تالار گفتمان مانشت
تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - نسخه‌ی قابل چاپ

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - arash_mohammad - 03 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۲۳ ب.ظ

سلام و همگی خسته نباشید. من تازه عضو این سایت شدم و هر چی گشتم انجمن مناسب برای ایجاد این موضوع پیدا کنم نتوتستم امیدوار جای مناسبی برای پرسیدن این سوال باشه.
می خواستم بدونم تاثیر معدل برای کسی که رشته عوض کرده چجوریه؟ یعنی من که رشتم برق بوده و الان کامپیوتر شرکت کردم معدل من رو مثلا برای سخت بودن برق بالاتر حساب می کنن یا پایین تر یا اصلا مثل بقیه تاثیر میدن؟ ممنون می شم راهنماییم کنین

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - Bache Mosbat - 03 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۶ ب.ظ

معدل شما رو دقیقا همون چیزی که هست حساب می کنن. یعنی اگر دانشگاهتون بهتر بود و معدل ضریب می خورد دیگه ضریب نمی خوره.

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - pooyaa - 04 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ ق.ظ

ببخشید میشه در رابطه با تاثیر معدل توضیحاتی بدید و همچنین ضریبی که بخاطر دانشگاه اعمال میکنن که فرمودید

RE: تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - arash_mohammad - 04 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۷ ب.ظ

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۶ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  معدل شما رو دقیقا همون چیزی که هست حساب می کنن. یعنی اگر دانشگاهتون بهتر بود و معدل ضریب می خورد دیگه ضریب نمی خوره.

خیلی ممنون از راهنماییتون من البته خودم مطمئن نیستم(اگر مطمئن بودم سوال نمی کردم)ولی نمی دونم کجا شنیده بودم که رشته هارو بر اساس سختی دسته بندی می کنن.من خودم سخت خوندم که کار به اینجا نکشه که دست به دامن معدل نشیم ولی حالا اینجوری شده دیگه.هرچی خیره همون میشه دیگه.بازم ممنون از راهنماییتون.

RE: تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - ana_12345 - 06 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۳۵ ب.ظ

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۶ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  یعنی اگر دانشگاهتون بهتر بود و معدل ضریب می خورد دیگه ضریب نمی خوره.

سلام . اینو مطمئنین ؟ ؟؟؟؟

RE: تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - sherkat - 07 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ ق.ظ

۲ نفر از دوستام از دو تا رشته دیگه اومدن کامپیوتر هر دوشون ضریبی متناسب با همون دانشگاه خوردن .

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - omid.n1990 - 08 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ ب.ظ

اگه منظور معدل موثر تو کارنامه است. که هرچی کنکور دادم تاحالا دقیقا همون معدل به عنوان معدل موثر در نظر گرفته میشه
واسه کارشناسی ناپیوسته ها هم میانگین کاردانی و کارشناسی رو میزنن معدل موثر

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - somaye_tex - 16 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۰۷ ب.ظ

منم تغییر رشته ای هستم. قبلاً که کنکور داده بودم ضریب دانشگاه رو برام حساب کرده بودن و معدل مؤثرم ۰/۷ از معدلم بالاتر بود.

RE: تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - lotus - 18 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ

این معدل موثر رو از کجا نگاه میکنید؟یعنی از معدلی که خودتون پر کردید بیشتر میشه؟!Huh
دانشگاههای دولتی شهرستان ها هم ضریب میخورن؟

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - somaye_tex - 18 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ ق.ظ

(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ)lotus نوشته شده توسط:  این معدل موثر رو از کجا نگاه میکنید؟یعنی از معدلی که خودتون پر کردید بیشتر میشه؟!Huh
دانشگاههای دولتی شهرستان ها هم ضریب میخورن؟

من یه بار کنکور دادم از معدلی که تو کارنامم اون موقع زده بود میگم.
دانشگاه های دیگه رو نمیدونم!

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - ppositiveenergy - 18 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ق.ظ

ببینید .شما یه معدل دارید که بهش میگن معدل کل.همونی که موقع ثبت نام تو سایت سنجش درج میکنی.اما معدل موثر چیه؟
همون معدل کلتو ضربدر یه ضریب میکنن که بهش میگن معدل موثر.ضریبی که ضرب میشه واسه دانشگاههای مختلف فرق میکنه.

RE: تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - ana_12345 - 18 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ب.ظ

(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ق.ظ)ppositiveenergy نوشته شده توسط:  ببینید .شما یه معدل دارید که بهش میگن معدل کل.همونی که موقع ثبت نام تو سایت سنجش درج میکنی.اما معدل موثر چیه؟
همون معدل کلتو ضربدر یه ضریب میکنن که بهش میگن معدل موثر.ضریبی که ضرب میشه واسه دانشگاههای مختلف فرق میکنه.

معدل موثر رو توی کارنامه میزنن ؟

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - ppositiveenergy - 19 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶ ق.ظ

بله.معدل موثر را از روی معدل کلتون به دست میارن و بعد اونو تو کارنامه میزنن.

تاثیر معدل برای افرادی که تغییر رشته داده اند. - hosein.a - 14 شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۲۳ ب.ظ

سلام
دوستان تقاضا دارم به این سوال من رسیدگی کنید.
من دانشجوی نرم افزار هستم. می خوام تغییر رشته بدم به علوم ارتباطات.
خیلی ها میگن ضریب معدل برای تغییر رشته ای ها اعمال نمیشه.
یعنی تراز ۸۰۰۰ تایی که برای کنکور هست رو تامیم میدن به کل تراز. به عبارتی ۸۰۰۰ تا رو scale می کنن به ۱۰۰۰۰ که تراز کل هست.
بنابراین جای هیچ نگرانی از معدل پایین نباید در این دسته از افراد وجود داشته باشه.
درسته دوستان؟ آیا این حرف رو تایید می کنید؟

در عین حال نظرتون راجع به این لینک چیه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کدومشون درسته در نهایت؟
لطفا کمک کنید.