تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: بررسی سوالات مدار الکتریکی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - گرایش هوش
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بحث و بررسی سئوالات مدار الکتریکی
میشه جواب دو تا سوال اول مدار رو بگید؟من یکیشو زدم تولید کننده و 2784.سوال دومم زدم 1 ولت.
سوال اول رو تا حد.دی مطمینم.تولید کننده که بود.میشد:
116*24=2784
یه همچین چیزی بود.کسی نظر دیگه ای نداره؟
(28 بهمن 1390 08:56 ب.ظ)Solmaziranica نوشته شده توسط: [ -> ]
(28 بهمن 1390 08:52 ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط: [ -> ]مال هوش سخت بود؟ کسی مدار هوش رو حل کرده؟

۲تا سوال اولش خیلی خیلی راحت بود
اشتباه محاسباتی نکرده باشم Smile

میشه روش حلتون رو برای سوال اول و دوم بگین. من مخصوصا در مورد دومی جوابی رو که از چند راه به دست اوردم داخل گزینه ها ندیدم. احتمالا یه اشتباه بیخودی دارم. اگه راهتون رو بگین ممنون میشم.
hتو سوال دو باید تیکه ی سمت چپ مدار رو با یه مقاومت 3- اهمی و یه منبع ولتاژ 2 ولتی معادل میکردید و kvl میزدید.من اینطوری حل کردم.یه بار جوابم 1- شد یه بارم 5+ که تو جوابا نبود اما باز حل کردم 1 شد !!
احتمال اینکه حق با شما باشه کم نیست بنظرم‌!
(30 بهمن 1390 01:26 ب.ظ)fardin_ss نوشته شده توسط: [ -> ]hتو سوال دو باید تیکه ی سمت چپ مدار رو با یه مقاومت ۳- اهمی و یه منبع ولتاژ ۲ ولتی معادل میکردید و kvl میزدید.من اینطوری حل کردم.یه بار جوابم ۱- شد یه بارم ۵+ که تو جوابا نبود اما باز حل کردم ۱ شد !!

منم اون منبع رو با مقاومت -۳ اهمی جایگزین کردم: و سمت راست این معادله رو داره V=-I-4 و سمت چپ هم V=3I+2 و جریان ها هم همجهت هستن پس:
۳I+2=-I-4
یعنی I=-1.5
من کجا دارم اشتباه می کنم؟

من فکر کنم اینا جهت I سمت چپ رو اشتباهی کشیدن. یعنی اگه جهت اون درست بشه جواب I=3 میشه.
میشه در مورد روش حل سوال 1 هم توضیح بدین؟ لطفا کامل حلش رو بنویسین.
من اون رو هم با روشی که حل کردم به جواب نرسیدم.
(30 بهمن 1390 01:26 ب.ظ)fardin_ss نوشته شده توسط: [ -> ]hتو سوال دو باید تیکه ی سمت چپ مدار رو با یه مقاومت ۳- اهمی و یه منبع ولتاژ ۲ ولتی معادل میکردید و kvl میزدید.من اینطوری حل کردم.یه بار جوابم ۱- شد یه بارم ۵+ که تو جوابا نبود اما باز حل کردم ۱ شد !!

سلام دوست عزیز. مقاومت مورد نظر ۳- نمی شه . باید ۳ در نظر گرفت. با توجه به جهت جریانی که از مقاومت خارج میشه و همچنین در نظر گرفتن مثبت و منفی ولتاژ داده شده روی مقاومت ، می بایست یه منفی در مقاومت بدست اومده از روی شکل ، ضرب بشه که میشه ۳ و با توجه به این مطلب برای جریان مورد نظر ، عدد ۲ بدست میاد.
(01 اسفند 1390 10:05 ق.ظ)arg1 نوشته شده توسط: [ -> ]

سلام دوست عزیز. مقاومت مورد نظر ۳- نمی شه . باید ۳ در نظر گرفت. با توجه به جهت جریانی که از مقاومت خارج میشه و همچنین در نظر گرفتن مثبت و منفی ولتاژ داده شده روی مقاومت ، می بایست یه منفی در مقاومت بدست اومده از روی شکل ، ضرب بشه که میشه ۳ و با توجه به این مطلب برای جریان مورد نظر ، عدد ۲ بدست میاد.

سلام
نه مطمئن باش -۳ میشه. الان که گفتی شک کردم باز از کتاب دیدم. همون -۳ میشه. کتاب پارسه صفحه ۲۱ این رو با شکل کشیده.
تازه اگه +3 هم بزاریم که جواب میشه I=-3 که تو گزینه ها نیست.
بچه ها من دوباره حل کردم.سوال دوم میشه 1- که بین جوابا نیست.اما من 1 ولت زدم.
سوال اولم همون 2784 میشه.
من فقط میترسم سوال دو حذف شه.آخه من درست حلش کردم Sad
(02 اسفند 1390 02:24 ب.ظ)fardin_ss نوشته شده توسط: [ -> ]بچه ها من دوباره حل کردم.سوال دوم میشه ۱- که بین جوابا نیست.اما من ۱ ولت زدم.
سوال اولم همون ۲۷۸۴ میشه.
من فقط میترسم سوال دو حذف شه.آخه من درست حلش کردم Sad

هر چند که سر جواب اتفاق نظر نداریم ولی خوب هر دو می گیم گزینه درست وجود نداره. این سوال به احتمال زیاد حذف میشه. چون داخل جواب های مدرسان با این که مدارها رو جواب داده، این یکی رو خالی گذاشته.
والا من میگم اگه جهت IN رو عوض کنیم درست میشه سوال.البته اگه طبق نمودار v-i تحلیل کنیم درسته اما تو شکل اشتباه کرده.
من زیاد به جوابای مدرسان شریف اعتقاد ندارم چون چندجا بنظر اشتبا داشت.البته اشتباهاش به نفع من بود !
دیگه بیخیال تا کلید یا رتبه ها بیاد.ایشالا همه به حقشون برسن.
بچه ها سوال ۱۰۷ رو زده گزینه ۴(دفترچه A)
منم به هر ترتیبی بود 2 بدست آوردم. اما جوابایی که بدست می آوردم هیچ کدوم تو گزینه ها نبود.
چرا 3 آمپر میشه؟
چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
دوستان این سوال قطعا غلطه و از هر دو راه (جایگذاری معادله و معادل تونن) جواب درست -1.5 هست که توی گزینه‏ها نیست.
لطفا همه این سوالو اعتراض کنید تا حذف شه.
ممنون.
لینک مرجع