تالار گفتمان مانشت
سوال از حافظه آزمون ۲۵ چهارم پارسه - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
RE: سوال از حافظه آزمون ۲۵ چهارم پارسه - masoud67 - 23 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ

(۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۰ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  یک سیستم حافظه با کش سطح اول L1 با نرخ ۱۰ درصد میس در نظر بگیرید. در ضورتی که زمان دسترسی به حافظه اصلی ۴۰۰ نانو ثانیه باشد فرکانش کلاک ۵۰۰ مگا هرتز باشد،تسریع در حالتی که از کش سطح ۲ ،L2 با زمان دسترسی ۵۰ نانو ثانیه با نرخ ۵ درصد میس بدست آورید.(فرض کنید CPI در حالی که L1 دارای ۱۰۰ درصد hit باشد برابر است با ۱۰).
قسمتی از جواب پارسه که مشکل من هست اینه:

CPI کش دوم: ۱۰+۰/۱*۲۵+۰/۰۵*۲۰۰=۲۲/۵

می خواستم بدونم اینجا نباید میس L1 را برای دسترسی به حافظه علاوه بر میس L2 در نظر بگیریم؟
پارسه این سوال را اشتباه حل کرده. حتی اگر حالت علوم کامپیوتری تست (یعنی CPU مستقیم به کش وصل باشه) را هم در نظر بگیریم بازهم ۱/۳ تسریع نمیشه.
من جواب را نوشتم ولی متاسفانه فرمول نویسی آخرش اینو تحویل من داد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شما از همون روش زمان دسترسی که خودتون گفتید برید میبینید تسریع میشه ۲/۲
زمان کش اول ۲۰ نانوثانیه = تعداد کلاک * زمان هر کلاک
زمان دسترسی کش دوم ۵۰ نانوثانیه
زمان دسترسی حافظه ۴۰۰ نانوثانیه

پارسه احتمال miss کش اول را در زمانی که به حافظه مراجعه میشه در نظر نگرفته. برای نمونه دوستان میتونن چندتا تست علوم کامپیوتر (فکر کنم سال ۸۵ یا ۸۶) را حل کنند تا به نظر من برسن

RE: سوال از حافظه آزمون ۲۵ چهارم پارسه - zahra2012 - 23 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۳ ب.ظ

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(18 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۰ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  یک سیستم حافظه با کش سطح اول L1 با نرخ ۱۰ درصد میس در نظر بگیرید. در ضورتی که زمان دسترسی به حافظه اصلی ۴۰۰ نانو ثانیه باشد فرکانش کلاک ۵۰۰ مگا هرتز باشد،تسریع در حالتی که از کش سطح ۲ ،L2 با زمان دسترسی ۵۰ نانو ثانیه با نرخ ۵ درصد میس بدست آورید.(فرض کنید CPI در حالی که L1 دارای ۱۰۰ درصد hit باشد برابر است با ۱۰).
قسمتی از جواب پارسه که مشکل من هست اینه:

CPI کش دوم: ۱۰+۰/۱*۲۵+۰/۰۵*۲۰۰=۲۲/۵

می خواستم بدونم اینجا نباید میس L1 را برای دسترسی به حافظه علاوه بر میس L2 در نظر بگیریم؟
پارسه این سوال را اشتباه حل کرده. حتی اگر حالت علوم کامپیوتری تست (یعنی CPU مستقیم به کش وصل باشه) را هم در نظر بگیریم بازهم ۱/۳ تسریع نمیشه.
من جواب را نوشتم ولی متاسفانه فرمول نویسی آخرش اینو تحویل من داد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شما از همون روش زمان دسترسی که خودتون گفتید برید میبینید تسریع میشه ۲/۲
زمان کش اول ۲۰ نانوثانیه = تعداد کلاک * زمان هر کلاک
زمان دسترسی کش دوم ۵۰ نانوثانیه
زمان دسترسی حافظه ۴۰۰ نانوثانیه

پارسه احتمال miss کش اول را در زمانی که به حافظه مراجعه میشه در نظر نگرفته. برای نمونه دوستان میتونن چندتا تست علوم کامپیوتر (فکر کنم سال ۸۵ یا ۸۶) را حل کنند تا به نظر من برسن

ممنون من نگران بودم که مبادا نکته ای داره که من ازش غافلم که شما دو دوست محترم مشکل من رو حل کردین مرسی Shy

RE: سوال از حافظه آزمون ۲۵ چهارم پارسه - abji22 - 05 آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۶ ب.ظ

این پست واسه ۱۸ بهمن ۹۲ هست؟درست میبینم؟یعنی از پارسال شروع به خوندن کردی؟

RE: سوال از حافظه آزمون ۲۵ چهارم پارسه - zahra2012 - 06 آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۵ ب.ظ

(۰۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۶ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  این پست واسه ۱۸ بهمن ۹۲ هست؟درست میبینم؟یعنی از پارسال شروع به خوندن کردی؟
Big Grin این برای کنکور پارسالم هست اتفاقا دیر هم شروع کردم اواخر مهر
الان دانشجوام
انشالله تو هم دانشجو میشی Angel

RE: سوال از حافظه آزمون ۲۵ چهارم پارسه - abji22 - 07 آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۸ ب.ظ

(۰۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۵ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  
(05 آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۶ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  این پست واسه ۱۸ بهمن ۹۲ هست؟درست میبینم؟یعنی از پارسال شروع به خوندن کردی؟
Big Grin این برای کنکور پارسالم هست اتفاقا دیر هم شروع کردم اواخر مهر
الان دانشجوام
انشالله تو هم دانشجو میشی Angel

اهااااااا ترسیدمBig Grin