تالار گفتمان مانشت
ریاضی مهندسی - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
ریاضی مهندسی - mahshar - 16 خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۳۲ ب.ظ

من تو درس ریاضی مهندسی خیلی مشکل دارم کتاب پوران رو هم خوندم ولی کلا پایم ضعیفه
و از کسایی که این درس رو خوب بلدن میخوام منابع خوب رو معرفی کنن.

ریاضی مهندسی - Soheil - 16 خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۵ ب.ظ

مدرسان شریف(نامی) واسه شروع خوبه!(از سطح پایینتری شروع به گفتن مطالب کرده)
البته کتاب نیکوکار هم خوبه ولی به نظرم سطحش یکم بالاتر از مدرسان هستش.
جالبه که داخل این دو کتاب (مدرسان و نیکوکار) یه مثال معروف واسه فهم بهتر مطلب حل شده که هر کدوم به یه جواب مجزا رسیدن!!!!

RE: ریاضی مهندسی - mahdieh-Z - 16 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۱۱ ب.ظ

نقل قول: مدرسان شریف(نامی) واسه شروع خوبه!
منم موافقم به خصوص که خیلی جاها از زیاده گویی و باز کردن بیجای مطالب!! که بر طبق آمار سوالهای قبل به درد کنکور نمیخوره  خودداری کرده...
و در ضمن سوالهای سالهای قبل رو هم تقریبا به شیوه تستی حل کرده...

نقل قول: کتاب نیکوکار هم خوبه ولی به نظرم سطحش یکم بالاتر از مدرسان هستش.
من یکی که کلا هیچ میونه ای با کتابای نیکوکار چه ریاضی مهندسیش و چه آمار و احتمالش ندارم به نظرم بیشتر به درد دوره و تسلط در موقع زیادی وقت میخورن نه به درد یادگیری...البته اگه پایتون خوب نیست منظورم هست...

کتاب معتقدی پارسه هم هست که جمع بندی مطالبش از مدرسان کاملتره ولی خیلی خلاصه هست و بیشتر واسه تسلط بعد از کمی راه افتادن خوبی...

انتشارات نصیر هم یک کتاب ریاضی مهندسی جدیدا زده (کریمی) که دو نفر رو می شناسم که خوندنش و راضین کتاب قطوری هست و بعضی جاها از پایه شروع کرده ولی ظاهرا بعضی جاها در حد مهندسین برق درس داده! و سطحش از کامپیوتری‌ها بالاتر هست...
به خصوص قسمتهای آخر رو...

RE: ریاضی مهندسی - hamidkhl - 16 خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۴۶ ب.ظ

(۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۱۱ ب.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  
نقل قول: مدرسان شریف(نامی) واسه شروع خوبه!
منم موافقم به خصوص که خیلی جاها از زیاده گویی و باز کردن بیجای مطالب!! که بر طبق آمار سوالهای قبل به درد کنکور نمیخوره  خودداری کرده...
و در ضمن سوالهای سالهای قبل رو هم تقریبا به شیوه تستی حل کرده...

نقل قول: کتاب نیکوکار هم خوبه ولی به نظرم سطحش یکم بالاتر از مدرسان هستش.
من یکی که کلا هیچ میونه ای با کتابای نیکوکار چه ریاضی مهندسیش و چه آمار و احتمالش ندارم به نظرم بیشتر به درد دوره و تسلط در موقع زیادی وقت میخورن نه به درد یادگیری...البته اگه پایتون خوب نیست منظورم هست...

کتاب معتقدی پارسه هم هست که جمع بندی مطالبش از مدرسان کاملتره ولی خیلی خلاصه هست و بیشتر واسه تسلط بعد از کمی راه افتادن خوبی...

انتشارات نصیر هم یک کتاب ریاضی مهندسی جدیدا زده که دو نفر رو می شناسم که خوندنش و راضین کتاب قطوری هست و بعضی جاها از پایه شروع کرده ولی ظاهرا بعضی جاها در حد مهندسین برق درس داده! و سطحش از کامپیوتری‌ها بالاتر هست...
به خصوص قسمتهای آخر رو...
کتابهای ریاضی نصیرو آقاسی می نویسه، من تعریف کتابای ریاضی ۱،۲، معادلات و... خیلی شنیدم، کلاساشم میگن عالیه، اگه ریاضی مخندسی هم چاپ کنه احتمالا خوبه
نظرتون در مورد ریاضی مهندسی دکتر کریمی چیه؟ کسی خوندتش؟

RE: ریاضی مهندسی - mahdieh-Z - 16 خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۵۸ ب.ظ

نقل قول: نظرتون در مورد ریاضی مهندسی دکتر کریمی چیه؟ کسی خوندتش؟
اون مطلبی که در مورد ریاضی مهندسی انتشارات نصیر گفتم در مورد کتاب دکتر کریمی بود (البته دوست من که این کتاب رو خونده می گفت مهندس کریمی!!) پست رو ویرایش می کنم که سوءتفاهم نشه! چون من اصلا نمیدونستم انتشارات نصیر دو تا ریاضی مهندسی با نویسنده مختلف چاپ میکنه!!

ریاضی مهندسی - mahshar - 20 خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۰۱ ق.ظ

ممنون از همگی

ریاضی مهندسی - امیرعلی۲ - ۲۶ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۷ ق.ظ

برا این درس کتاب معتقدی پارسه همراه با تست ها(کتاب تست جداهستش)هم خیلی خوبه ولی درکل اگه آقاسی کتابی در زمینه ریاضی مهندسی چاپ کرده باشه عالیه چون فکرنمیکنم توریاضیات کسی مثل اون باشه ریاضی ۱و۲ که عالیه هیچ مطلبی را جانذاشته

ریاضی مهندسی - sara_ajami - 13 تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ب.ظ

کتاب ریاضی مهندسی کریمی با اینکه زیاده ولی ارزش خوندنشو داره بهترین کتابه هم تست داره هم مفهوم رو عالی رسونده!!!!!

RE: ریاضی مهندسی - mahdieh-Z - 13 تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۰۳ ب.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰ ب.ظ)sara_ajami نوشته شده توسط:  کتاب ریاضی مهندسی کریمی با اینکه زیاده ولی ارزش خوندنشو داره بهترین کتابه هم تست داره هم مفهوم رو عالی رسونده!!!!!

در مورد فصول اولیلش و به خصوص بخش نگاشت موافقم ولی خیلی از تستها رو پاسخ تشریحی نداره و جواب گزینه ای داده و خیلی جاها هم فرض کرده پیش زمینه ریاضی خواننده بالاست...
(جاهایی تو تبدیل فوریه و چند جای دیگه... مثلا فرض کرده طرف حل انتگرال های پیچیده رو بلده و تنها جواب نهایی اونها رو گذاشته و یا در مورد کانولوشن که فرض کرده مفهومش رو همه می دونن و فقط استفادش رو توضیح داده و...)
در کل به نظر من این کتاب بیشتر برای بچه های برق نوشته شده و روی مطالب لازم برای اونها تمرکز داره و کامپیوتری‌ها بهتره Selection بخونن...

ریاضی مهندسی - hanif - 04 مرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۱۸ ق.ظ

سلام دوستان من علوم بودم و حالا می خوام نرم افزار شرکت کنم برای خوندن ریاضی مهندسی چه پیش نیاز هایی می خواد‌: اعداد مختلط ریاضی ۱‌، معادلات دیفرانسیل ؟

ریاضی مهندسی - Fardad-A - 04 مرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۴۹ ب.ظ

پیش نیاز ریاضی مهندسی تو دانشگاه ،معادلات دیفرانسیل هست و بهر حال دونستن ریاضی عمومی تا حد‌ی لازمه. ریاضی مهندسی خودش دو بخشه . ۱-متغیرهای مختلط و ۲-معادلات دیفرانسیل جزئی و سری فوریه. فک کنم شما علاقه به مراجع اصلی دارید. اگه اینطوری هست مرجع اولی کتاب چرچیل هست که حدود ۶-۷ فصلش بابت مورد اول تدریس میشه. در خصوص معادلات جزئی معمولا" دو فصل آخر کتاب معادلات دیفرانسیل بویس و بابت سری فوریه هم معمولا از کتاب ریاضی مهندسی پیشرفته یک فصل سری فوریه تدریس میشه. در خصوص تست و کنکور هم که کتابهاش رو دوستان بالا گفته اند.

ریاضی مهندسی - hanif - 05 مرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۴۲ ق.ظ

واقعا ممنونم مرسی.

ریاضی مهندسی - karostami - 29 مرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۷ ق.ظ

کتاب منبع خوب ریاضی مهندسی به نظر من: توابع مختلط چرچیل است که به بچه های رشته ریاضی درس می دن. با این همه خیلی خوب توضیح داده و با یک پایه ضعیف هم میشه ازش چیز فهمید
کتاب ریاضی مهندسی شیدفر به خصوص تو قسمت معادلات دیفرانسیل جزیی خوبه
ولی اگر وقت ندارید کتاب پارسه-معتقدی درسشو پیشنهاد می کنم
برای تست هم کتاب معتقدی عالیه
یک نکته ای در مورد مهندسی بگم با اونکه در نگاه اول درس خیلی سختی به نظر میاد ولی با یک کم خوندن متوجه میشید از خیلی از درسهای مشترک راحتتر است و مهمتر از اون در صورتی که تو این درس به تسلط برسید تست های ارشد این درس را خیلی راحتتر از درسهای دیگر می تونید بزنید

ریاضی مهندسی - hanif - 29 مرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۰۹ ب.ظ

چه فصل هایی از معادلات رو بخونم کافییه؟ وقت زیادی واسه خوندن معادلات ندارم.

RE: ریاضی مهندسی - karostami - 31 مرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ ب.ظ

(۲۹ مرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۰۹ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  چه فصل هایی از معادلات رو بخونم کافییه؟ وقت زیادی واسه خوندن معادلات ندارم.

اگر معادلات تا حدی بلدید( یعنی ریاضی ۲ و ۱ را خوب بلدید) بهتون پیشنهاد می کنم اصلا نخونید. مستقیم برید سراغ خود مهندسی. هرجش رو نفهمیدید برگردید به معادلات. تو بیشتر قسمتها چندان ربطی به معادلات نداره و یه آگاهی اولیه ازش کافیه