تالار گفتمان مانشت
نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - نسخه‌ی قابل چاپ

نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - Doctorwho - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ ب.ظ

با سلام خوبید خدمت اساتید و دوستان اعضایی مانشت ببخشیید این سوال رو میپرسم من چند وقتی هستش دارم کتاب میخونم ولی روشم به این صورت هستش بعد از خوندن هیچی یادم نمیاد یعنی نمی تونم مطلبی رو برای کسی توضیح بدم مثلا برای خوندن کتاب یا مطالب کامپیوتری از اینترنت میخونم بیشتر اصلاحاتشو متوجه نمیشم .
مثلا برای خوندن کتاب مثلا نظریه زبانها و ماشین این کار رو میکنم ابتدا از روی کتاب به مدت ۲ ساعت تا هر جا رسیدم میخونم و همزمان هنگام خوندن کتاب خط به خط بدون کم و کاستی روی کاغذ مینویسم به طوری که این نوشته ها در حد یک کتاب میشه ولی سرعتم یعنی وقتم رو میگیره و بیشتر موقع هم چیزی متوجه نمیشم باید چیکار کنم از چه روشی استفاده کنم آیا روشم درست هستش یا نه

خواهش میکنم کمکم کنید از راهنمایی تون ممنون میشم

نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - csharpisatechnology - 18 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ب.ظ

چنین چیزی طبیعی هست.
چند حالت داره :
کتابت خوب درس نداده
بعضی جاها رو سطح بالا درس داده
---
برای حل مشکل باید چیزای ابتدایی مثل لاندا و تابع انتقال و علائمی مثل زیکما و این حرفا رو ابتدا درک کنی.
بعدش باید بدونی PDA یا FSA یا DFA چیه
بعدش میری جلو
زبونهای مستقل /منظم/بازگشتی/LBA و و و روگام به گام با مطالعه و صبر درک می کنی و هرجا سوال داشتی بپرس
--
این مانشتو تا داری غمت نباشه
روز به روز هم منابعش بیشتر و بیشتر میشه
خدا هست
دوستان هم هستند
---
سوالی که نفهمیدی رو بپرس
ندانستن عیب نیست
نپرسیدن خطاست

RE: نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - Breeze - 19 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ ب.ظ

(۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  با سلام خوبید خدمت اساتید و دوستان اعضایی مانشت ببخشیید این سوال رو میپرسم من چند وقتی هستش دارم کتاب میخونم ولی روشم به این صورت هستش بعد از خوندن هیچی یادم نمیاد یعنی نمی تونم مطلبی رو برای کسی توضیح بدم مثلا برای خوندن کتاب یا مطالب کامپیوتری از اینترنت میخونم بیشتر اصلاحاتشو متوجه نمیشم .
مثلا برای خوندن کتاب مثلا نظریه زبانها و ماشین این کار رو میکنم ابتدا از روی کتاب به مدت ۲ ساعت تا هر جا رسیدم میخونم و همزمان هنگام خوندن کتاب خط به خط بدون کم و کاستی روی کاغذ مینویسم به طوری که این نوشته ها در حد یک کتاب میشه ولی سرعتم یعنی وقتم رو میگیره و بیشتر موقع هم چیزی متوجه نمیشم باید چیکار کنم از چه روشی استفاده کنم آیا روشم درست هستش یا نه

خواهش میکنم کمکم کنید از راهنمایی تون ممنون میشم
ببین منم برای درک مطلب ، می نویسم ولی نوشتن من با شما یه فرقی داره . من اول یه دور روزنامه ای درس یا کتاب رو می خونم و "فقط" جاهایی که مهم می بینم رو می نویسم . فقط در حدی که خیالم راحت باشه یه دور خوندم . بعد دور دوم کلا کتاب رو می زارم کنار و از روی نوشته هام می خونم .
این کار از نظر من ۲ تا خوبی خیلی بزرگ داره :
۱- دیگه حجم کتاب باعث هول شدنم نمیشه .
۲- دیگه لازم نیست زمان زیادی برای درس خوندن بزارم و با صرف یه زمان کم همه ی مطالب یادم میاد و تو ذهنم میره .
حالا نمی دونم روشم غلط یا درسته .. ولی برای خودم جواب می ده .. Tongue

نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - Masoud05 - 19 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۳ ب.ظ

(۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  مثلا برای خوندن کتاب مثلا نظریه زبانها و ماشین این کار رو میکنم ابتدا از روی کتاب به مدت ۲ ساعت تا هر جا رسیدم میخونم و همزمان هنگام خوندن کتاب خط به خط بدون کم و کاستی روی کاغذ مینویسم به طوری که این نوشته ها در حد یک کتاب میشه ولی سرعتم یعنی وقتم رو میگیره و بیشتر موقع هم چیزی متوجه نمیشم باید چیکار کنم از چه روشی استفاده کنم آیا روشم درست هستش یا نه

به هیچ وجه اینکار رو نکن چون فقط وقتت هدر میره ، هم کلی وقت میزاری هم اینکه چون حواست بیشتر به نوشتن هست از یادگیری غافل میشی ( مثل اونایی که دوست دارن جزوه رنگ رنگی داشته باشن Big Grin )

بنظرم بیا از روی یه بحث که سعی کن کوچیک هم باشه (مثلا هر فصل چند زیر بخش هست و شما واحدت همون زیر بخش ها باشه) یه نگاه سطحی کن به اندازه ای که ببینی حول وحوش چی میخواد بگه و چیا رو تاکید کرده . دور بعد اونو دقیق بخون و خلاصه بنویس . خلاصه هر درس و مطلبی فرق داره اما من مثلا برای چیزی مثل نظریه خلاصه ام ۱/۵ هست یعنی هر ۵ صفحه کتاب میشه ۱ صفحه رو جزوه ( نه که خودمو کنترل کنم ، بلکه خودش اینطوری میشه شاید یه بحت بشه ۲/۵ ام در عوضش به بحث دیگه کمتر میشه )

نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - Doctorwho - 19 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۰ ب.ظ

با سلام دستتون درد نکنه بابت راهنماییهاتون ولی من خلاصه میخوام بنویسم و یا زیر مطالب مهم میخوام خط بکشم انگار که همه ی خطهای کتاب مهم هستش نمی تونم تشخیص بدم که کجا ها مهم هستش و کجا ها مهم نیستش

نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - tutiya - 19 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۲ ب.ظ

سلام اگه کسی راهنمایی کنه چه جور خلاصه نویسی کنم تا اخر دینا ازش ممنونم
واقعا بلد نیستم خلاصه بنویسم

RE: نحوهی خوندن کتابها کامپیوتری از برنامه نویسی گرفته تا درسهایی دیگه - Masoud05 - 19 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ب.ظ

(۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۰ ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  با سلام دستتون درد نکنه بابت راهنماییهاتون ولی من خلاصه میخوام بنویسم و یا زیر مطالب مهم میخوام خط بکشم انگار که همه ی خطهای کتاب مهم هستش نمی تونم تشخیص بدم که کجا ها مهم هستش و کجا ها مهم نیستش

علتش اینه که داری در دور اول خوندنت این کار رو میکنی در ضمن این مطالب برات کاملا جدیده پس هر چیزی رو بنظرت مهمه

اما فرض کن ساختمان داده بلدی و حالا میخوای الگوریتم بخونی ، درسته الگوریتم درس جدیدی هست اما ذهنیت داری و بهتر و با حجم کمتری خلاصه میکنی، پس برای هر چیزی باید اول ذهنیت داشته باشی و بعدش بری سراغ خلاصه نویسی Smile