تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ابهام در حل این تست بسیار مهم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 24 شبکه کامپیوتری دانشگاه آزاد سال 89

تعداد گره های غیر برگ یک درخت دو دو یی پر به عمق d برار کدام یک از گزینه های زیر است؟

جواب:

من برای حل این جور تست ها بر به مشکل خوردم تو بعضی از تست ها وقتی درخت فرضی را رسم می کنیم عمق از 0 شروع می شود و بعضی وقت ها از 1 شروع می شود

حالا من موندم عمق رو 1 بگیرم یا 0

جالب اینجاست تو جواب های تست اگر عمق 0 باشه یک گزینه درسته اگر هم 1 باشه یک گزینه دیگه

نظر شما چیه؟
عمق و سطح رو معمولا از 1 در نظر میگیرن تو تستها ( اما بعضی منابع تعریف متفاوت برای عمق و سطح در نظر میگیرن ) . توی تستهای سال های اخیر همچین مشکلی پیش نیومده و معمولا تست های قدیمی این مشکل رو داشتن.
به نظر شما این جمله درسته؟ "عمق رو از صفر در نظر میگیرند.ولی سطح رو از 1 در نظر میگیرند"
چون من توی ویکی پدیا سرچ کردم اینطور متوجه شدم.و برای الگوریتم هم که میخوندم چنین برداشتی داشتم
چون طبق چیزهایی که خوندم اگر تنها ریشه ، تنها گره درخت باشد(یعنی درخت ما 1 گره داشته باشد) پس اون گره در عمق صفر هست
(17 فروردین 1391 11:51 ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر شما این جمله درسته؟ "عمق رو از صفر در نظر میگیرند.ولی سطح رو از ۱ در نظر میگیرند"
چون من توی ویکی پدیا سرچ کردم اینطور متوجه شدم.و برای الگوریتم هم که میخوندم چنین برداشتی داشتم
چون طبق چیزهایی که خوندم اگر تنها ریشه ، تنها گره درخت باشد(یعنی درخت ما ۱ گره داشته باشد) پس اون گره در عمق صفر هست

تو تستای سال های قبل از 88 حل این تست از عمق 1 بود ولی ظاهرا تو سالهای اخیر وقتی عمق(h) را به ما داد باید از 0 در نظر بگیریمش

با نظرت فاطیما موافقم و من اگه همچین تستی رو دیدم سطح رو 1 در نظر می گیرم و عمق را 0

راستی من تازه مبحث درخت رو خوندم هم خیلی آسونه هم بیشترین تست از درخت میاد.

اعتماد به نفسم بالا رفت با خوندن این فصل
سلام دوست من .
امسال اکثر سوالات داده و الگوریتم رو درست زدم لذا با تجربه ای که دارم صحبت فاطیما رو کاملا قبول دارم .
" سطح رو 1 و عمق رو 0 " در نظر میگیرم .به نظر من این گزاره کاملا منطقی نیز هست .
موفق باشی
به نظر من سطح و عمق با هم هیچ تفاوتی نداره
هورویتز عمق ریشه رو یک و clrs اونو صفر در نظر میگیره و اگه هر دوتاش تو گزینه ها باشه سوال باید حذف بشه
من که توی سوالات استاندارد دیدم مثلا نوشته عمق ریشه را صفر فرض کنید
به نظر من یا گفته میشه که عمق ریشه رو صفر در نظر بگیرید یا یک.
اما اگر سطح ریشه رو صفر در نظر بگیریم ( عمق درخت = بیشترین سطح )
و اگر سطح ریشه رو یک در نظر بگیریم (عمق درخت = بیشترین سطح - 1)

یعنی همون چیزی که فاطیما و یاسر گفتن!
لینک مرجع