تالار گفتمان مانشت
از کجا بفهمیم واسه این رشته ساخته شدیم یانه؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
از کجا بفهمیم واسه این رشته ساخته شدیم یانه؟ - popp - 11 شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۰۵ ب.ظ

(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)اردیبهشت نوشته شده توسط:  سلامبه همگی
خب یکی مثل من که توی رشته ای که اصلا بهش فکرنکرده قبول بشه وتوی یک دانشگاه ضعیف درس خونده باشه تکلیفش چیه ؟
بزارین واضح‌تر بگم ،من وضعیت درسیم خوب بود توی یه مدرسه متوسط به بالا (همه معدلاشون بالای ۱۸/۵ )درس خوندم بخعد بخاطر مشکلای خونوادگیم وسعیی که دیگرون میگن کم بوده اقتصاد زاهدان(روزانه )قبول شدم ،ازهمون ترم اولم سعی کردم که در اینده یه لیسانسه بی سواد نباشم اما حالا که ترم آخرمه ومی خوام برا ارشد بخونم ،دیگه به این نتیجه رسیدم که به درد این رشته نمی خورم چون عاشق کارای عملیم ولی این رشته همش نظریاته وخیلی بیش از اندازه خشک ،ومتاسفانه هم دانشجوها هم استادا هم همینطور ،طوری که الان احساس پوچی می کنم ،آخه منی که عاشق داروسازی وبینای سنجی وکارای آزمایشگاهی بودم چه به سیاست واقتصاد مملکت ؟؟؟؟؟؟ تورو خدا یه کی به من کمک کنه
من خیلی حالم بده ؟اصلا به نظرتون براارشد بخونم ؟؟؟
خوب میتونی برای ارشد یه رشته دیگه امتحان بدی. یا از اول بری و یه رشته ای رو که علاقه داری رو از لیسانس شروع کنی و.....
(من دوستی رو میشناسم که لیسانس مکانیک داشت ولی به دلیل علاقه برای ارشد اقتصاد خوند و قبول شد در یه دانشگاه دولتی)
مثلا میتونی برای ارشد یه رشته ای که تا حدودی درس هاش مثله همین اقتصاد هست رو انتخاب کنی که طبیعتا راحت‌تر قبول میشید.
علاقه نباشه به نظره من در اون رشته موفق نخواهید شد.