تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر1391
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
اگر آرایه سه بعدی [tex]A\left [1..a,2..b,3..c \right ][/tex] را به صورت ستونی در یکه آرایه تک بعدی b ذخیره کنیم [tex]B\left [i,j,k \right ][/tex] چندمین عنصر آرایه برحسب مقادیر k,j,i,c,b,a خواهد بود ؟
1)
[tex](k-3)(b-1)a (j-2)a k[/tex]
2)
[tex](i-1)(b-1)(c-2) (j-2)(c-2) i[/tex]
3)
[tex](k-3)(b-1)a (j-2)a k-1[/tex]
4)
[tex](i-1)(b-1)(c-2) (j-2)(c-2) i-1[/tex]

گزینه 3 یکمی صحیح به نظر میرسه ولی به نظرم هیچ گزینه صحیحی وجود نداره چون جواب خودم اینه
[tex](k-3)(b-1)a (j-2)a i-1[/tex]
آره...سوال ایراد داره..فک کنم این سوال حذف شه
بله گزینه 3 درسته ولی این سوال رو حذف نمیکنن اشتباه چاپی بوده فقط به جای K بایستی i رو مینوشتن.
من یکمی رو این سئوال فکر کردم و به نتیجه ای نرسیدم جواب ندادم.
اگر اینطور باشه که به جای i ، K رو نوشته باشن که این دو خیلی تفاوت دارن.چرا سئوال رو حذف نکنن؟
به نظر من هم حذف نمیشه اشکال تایپی داره .
برای [tex]n> 0[/tex] خروجی برنامه زیر چیست ؟
int test(int n)
{
if(n==1) return 0;
else
retyrn test(--n)+2

۱)
[tex]n^{2}[/tex]
۲)
[tex]2 n[/tex]
۳)
n امین عدد طبیعی
۴)
n امین عدد طبیعی زوج

به نظرم گزینه ۴ میشه نظر شما چیه ؟[/align]
(04 اسفند 1390 03:12 ب.ظ)farahnaz نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر من هم حذف نمیشه اشکال تایپی داره .
برای [tex]n> 0[/tex] خروجی برنامه زیر چیست ؟
int test(int n)
{
if(n==1) return 0;
else
retyrn test(--n)+2

۱)
[tex]n^{2}[/tex]
۲)
[tex]2 n[/tex]
۳)
n امین عدد طبیعی
۴)
n امین عدد طبیعی زوج

به نظرم گزینه ۴ میشه نظر شما چیه ؟[/align]

به نظرم درسته. منم 4 را زدم.
منم 4 زذم
گزینه ۴ درسته.البته باید می گفت با این فرض که اعداد طبیعی از صفر شروع می شن(هر چند از کد نوشته شده هم میشه یه جورایی این موضوع رو فهمید.)چون تو بعضی از کتاب های ریاضی اعداد طبیعی رو با شروع از عدد یک در نظر می گیرن
من زدم گزینه ی 3.شما چطور؟
من این و نزدم یه کم شک دار به نظرم میومد
گزینه 4 رو زدم

(04 اسفند 1390 08:52 ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط: [ -> ]گزینه ۴ درسته.البته باید می گفت با این فرض که اعداد طبیعی از صفر شروع می شن(هر چند از کد نوشته شده هم میشه یه جورایی این موضوع رو فهمید.)چون تو بعضی از کتاب های ریاضی اعداد طبیعی رو با شروع از عدد یک در نظر می گیرن
منم گزینه 4 رو زدم
(04 اسفند 1390 09:56 ب.ظ)bahar.computer نوشته شده توسط: [ -> ]من زدم گزینه ی 3.شما چطور؟
درسته
(04 اسفند 1390 09:56 ب.ظ)bahar.computer نوشته شده توسط: [ -> ]من زدم گزینه ی ۳/شما چطور؟

سلام
به نظر من گزینه 3 یعنی عدد 20 درست هستش.
من زدم گزینه ی 2
شما چطور؟
(05 اسفند 1390 01:39 ق.ظ)bahar.computer نوشته شده توسط: [ -> ]من زدم گزینه ی ۲
شما چطور؟

این تو کتاب قلی زاده بودش Smile ولی من نزدمش
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع