تالار گفتمان مانشت
باز هم یکسان سازی - نسخه‌ی قابل چاپ

باز هم یکسان سازی - avril22 - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۱:۲۳ ب.ظ

کدام یک از عبارات زیر با عبارتR(x , F(A) , F(z)) lقابل یکسان سازی است؟( x ,yمتغیر) ( A , B ثابت)
R(F(z) , F(y) , F(x)
R(F(z) ,x, F(B)
R(z , F(z) , F(B)
R(F(y) , y, x) l

من اینجوری حل کردم جواب بدست اومد اما با توجه به یه سری قوانین که داشتیم حس میکنم راه حلم اشتباست...میشه راهه درستشو رو بگیید..مرسیی

F(y)/x , F(A)/y , F(z)/x
به نظرتون ۲تا یکسان سازیه اولم از چپ غلطه؟

باز هم یکسان سازی - Mänu - 11 دى ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ

به نظرم یکسان سازی هات درسته
f(y) با x یکسان کردی x در تابع f متغیر نیست پس مشکلی نداره،بقیه هم همین طور،جابه جا هم کنی باز مشکلی پیش نمیاد ،

باز هم یکسان سازی - Amir V - 11 دى ۱۳۹۱ ۰۹:۱۹ ب.ظ

جواب گزینه‌ی ۴ میشه؟

اگه درست میگم بگو تا حلش رو بگم.

باز هم یکسان سازی - ۸Operation - 11 دى ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ب.ظ

گزینه ۴ درسته!
بقیه به علت کمبود متغیر به نظر من غیرقابل استاندار سازی و درنتیجه غیرقابل یکسان سازی اند!

RE: باز هم یکسان سازی - avril22 - 12 دى ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ق.ظ

آره جواب گزینه ی ۴ میشه...

من مشکلم اینه که این یکسان سازی F(A)/y F(y)/x که انجام دادم یه جا خونده بودم اگه y مثل اینجا بیاد سمت راست ، F(y) دیگه نمیتونه بیاد سمت چپ..همچین چیزی درسته؟ من کلا قاطی کردم Sad

باز هم یکسان سازی - Mänu - 12 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ ب.ظ

y رو نیمتونی با f(y) یکسان سازی کنی چون y به عنوان متغیر اومده،حالا منظورتو از این چپ و راست نمیفهمم،مثلا گزینه ۱ اومده x رو با f(z) جایگزین کرده،بعد f(z) رو با f(x) حالا به جای f(z) بذاریم x میشه x با f(x) که اینجا اشتباه میشه

RE: باز هم یکسان سازی - ana_12345 - 12 دى ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ق.ظ)avril22 نوشته شده توسط:  آره جواب گزینه ی ۴ میشه...

من مشکلم اینه که این یکسان سازی F(A)/y F(y)/x که انجام دادم یه جا خونده بودم اگه y مثل اینجا بیاد سمت راست ، F(y) دیگه نمیتونه بیاد سمت چپ..همچین چیزی درسته؟ من کلا قاطی کردم Sad

اینجا خوندی فکر کنم Big Grin چون منم قاطی کردم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کاربر ghiasodin تو توضیحش گفته .

RE: باز هم یکسان سازی - avril22 - 12 دى ۱۳۹۱ ۱۰:۱۱ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  y رو نیمتونی با f(y) یکسان سازی کنی چون y به عنوان متغیر اومده،حالا منظورتو از این چپ و راست نمیفهمم،مثلا گزینه ۱ اومده x رو با f(z) جایگزین کرده،بعد f(z) رو با f(x) حالا به جای f(z) بذاریم x میشه x با f(x) که اینجا اشتباه میشه

آره متوجه میشم که چی میگی مرسی عزیزم
من مشکلم اینه که توی جزوه ی استاد طارمیان دیدم اینجوری گفته بود که اگه یکسان سازی اینجوری شد غلطه،(توی پیوست گذاشتم) واسه همین قاطی کردم حس میکنم یکسان سازیم اشتباست این F(A)/y F(y)/x میشه مثل شرط سومی که اون گفته (توی پیوست جای خالی یعنی هرچیزی اونجا باشه فرقی نداره)

من میدونم که جای ثابت متغیر میذاریم ...و ثابت جای ثابت نمیاد ...و y/y غلطه اما این شرط اول و سومی که این استاد گفته رو نمیفهمم...Undecided

(۱۲ دى ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ)ana_12345 نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ق.ظ)avril22 نوشته شده توسط:  آره جواب گزینه ی ۴ میشه...

اینجا خوندی فکر کنم Big Grin چون منم قاطی کردم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کاربر ghiasodin تو توضیحش گفته .

دقیقا Big Grin هم اینو دیدم هم اینکه خودم جای دیگه خوندم حالا قاطی کردم Huh