تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - vida2012 - 10 مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۰ ب.ظ

کسی میدونه برنامه این آزمونای ارشد موسسات مختلف و کجا میشه گرفت؟ میخوام ببینم برنامه کدوم بهتره طبق اون پیش برم.

گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - skygirl_00 - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ

فصل هفتم معماری پوران پژوهش (حافظه)رو اصلا نمیتونم درک کنم چه برسه برم سراغ تستاش،اونجام گیر میکنم!! کسی این فصلو خونده؟چطوری!باچی؟

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - Mehran - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۱ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  فصل هفتم معماری پوران پژوهش (حافظه)رو اصلا نمیتونم درک کنم چه برسه برم سراغ تستاش،اونجام گیر میکنم!! کسی این فصلو خونده؟چطوری!باچی؟

دقیقا میشه بگید با کجاش مشکل دارید؟
اگه با کل قضیه مشکل دارید من پیشنهاد می کنم کتاب مقسمی رو هم یه نگاه بندازید. این فصل طوری که یا یاد گرفته نمیشه بیخیالش میشن بعضی ها یا کاملا واسه آدم جا میوفته دلیلش هم یکم دقت و حل سوالهای مختلف هست... که بعضی ها کم کاری می کنن بیخیال میشن . من خودم این فصل رو مشکل داشتم اما با حل چند مسئله و فکر کردن روی مسائل و جوابهاشون کاملا یاد گرفتم...
و یه پیشنهاد دیگه اینکه سعی نکنید فرمول هاش رو حفظ کنید (بعضی جاها چند تا فرمول داره) سعی کنید با درک مسئله حافظه خودتون به فرمول ها برسید!!!! مثلا با رسم شکل حافظه و وارد کردن اطلاعاتی که در صورت سوال گفته ارتباط بین قسمت مجهول سوال وقسمت های داده شده رو پیدا کنید... اگه اینجوری یاد بگیرید اصلا نیازی به حفظ فرمول ندارید.
اگه مستقیم بگید کجاش رو مشکل دارید بیشتر بهتون کمک می کنم.
موفق باشی

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - svk7 - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  فصل هفتم معماری پوران پژوهش (حافظه)رو اصلا نمیتونم درک کنم چه برسه برم سراغ تستاش،اونجام گیر میکنم!! کسی این فصلو خونده؟چطوری!باچی؟

جزوه دکتر اجلالی با ویسش مشکلتو کاملا حل میکنه .من معماری صفر صفر بودم یاد گرفتم

گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - samaneh_aftab - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ

سلام بچه ها
من دچار افسردگی شدم. وقتی بعضی درسا را میخونم میفهمم ولی وقتی میرم سراغ تستا، بلد نیستم حل کنم.
مثلا گسسته مباحث شمارش یا روابط بازگشتی

وقتی سوال را میبینم نمیدونم کدوم از راه تابع مولد حل میشه، کدوم با تغییر متغیر، کدوم با تجزیه و ...
باید جوابشو ببینم تا بفهمم راحش چیه

به نظرتون چیکار کنم؟
الان به ۱ جایی رسیدم که میبینم ساختمان گسسته، نظریه و الگوریتم را باید بیخیال شم. انگار اصلا قدرت تحلیل سوالاشو ندارم
یکی منو راهنمایی کنه

گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - skygirl_00 - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۹ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۱ ب.ظ)Mehran نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  فصل هفتم معماری پوران پژوهش (حافظه)رو اصلا نمیتونم درک کنم چه برسه برم سراغ تستاش،اونجام گیر میکنم!! کسی این فصلو خونده؟چطوری!باچی؟

اگه با کل قضیه مشکل دارید من پیشنهاد می کنم کتاب مقسمی رو هم یه نگاه بندازید. این فصل طوری که یا یاد گرفته نمیشه بیخیالش میشن بعضی ها یا کاملا واسه آدم جا میوفته دلیلش هم یکم دقت و حل سوالهای مختلف هست... که بعضی ها کم کاری می کنن بیخیال میشن . من خودم این فصل رو مشکل داشتم اما با حل چند مسئله و فکر کردن روی مسائل و جوابهاشون کاملا یاد گرفتم...

دقیقا! من اصلا چیزی رو حفظ نمیکنم. نمیتونم درک کنم چی میگه اصلا این بخش.. گفتم برم سراغ تستا اول شاید فهمیدم، که اونجوریم هیچی... معماری پوران همچین خوب باز نکرده ،مبهم اومده گغته. میخوام به قول شما درک کنم و تصور کنم اصلا کار این بخش چجوریه! معماری مقسمی مال سال ۸۵ رو دارم که اصلا هییییییییییچی نگفته میشه فصل ششمش. شایدم باید رفت سراغ ویس و جزوه..

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - white bird - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۴:۵۱ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ)samaneh_aftab نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
من دچار افسردگی شدم. وقتی بعضی درسا را میخونم میفهمم ولی وقتی میرم سراغ تستا، بلد نیستم حل کنم.
مثلا گسسته مباحث شمارش یا روابط بازگشتی

وقتی سوال را میبینم نمیدونم کدوم از راه تابع مولد حل میشه، کدوم با تغییر متغیر، کدوم با تجزیه و ...
باید جوابشو ببینم تا بفهمم راحش چیه

به نظرتون چیکار کنم؟
الان به ۱ جایی رسیدم که میبینم ساختمان گسسته، نظریه و الگوریتم را باید بیخیال شم. انگار اصلا قدرت تحلیل سوالاشو ندارم
یکی منو راهنمایی کنه
منم تو درس گسسته مثل شما هستم
اصلا نمی دونم چه جوری باید سوال حل کنمSadSadSad

گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - pita - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۲۲ ب.ظ

من یک کار بهم پیشنهاد شده- یک کار با حقوق پایین و ساعت کاری زیاد که بهتره بهش بگم بیگاری تا کار. اما همینم به زور برام پیدا شده. می خواستم شروع کنم به صورت مرتب برای کنکور بخونم. اما الان تا ساعت ۶ نیستم . نمی دونم چی کار کنم. کتابای پارسه رو خریده بودم که بخونم. ازمون ازمایشی هم می خواستم ثبت نام کنم. الان همه برنامه ریزیام می ریزه به هم. نمی دونم چی کار کنم. البته کار رو تصمیم گرفتم که برم اما این درسو نمی دونم چی کار کنم.راهنمایی کنین.

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - Mehran - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۵ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۹ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۱ ب.ظ)Mehran نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  فصل هفتم معماری پوران پژوهش (حافظه)رو اصلا نمیتونم درک کنم چه برسه برم سراغ تستاش،اونجام گیر میکنم!! کسی این فصلو خونده؟چطوری!باچی؟

دقیقا! من اصلا چیزی رو حفظ نمیکنم. نمیتونم درک کنم چی میگه اصلا این بخش.. گفتم برم سراغ تستا اول شاید فهمیدم، که اونجوریم هیچی... معماری پوران همچین خوب باز نکرده ،مبهم اومده گغته. میخوام به قول شما درک کنم و تصور کنم اصلا کار این بخش چجوریه! معماری مقسمی مال سال ۸۵ رو دارم که اصلا هییییییییییچی نگفته میشه فصل ششمش. شایدم باید رفت سراغ ویس و جزوه..

منظورتون از اینکه نمی فهمید این فصل چی میگه اینه که اصلا نمی دونید هدف از این فصل چیه؟ واسه چی نیاز به مدیریت حافظه هست و از این حرفها؟ یعنی منظورتون اینه که کلا هدف از کاری که مدیریت حافظه داره رو نمی دونید؟ اگه اینطور هست بگید توضیح می دم به امید خدا به این فصل کامل مسلط میشید.

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - m_gh - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۵:۵۷ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  ای کسانی که آزمون آزمایشی مدرسان شریف ثبت نام کرده اید
بدانید و آگاه باشید که آزمون ۲۵ درصد اول روز جمعه ۲۸ مهر برگزار خواهد شد..!!

حالا من که از روی کتابای مختلف خوندم یکم گیج شدم .چون تقسیم بندی آزمون هاش مطابق با کتابای خودشه .Huh

گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - m@hboobe - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۵ ب.ظ

اگر بخش حافظه و کش هست
بهترین توصیه ای میتونم براتون داشته باشم اینه جلسه پنجم کلاس اجلالی من امروز گوش کردم خیلی عالی گفته Smile

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - svk7 - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۶ ب.ظ

سلام
HuhHuhHuhپیاده سازی رو چیکارش کنم پرت ترجمه جعفر نژاد اصلا به دلم نمی چسبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ HuhHuhHuh

گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - moha - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ

من ۲۵ درصد اولم بجز شبکه و زبان تموم شد

ولی فکر میکنم هیچی بلد نیستم

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - maryam.raz - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۶ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  سلام
HuhHuhHuhپیاده سازی رو چیکارش کنم پرت ترجمه جعفر نژاد اصلا به دلم نمی چسبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ HuhHuhHuh
ظاهرا همه با این کتاب مشکل دران و لی هیچ کس تا حالا راه حلی ارائه نداده
پس فکرکنم مجبوریم هر جوریه بچسپونیمش به دلمون!!Smile

RE: گروه درسی مانشت شروع از مهر ماه - jameshenas - 10 مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۳ ب.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  من ۲۵ درصد اولم بجز شبکه و زبان تموم شد

ولی فکر میکنم هیچی بلد نیستم
برای منم به جزء مدیریت و زبان همه رو خوندم
منم مث شما بودم هیچی یادم نبود...البته فکر میکردم یادم نیست...ولی با دوره کردنشون هم نکات مهم تر یادم اومد و هم فهمیدم که بلدم و چطور باید بخونم بقیه اش رو...این هفته بزارشون برای مرور و هفته بعد جمعه که میاد آزمون رو از خودت بگیر...
نگران نباش...بودجه بندی پارسه میری جلو دیگه؟

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۶ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  سلام
ترجمه سالخورده رو بخون شاید بهتر باشه...این ترم دارمش...استادم میگه جعفرنژاد از این بهتر گفته...باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنیBig Grin