تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال در مورد موضوع کلاس آزمایشگاه معماری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام
میخواستم ببینم بهترین موضوع در مورد کلاس معماری چیه؟
مثلا پروتئوس - ای.وی.آر - وریلوگ - اسمبلی و ...
منتظر نظرات شما دوستان خوبم هستم
با تشکر
نظرتون در مورد max plus و زبان توضیف سخت افزار چیه؟

ضمنا پروتئوس و avr برای کسی که رشته کامپیوتره مفیده؟ چه فوایدی داره؟ (البته واسه گرایش نرم افزار)
(07 اسفند 1390 01:34 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]نظرتون در مورد max plus و زبان توضیف سخت افزار چیه؟
ضمنا پروتئوس و avr برای کسی که رشته کامپیوتره مفیده؟ چه فوایدی داره؟ (البته واسه گرایش نرم افزار)

ما توی دانشگاهمون MaxPlusII خوندیم.QuartusII هم خودمون یاد گرفتیم.اصلا Avr و پروتئوس چه ربطی یه معماری دارن ؟ ما توی آزمایشگاه مدار الکتریکی و مدار الکترونیکی Proteus رو کار کردیم. توی آز ریزپردازنده Proteus و Codevision رو کار کردیم.توی آز دیجیتال هم خودم نسشتم Pspise رو یاد گرفتم تا دیگه با اکثر نرم افزار های بدرد بخور کار کرده باشم.

توی آز معماری باید در واقع مدارهای دیجیتال بسته بشه حالا یا سخت افزاری یا نرم افزاری.مثل فیلیپ فلاپ ها و... یا مثلا نحوه ی ساختن باس به دو روش با بافر سه حالته یا با ماتی پلکستر و از این قبیل ساخته بشه.که هیچ کدوم از این ها نیازی با AVR یا Proteus ندارن.و بهتره با نرم افزار هایی مثل MaxPlusII یا QuartusII کار بشه که خیلی بهتره(خصوصا MaxPlusII) کار با این نرم افزار ها هم فوق العاده سادست.
موفق باشید
خیلی ممنونم ازتون مطالب جالبی گفتید.
به نظرتون واسه کسی که نرم افزار خونده و به نرم علاقه داره، نیازی هست پروتئوس و avr بدونه؟
نکته بعد اینکه وریلوگ و این زبان توصیف سخت HDL که آخر کتاب مدار هادی یوسفی گفته شده همشون رو میشه در max plus کار کرد درسته؟
خیلی خیلی ممنونم
(07 اسفند 1390 04:20 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]به نظرتون واسه کسی که نرم افزار خونده و به نرم علاقه داره، نیازی هست پروتئوس و avr بدونه؟
نکته بعد اینکه وریلوگ و این زبان توصیف سخت HDL که آخر کتاب مدار هادی یوسفی گفته شده همشون رو میشه در max plus کار کرد درسته؟

پروتئوس و AVR رو همزمان واسه برنامه ریزی تراشه استفاده میکنند.و مربوط به آز ریزپردازندست.
ما کلاسمون بیشترش نرم افزاری بود.در واقع این برنامه ها رو به جز گرایش نرم و سخت ، گرایش الکترونیک هم میخونن.(بعضی ها به جای Codevision AVR یه برنامه ی دیگه به نام Bascom رو درس میدن که همون کار کدویژن رو انجام میده)
اینکه نیازی هست یا نه رو مدیرگروه ها تشخیص میدن.بستگی به خود فرد هم داره.خیلی از پروژه های قوی رو میشه با همینا انجام داد.
و خیلی ها هم از این طریق دارن نون میخورن.یه پروژه ی ساده رو حدافل ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار مینویسین.در سطح بالاتر تا ۱۵ میلیون هم کار میکنن (واسه کارای صنعتی)

بستگی به خودتون داره که دوست داشته باشین یاد بگیرید یا نه.خیلی ربطی به رشته نداره.

خیلی هم سخت نیست .یه مقدمه ای راجع به ساختار این نوع زبانها بدونید متوجه میشید چقد آسونه.
هم در MaxPlusII میشه هم در QuartusII.چیزی که من دیدم بیشتر با MaxPlusII کار طراحی رو انجام میدن.ولی توی QuartusII بیشتر کد نویسی میکنن.
ولی خب توی هر دو نرم افزار میشه کد نوشت و سخت افزار رو تحویل گرفت یا برعکس سخت افزار رو بکشی و کدش رو تحویل بگیری.
به جز این دو نرم افزار شرکت Altera یه نرم افزار دیگه هم هست.که مال یه شرکت دیگست و با هم در رقابت هستن.
(07 اسفند 1390 07:54 ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط: [ -> ]خیلی از پروژه های قوی رو میشه با همینا انجام داد.

میشه مثالی بزنید؟ مثلا چه پروژه هایی؟

(07 اسفند 1390 07:54 ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط: [ -> ]بستگی به خودتون داره که دوست داشته باشین یاد بگیرید یا نه.خیلی ربطی به رشته نداره.

علاقه که خیلی دارم ولی نمی دونستم واسه بچه های رشته کامپیوترم کاربرد داره!

(07 اسفند 1390 07:54 ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط: [ -> ]هم در MaxPlusII میشه هم در QuartusII.چیزی که من دیدم بیشتر با MaxPlusII کار طراحی رو انجام میدن.ولی توی QuartusII بیشتر کد نویسی میکنن.
ولی خب توی هر دو نرم افزار میشه کد نوشت و سخت افزار رو تحویل گرفت یا برعکس سخت افزار رو بکشی و کدش رو تحویل بگیری.
به جز این دو نرم افزار شرکت Altera یه نرم افزار دیگه هم هست.که مال یه شرکت دیگست و با هم در رقابت هستن.

یعنی میشه هر چی توی مدار منطقی یا معماری یاد گرفتیم در این نرم افزار ماکس عملی ببینیم؟ اینطوری باشه که خیلی عالیه.
راستی از نظر گرافیکی و کار بیستی چطوره؟ مث اسمبلی 8086 نباشه.

ضمنا اگه ممکنه بگید من از کجا شروع کنم و فایلی کتابی چیزی که خوب باشه رو بهم معرفی کنید لطفا
متشکرم
(08 اسفند 1390 12:13 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]کسی نیست کمکم کنه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خیلی چیزا باید واستون داشته باشه.البته این همش نیستSmile
(11 اسفند 1390 09:40 ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]متاسفانه نشد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
اولا تشکر ی کنم بابت راهنماییتون
نرم افزار ماکس رو پیدا کردم ولی لایسنسشو ندارم
شما میشه کرک یا لایسنسشو بدید؟
ممنونم
(11 اسفند 1390 08:22 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]اولا تشکر ی کنم بابت راهنماییتون
نرم افزار ماکس رو پیدا کردم ولی لایسنسشو ندارم
شما میشه کرک یا لایسنسشو بدید؟
ممنونم

این ftp دانشگاهمونه.اگه خواستی در مورد ریز پردازنده هم مطلبی بخونی همون Parent directory رو بزن تا بقیه ی چیزایی که میخوای رو ببینی.
(07 اسفند 1390 01:34 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]نظرتون در مورد max plus و زبان توضیف سخت افزار چیه؟
ما maxplus کارکردیم و یه سری مدارات منطقی توی این برنامه ساختیم و در آخر هم یه پردازنده کوچیک طراحی کردیم که عملیات ریاضی رو انجام میداد.
بچه ها یه کتاب خلاصه و سریع السیر آموزنده رو بهم معرفی می کنید/.
ضمنا من میخوام وقتی یه مداری رو طراحی می کنم خروجیش رو ببینم. مثلا یه لامپ انتهاش وصل کنم و روشن شه آیا چنین کارهایی رو می شه با max انجام داد؟
مرسی
(14 اسفند 1390 12:59 ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط: [ -> ]بچه ها یه کتاب خلاصه و سریع السیر آموزنده رو بهم معرفی می کنید/.
ضمنا من میخوام وقتی یه مداری رو طراحی می کنم خروجیش رو ببینم. مثلا یه لامپ انتهاش وصل کنم و روشن شه آیا چنین کارهایی رو می شه با max انجام داد؟
مرسی
کتاب واسه چی ؟

نه اینی که میخوای رو با Proteus توی بحث ریزپردازنده کار می کنند.مثل ساخت چراغ راهنما و...
اگه هم منظورت چراغ واقعی هست(نه شبیه ساری) که نیاز به تجهیزات خاضی هست Big Grin
یه مثال ندارید من ببینم چه شکلیه؟
کتاب واسه آموزش و یادگیری میخوام
کتاب نیاز نداره.اینجا یه جزوه ی آزمایشگاه ریز هست :

مثال هم داره...
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع