تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: دیگه بسه!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
Avicenna ، ممنون واقعا تاپیک قشنگی بود استفاده کردیمSmile

(10 شهریور 1391 11:26 ب.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط: [ -> ]...
همش هم به دولت و حکومت برمیگرده.فک کردین مردم دوست دارن اینجوری باشن.
...
Huh همه ی همه ش؟ یا همه ی نصفش؟

(11 شهریور 1391 11:25 ق.ظ)مورتن نوشته شده توسط: [ -> ]...
یکی از موجباتش هم همین حکومت است
...
چقدر همه با خاله و دایی در ارتباط بودیم شبا خونه هم میخوابیدیم و ... اما الان سالی یه دفعه بزور میبینمشون
...

دقیقا این همون مواردی هست که تقصیر دولت هست
شاید باورتون نشه دیروز داشتم میرفتم خونه داییم من رو دستگیر کردن. کی آمریکا ما رو از دست اینا آزاد میکنه تا ما هم مثل آمریکایی ها سال دوازده ما خونه فک و فامیل باشیم

(11 شهریور 1391 01:39 ق.ظ)javadem نوشته شده توسط: [ -> ]...
اونا مثل ما برنج درست نمیکنن بیشترشو بریزن بره، بعد بگن ما بدبختیم.

...
باید با آب طلا نوشتSmile
البته اگر بیندیشند...
فرداد جان همه حرفهایی که میزنی درسته. اما با دستهای بسته ، نمیتوان به جایی رسید. نلسون ماندلا و دیگران هم میتوانستند همینطور فکر کنند که با داشته هایمان کاری کنیم. اما آفریقای جنوبی از کی آفریقای جنوبی شد؟ از موقع ریشه کن شدن آپارتاید و تساوی و برابری و بوجود امدن دموکراسی. حالا این مثال بود. هر جایی بر اساس مشکلات و گرفتاری هایش میتواند بررسی بشود.
(11 شهریور 1391 01:03 ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط: [ -> ]نمیشه بدون نیاز به دیگران کشور پیشرفته ای داشته باشیم. ولی در اخلاق لازم نیست الگو بگیریم.
ببینید اگه شما میشنوید من در گیرش هستم. وقتی با یه تغییر شرایط سیاسی یه شرکت چینی بقول معروف ناز میکنه در فروش یه چیز ساده یعنی اینکه من باید نیازم را ازش تامین کنم ولی این نیاز نباید دائمی باشه.
اگه مملکت ما صنعتی نیست بخاطر خیلی از دلایل هست.
یکی از اون دلایل هم من و شما هستیم.
ایا شما حاضری بجای اینکه دنبال ادامه تحصیل برید و بجای اینکه بعد از چند سال کنکور و ادامه تحصیل و .... در دانشگاه پیام نور دارغوز آباد سفلی استخدام بشید یا چمدان ببندید و برم اون سر دنیا ، بیایید بگید بذار من ببینم میتونم با این سوادم یه شغل صنعتی خیلی کوچک ایجاد کنم.میدونم که سخته . اینجا امریکا نیست که کسی بیل گیتس بشه ولی غیر ممکن هم نیست.
مهم اینه که بدونیم یکی از دلایل مشکلات خود من هستم که خودم را نمی بینم.
تا وقتی دعوا سر پول بی زبان نفته که میشه راحت استخراج کرد و فروخت مطمئن باشید افرادی هم هستند که این را بالا بکشند.
میشه یه تکه شیرینی مربایی را بذارید تو هوای آزاد و مگس و حشرات سراغش نیایند؟حالا شما پنجاه سال دیگه هم اعتراض کن.
مهم اینه که مغزهای این مملکت بجای اینکه فرار کنند یا برای تامین نیازهای زندگی بله قربان گو بشن، بتونند در مواقع لازم حرفشون را بزنند و بقول شما اقتصاد غیر نفتی میتونه این قدرت را بهشون بده که بتونند در معادلات نه بعنوان یه متغیر وابسته بلکه بعنوان کسی که اقتصاد را در دست داره حرف بزنند.یعنی تولید ثروت کنند تا هم جامعه را نجات بدند هم خودشون را.
بله با حرفای شما موافقم. به قول یکی از بزرگان کره جنوبی باید یه نسل فدای پیشرفت جامعه بشه یعنی اون نسل سخت کار کنه و کشور رو از لحاظ اقتصادی و صنعتی راه بندازه و بسپاره به نسل بعدی کار نسل بعد راحت تر هست. کسی که این حرف رو می زد معتقد بود که در کره بعد از جنگ که همه چیز کشور از دست رفته بود نسل اون ها ایثارگری کردن و کشورشون رو به جایگاه مناسبی رسوندن. هر چقدر این طرف معادله گفته شده دزست هست اون طرف که باید از پیشرفت دیگران استفاده کنی هم درسته. سامسونگ غول موبایل سازی هست جالبه بدونید بعضی از فن اوریهای رو از شرکتهای کوچکتر امریکایی می خره! اما سود فروش به مردم کشورش می رسه!!
آقا محمد شما هم مثل کیهان از بریده های حرفهای افراد و کنار هم گذاشتنشان و تعبیرهای بی ربط جنجال و بلوا درست میکنی ؟ این دقیقا همون کاری هست که بهتون یاد دادن.

امیدوارم اینها هم از دوربین بعضی ها دیده شه.
آقای javadem:
بهت منفی ندادم و اصولا دیگه با هر نظری که مخالفم منفی نمیدم، چون دارم سعی میکنم به نظرات دیگران احترام بذارم!
اما دوست من فکر کنم شما زیادی تلویزیون نگاه می کنید و اسیر تبلیغات پر زرق وبرق اونا شدید، یکم چشماتون رو به واقعیت جامعه بازکنید!
(11 شهریور 1391 01:03 ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط: [ -> ]...
اگه مملکت ما صنعتی نیست بخاطر خیلی از دلایل هست.
یکی از اون دلایل هم من و شما هستیم.
ایا شما حاضری بجای اینکه دنبال ادامه تحصیل برید و بجای اینکه بعد از چند سال کنکور و ادامه تحصیل و .... در دانشگاه پیام نور دارغوز آباد سفلی استخدام بشید یا چمدان ببندید و برم اون سر دنیا ، بیایید بگید بذار من ببینم میتونم با این سوادم یه شغل صنعتی خیلی کوچک ایجاد کنم.میدونم که سخته . اینجا امریکا نیست که کسی بیل گیتس بشه ولی غیر ممکن هم نیست.
مهم اینه که بدونیم یکی از دلایل مشکلات خود من هستم که خودم را نمی بینم.
الان من می خوام از دانشم استفاده کنم ; با کدوم پول ؟
وقتی پول ندارم جرات هم ندارم که ریسک کنم .
اینه که میشه مشکل و دلیلش هم ماییم...
(11 شهریور 1391 01:22 ب.ظ)hosnieh نوشته شده توسط: [ -> ]آقای javadem:
بهت منفی ندادم و اصولا دیگه با هر نظری که مخالفم منفی نمیدم، چون دارم سعی میکنم به نظرات دیگران احترام بذارم!
اما دوست من فکر کنم شما زیادی تلویزیون نگاه می کنید و اسیر تبلیغات پر زرق وبرق اونا شدید، یکم چشماتون رو به واقعیت جامعه بازکنید!

باز هم معرفت شما!
اما من فکر میکردم تلویزیون های خارجی پر زرق و برقند. در ضمن من نگفتم که حرفهای تلویزیون ایران رو قبول دارم اما میشه از بین حرف های اینها و مخالفانشون یه سری واقعیتو بیرون کشید.
در ضمن تلویزیون نگاه کردن جرمه؟ یا ضرر داره؟ از این به بعد نگاه نمیکنم رادیو صدای آمریکا رو گوش میدم که دوستان خوشحال شن.
راستی شما میتونید منفی بزنید( از لحاظ محدودیت دسترسی)؟
ببینید آدمایی که میخوان برای عقب موندگیشون(تلاشی که موتونستن بکنن و نکردن یا همون تنبلی) بهونه بیارن همش حرف از بی عدالتی و جامعه و دولت میگن.
این عقب موندگی از نظر ادما فرق میکنه هر چی میتونه باشه.
(11 شهریور 1391 11:58 ق.ظ)smartII نوشته شده توسط: [ -> ]عجب دیدگاهی بعضی ها دارند! بحث کردن در اینجا که خوبه حتی حضوری هم با این افراد بی فایده هست/ فقط یه جمله در مورد تلویزیون که یکی از دوستان گفته بگم. بروید بگردید ببینید محمد مرسی در اجلاس سران حرفی در مورد بحرین زد یا نه؟ همین بس در مورد امانت داری رسانه ملی!
دوستانی که نظر مخالف با امریکا دارند و حامی خودشون رو روسیه یا چین می دونند فقط یه سوال می کنم بجث سیاسی هم لازم نیست یا این سوال جواب داره یا نه دیگه بحثی نیست.
سوال: یک کشور از میان حدود ۲۰۴ کشور دنیا مثال بزنید که هم پیمان روسیه بوده و الان یک کشور صنعتی هست. مثل کره جنوبی یا ژاپن که هم پیمان غرب هستند شما یه مثال برای اون طرف بزن اگه پیدا کردی من همه دیدگاه خودم رو فرمت می کنم!

من با نظرت موافق هستم تمام کشور هایی که مستعمره غرب بودن الان کشور های مستقل و صنعتی هستند چون غربی ها بجز چپاول به ساخت و ساز هم تو اون کشور ها پرداختند ولی کشور هایی که مستعمره شوروی بودن اونجاها فقط چپاول شده و الان هم کشور های عقب مونده ای هستند!!! حالا بحث از اقتصادو صنعت که نخایم بکنیم شاید بعضی ها بگند مشکل ما مذهبه و فرهنگ امریکا یا اروپا مبتذله!! من به این دوستانه عزیز میخام بگم غربی ها حداقل یهودی یا مسیحی هستند اما وقتی با مردمه روسیه یا چین حرف بزنی نمیدونند دین چیه خدا کدومه!!؟کومونست هستند دیگه! پس فرهنگ ما شباهت بیشتری کیا داره؟
من اصلا این دیگه بسه رو قبول ندارم...اتفاقا هنوز شروع نشده که بخواد تموم شه...اعتراض و غر غر کردن هیچ وقت نباید تموم شه...اما اینکه مسبب تمام بد اقبالی های خود در زندگی رو دیگران بدونی کار درستی نیست...اما بعضی اوقات یه چیزی حدود ۹۰ درصد بد بختی های ما در زندگی از یه خط فکری در جامعه ناشی میشه که اکثرا هم قبولش ندارن...اینجاست که سکوت کردن و اینکه بگیم شما برو کار خودتو درست انجام بده و ایشالا بقیه هم همین کارو میکنن و درست میشه و این حرفها اصلا جواب نمیده..
با هر چیزی که مخالفی باید بیانش کنی و دلایلتو بگی...هرچند نرود میخ آهنین در سنگ
دیدین ...آهای اون کسی که تاپیکو زدی ، آهای اون کسانی که به نظرم جواب دادین..... خودتونم دیگه بسه رو قبول ندارین!چرا؟.... چون واقعا حقیقت تلخه ، حالا چه سیاسی باشه چه اجتماعی چه.... بالاخره حقیقته......حقیقتو با حذف نظر و حذف .... نمیشه پاک کرد.اینجوری ادعای دیگه بسه رو میکنین؟؟؟؟؟؟

قابل توجه دوست عزیزمون آقای Javadem.
خیلی جالب بود داشتم رفرش میکردم یه نفر همینطوری که داشت میومد پایین همش پستای منو منفی میداد . این شخص یا واقعا کلاس تند خوانی رفته یا واقعا ... بود که نخونده داشت منفی میداد و میومد پایین.
فرداد جان یادمه گفته بودید که بعضیا جنبه حق رای رو ندارند. الحق که حرفاتو از روی دانایی میزنی. الحق که فهمیده ای . واقعا پشیمونم از پستی که تو اون قسمت واست فرستادم.
ممنونم از مدیریتت.
(11 شهریور 1391 06:49 ب.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط: [ -> ]دیدین ...آهای اون کسی که تاپیکو زدی ، آهای اون کسانی که به نظرم جواب دادین..... خودتونم دیگه بسه رو قبول ندارین!چرا؟.... چون واقعا حقیقت تلخه ، حالا چه سیاسی باشه چه اجتماعی چه.... بالاخره حقیقته......حقیقتو با حذف نظر و حذف .... نمیشه پاک کرد.اینجوری ادعای دیگه بسه رو میکنین؟؟؟؟؟؟

قابل توجه دوست عزیزمون آقای Javadem.

عزیز هر حرفی یه جایی داره من اینو بارها بهت گفتم امین جان اما تو متوجه نیستی. ما توی این کشور زندگی میکنیم .. عزیزم مدیرام مجبورن که پستایی که بر خلاف عقاید این مملکته رو حذف کنن.وگر نه باید جلو پلاسمونو جمع کنیم و در اینجا رو تخته کنیم.
باز هم تذکر میدم اگه وارد بحثهای سیاسی بشید تاپیک بسته میشه و ممکنه نظراتتون حذف بشه.
بنابراین به تذکرات توجه فرمایید.
دیگه بسه رو دیگه بس کنید .تا کار به جای باریک نکشیده.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
لینک مرجع