تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: 2 تمرین از فصل 2 لینز
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
میخواستم بدونم این دو سوال درست حل کردم یا نه Huh لطفا بررسی کنید

[attachment=6468]

[attachment=6469]
سلام
فکر کنم سوال اول رو درست حل کردی ولی از سوال دوم و جوابت سر در نمیارم ،‌اطفا کمی توضیح بدین که ما هم بفهمیم .
سوال اول رو درست حل کردید.
سوال دوم:
[تصویر:  attachment.php?aid=6477]

L1 حالت ۰۰ هم پذیرنده هست. چون اجتماع هست و تعریف اجتماع میشه:
[attachment=6473]

حالات پذیرنده ای که شما نوشتید برای تفاضل متقارن مجموعه هست:
[attachment=6476]

L2 و L3 حالات پذیرنده همون هاست که شما نوشتید.
(13 شهریور 1391 09:18 ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط: [ -> ]میخواستم بدونم این دو سوال درست حل کردم یا نه Huh لطفا بررسی کنید

اولی غلطه.
اثبات :
اولا زبان شما نامحدود هست و نمیشه براش DFA رسم کرد (نامنظم هست)
همچنین اگه فرض کرده باشید تعداد a ها و b ها محدود هستند باز هم هیچ رشته ای توی گرامر شما با b شروع نمی شه اما توی شکل یه خط start به b رفته:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

توی سوال دوم هم غلط جواب دادید.
چیزی که شما رسم کردین غلطه . دو تا برهان خلف میارم : مثلاaa رو پذیرش می کنه ، aaaa رو هم می پذیره. اینا هیچ کدومشون مضرب 3 یا 5 نیستند.
اما پاسخ **sara** در مورد قسمت دوم درست می باشد. (همچنین چون تونستیم براش DFA رسم کنیم زبان منظم هست.)
بازم اگه تونستید سوال مطرح کنید .جالب بود آفرین.
(13 آبان 1391 05:28 ق.ظ)csharpisatechnology نوشته شده توسط: [ -> ]
(13 شهریور 1391 09:18 ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط: [ -> ]میخواستم بدونم این دو سوال درست حل کردم یا نه Huh لطفا بررسی کنید

اولی غلطه.
اثبات :
اولا زبان شما نامحدود هست و نمیشه براش DFA رسم کرد (نامنظم هست)
همچنین اگه فرض کرده باشید تعداد a ها و b ها محدود هستند باز هم هیچ رشته ای توی گرامر شما با b شروع نمی شه اما توی شکل یه خط start به b رفته:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

توی سوال دوم هم غلط جواب دادید.
چیزی که شما رسم کردین غلطه . دو تا برهان خلف میارم : مثلاaa رو پذیرش می کنه ، aaaa رو هم می پذیره. اینا هیچ کدومشون مضرب ۳ یا ۵ نیستند.
اما پاسخ **sara** در مورد قسمت دوم درست می باشد. (همچنین چون تونستیم براش DFA رسم کنیم زبان منظم هست.)
بازم اگه تونستید سوال مطرح کنید .جالب بود آفرین.

جواب اول درست "اولا زبان شما نامحدود هست و نمیشه براش DFA رسم کرد (نامنظم هست)" ببخشید این جیزی که نوشی رو از کدوم کتاب نوشتی میشه بهم بگی چون کتابایی که من دارم این مطلب توش نیست و رفرنس همشون هم لینز
با تشکر
لینک مرجع