تالار گفتمان مانشت
نحوه ی حل کردن استنتاج منطقی و فهمیدن ان - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
RE: نحوه ی حل کردن استنتاج منطقی و فهمیدن ان - hejran_ha - 06 مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۰۰ ب.ظ

(۰۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۰ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(06 مهر ۱۳۹۱ ۰۴:۳۳ ب.ظ)hejran_ha نوشته شده توسط:  پس اولین گام برای شروع میام کل فرضیات را T در نظر میگیرم یعنی p=q=r=s=t =T می شوند {کار من درسته یا نه درست است یا نه}؟؟؟؟؟

شاید من بد توضیح داده باشم. باید بگیم:

[tex]p\wedge q\equiv T[/tex]
[tex]p\to (r\wedge q)\equiv T[/tex]
[tex]r\to (s\vee t)\equiv T[/tex]
[tex]\overline{s}\equiv T[/tex]

فرضیات مسئله اینها بودن نه متغیرهامون. اینهارو باید هم ارز درست بگیریم و ارزش هر متغیر رو بدست بیاریم. این مقادیر بدست اومده رو توی حکم قرار میدیم. البته این منطق استفاده از این روش بود. دراصل باید با استفاده از این عبارت ها یه نتیجه گیری داشته باشیم.

پس راهی که من رفتم درست بود ؟؟؟؟

نحوه ی حل کردن استنتاج منطقی و فهمیدن ان - *Najmeh* - 06 مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۰ ب.ظ

نه شما اومدیدمتغییرها رو درست گرفتید در صورتی که باید عبارات رو درست فرض کنید و از درست بودن اونها نتیجه بگیرید که متغییرها درست هستن یا نه

RE: نحوه ی حل کردن استنتاج منطقی و فهمیدن ان - hejran_ha - 06 مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ

(۰۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۰ ب.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  نه شما اومدیدمتغییرها رو درست گرفتید در صورتی که باید عبارات رو درست فرض کنید و از درست بودن اونها نتیجه بگیرید که متغییرها درست هستن یا نه

یعنی جواب من غلط بود ؟؟؟ یوسفی هم اینجوری یکی از تست ها را حل کرده ، او مده متغییرها را T در نظر گرفته و به درستی عبارت درسیده !!!

میشه با همون مثال خودم موضوع را باز کنید !
۱

اینجا را نفیهمدم :
اینهارو باید هم ارز درست بگیریم و ارزش هر متغیر رو بدست بیاریم.

RE: نحوه ی حل کردن استنتاج منطقی و فهمیدن ان - m@hboobe - 13 مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۶ ب.ظ

(۰۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۰ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  [tex]p\wedge q\equiv T[/tex]
[tex]p\to (r\wedge q)\equiv T[/tex]
[tex]r\to (s\vee t)\equiv T[/tex]
[tex]\overline{s}\equiv T[/tex]

فرضیات مسئله اینها بودن نه متغیرهامون. اینهارو باید هم ارز درست بگیریم و ارزش هر متغیر رو بدست بیاریم. این مقادیر بدست اومده رو توی حکم قرار میدیم. البته این منطق استفاده از این روش بود. دراصل باید با استفاده از این عبارت ها یه نتیجه گیری داشته باشیم.
ببخشید که باز این بحث رو ادامه اش میدم!!
این حالت برای وقتی میخواهیم از درستی فرض به درستی حاکم برسیم
امروز تا حدودی متوجه شدم اما من از روش نادرستی حکم استفاده میکنم
زمانی که میخواهیم از از نادرستی حکم به نادرستی فرض برسیم
بایستی حکم رو F در نظر بگیریم و تک تک گزاره های فرضیات هم باید F شوند.در صورتیکه یکی T شود نامعتبره.
وقتی متغییر حکم F بگیریم باید اون رو هرجا در فرضیات هست تاثیر بدیم و بتونیم تک تک متغیر هارو باتوجه به اینکه جواب نهایی اون گزاره F شود بدست آوریم. درسته؟!!Exclamation

نحوه ی حل کردن استنتاج منطقی و فهمیدن ان - Jooybari - 15 مهر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۷ ب.ظ

سلام. نه. همینطور که میگید باید حکم رو F درنظر بگیریم و سعی کنیم یه جوری برای تمام فرضیات به T برسیم. اگه تونستیم اینکارو بکنیم استدلال نادرست و اگه نتونستیم برای همه فرضیات به T برسیم استدلال درسته. (مثل برهان خلف)