تالار گفتمان مانشت
miss در عملیات write - نسخه‌ی قابل چاپ

miss در عملیات write - mehdi1902 - 11 مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۹ ب.ظ

سلام
وقتی داریم از حافظه میخونیم خب تعریف cache miss , cache hit معلومه.
ولی miss وقتی که در حال نوشتن هستیم چه معنی‌ای میده ؟؟؟؟ Huh

miss در عملیات write - ahp89 - 12 مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۲۸ ب.ظ

ممکنه که بعلت کمبود فضا اون بلاک از کش خارج شده باشه و حالا که CPU می خاد بنویسه اون بلاک دیگه تویه کش نیست!

miss در عملیات write - mehdi1902 - 12 مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۱ ب.ظ

(۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۲۸ ب.ظ)ahp89 نوشته شده توسط:  ممکنه که بعلت کمبود فضا اون بلاک از کش خارج شده باشه و حالا که CPU می خاد بنویسه اون بلاک دیگه تویه کش نیست!
خب اصلا چه نیازی هست توی cache باشه ؟؟ اگه نباشه که بهتره. دیگه بین دیتای cache و حافظه تناقضی هم پیش نمیاد Huh
بعد گفته که وقتی CPU میخواد write کنه در یه سری شرایطی دیتا رو میاره توی cache. میاره که چی بشه ؟؟ :-؟

RE: miss در عملیات write - ahp89 - 12 مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۳ ب.ظ

(۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۱ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  
(12 مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۲۸ ب.ظ)ahp89 نوشته شده توسط:  ممکنه که بعلت کمبود فضا اون بلاک از کش خارج شده باشه و حالا که CPU می خاد بنویسه اون بلاک دیگه تویه کش نیست!
خب اصلا چه نیازی هست توی cache باشه ؟؟ اگه نباشه که بهتره. دیگه بین دیتای cache و حافظه تناقضی هم پیش نمیاد Huh
بعد گفته که وقتی CPU میخواد write کنه در یه سری شرایطی دیتا رو میاره توی cache. میاره که چی بشه ؟؟ :-؟

فک کنم شما با خود حضور کش مشکل دارین Smile
میاره تویه کش که لوکالیتی رو حفظ کنه چون احتمال میده بزودی به این داده نیاز خواهد داشت !
بازم دوست دارم سوالتونو واضح تر بپرسین!
بهر حال تکنیک های write through و write back هر کدوم مزایا و معایب خودشونو دارن دقت کنید که در کتاب اقا یوسفی صفحه ۲۰۱ گفته که لازم نیس حتما دیتا در کش باشد برای نوشتن , و دو راه حل write allocateو no write allocate رو مطرح کرده.

miss در عملیات write - mehdi1902 - 12 مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۷ ب.ظ

(۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۳ ب.ظ)ahp89 نوشته شده توسط:  فک کنم شما با خود حضور کش مشکل دارین Smile
میاره تویه کش که لوکالیتی رو حفظ کنه چون احتمال میده بزودی به این داده نیاز خواهد داشت !
بازم دوست دارم سوالتونو واضح تر بپرسین!
بهر حال تکنیک های write through و write back هر کدوم مزایا و معایب خودشونو دارن دقت کنید که در کتاب اقا یوسفی صفحه ۲۰۱ گفته که لازم نیس حتما دیتا در کش باشد برای نوشتن , و دو راه حل write allocateو no write allocate رو مطرح کرده.
فک کنم فهمیدم. مرسی.
من فک میکردم برای وقتی که میخوایم بخونیم از حافظه نیاز داریم که توی کش بنویسیم که اینجا hit یا miss رخ میده.
فک نمیکردم که نوشتن از بعدش میاره توی کش.
حالا فک کنم افتاد Big Grin Wink
اگه بازم خوندم دیدم اوکی نشد ایشالا مزاحم میشم دوباره Big Grin