53 ق.ظ)homa نوشته شده توسط: [ -> ]
(25 دى 1390 12:47 ق.ظ)Ali-B نوشته شده توسط: [ -> ]منم با جوابتون موافقم،
تقسیم راست یعنی اینکه ما از سمت راست رشته رو cut میکنیم(بر اساس L2) و میندازیم دور و بقیه هر چی میمونه میشه جزء زبان L1/L2
و در مقابل تقسیم راست‌، تقسیم چپ هم داریم که بر عکس این عمل میکنه

درسته،،، فکر کنم کتابی که گفتم اشتباه توضیح داده، شما از چه کتابی این مطلب خوندید؟ من تو کتاب لینز ترجمه سلیمی-پور محقق چیزی ندیدم.
ولی به نظر من گزینه 2 غلطه چون اگر y از xy حذف بکنیم اونوقت xy دیگه زیر مجموعه x نمیشه
فکر نمیکنم ابسیلون تهی باشه چون از تهی بطور مجزا در گزینه 3 استفاده شده پس وقتی L2 (حالا هر مقداری که میخواد باشه) از L1 برداریم دیگه L1 زیر مجموعه حاصل نباشه
نظرتون در مورد گزینه اول چیه؟ بنظر درست میاد
(25 دى 1390 01:16 ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط: [ -> ]ولی به نظر من گزینه ۲ غلطه چون اگر y از xy حذف بکنیم اونوقت xy دیگه زیر مجموعه x نمیشه
فکر نمیکنم ابسیلون تهی باشه چون از تهی بطور مجزا در گزینه ۳ استفاده شده پس وقتی L2 (حالا هر مقداری که میخواد باشه) از L1 برداریم دیگه L1 زیر مجموعه حاصل نباشه
نظرتون در مورد گزینه اول چیه؟ بنظر درست میاد
منظور من رشته‌ی تهی هست نه مجموعه تهی: [tex]\varepsilon \neq \varnothing[/tex]

در گزینه‌ی دو از [tex]\varepsilon[/tex] به جای [tex]\lambda[/tex] استفاده کرده یعنی یک رشته‌ی تهی
تو بعضی تستای دیگه هم استفاده از اون رو به جای لاندا دیدم.

[tex]\varepsilon =\lambda[/tex]

(25 دى 1390 01:12 ق.ظ)Ali-B نوشته شده توسط: [ -> ]درسته،،، فکر کنم کتابی که گفتم اشتباه توضیح داده، شما از چه کتابی این مطلب خوندید؟ من تو کتاب لینز ترجمه سلیمی-پور محقق چیزی ندیدم.

اون چیزی که تو کتاب لینز نوشته اینجوریه:
لینک مرجع