تالار گفتمان مانشت
سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) - tarane1992 - 28 آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۳۷ ب.ظ

سلام دوستان اگر کسی میتونه این سوالو برام توضیح کامل بده متوجه بشم.Blush

جواب گزینه ۱ هست.

RE: سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) - hoomanab - 05 آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ق.ظ

سلام من فکر می کنم جوابش گزینه ۴ میشه. کتاب مدرسان زده گزینه ۱ ولی توضیحات درستی گزینه ۴ رو داده
من فکر میکنم منظورش از معجزه چیزیه که ممکنه توی شرایط خیلی خاص اتفاق بیفته:-s
ولی باز هم اگه دوتا گزینه صحیح وجود داشت به نظرم گزینه صحیح تر و بدیهی تر رو انتخاب کنیدSmile

RE: سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) - tarane1992 - 05 آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۵۸ ب.ظ

دوست عزیز مدرسان گزینه رو اشتباه زده من کتاب مدرسانم دارم ولی کتاب سنجش گزینه ۴ زده و همینم درسته.Smile

مدرسان اصلا توضیح خوب نداده و گیج کنندست من مطمئنم غلطه.Smile

RE: سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) - M@A - 06 آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ ق.ظ

سلام
جواب اصلی گزینه ۴ هست آخه در سطح صفر کل سیستم به صورت یه حباب همراه با ورودی و خروجیها در نظر گرفته میشه و جزئیات بیشتر مربوط به سطوح بعدیه لزومی نداره ک حتما انباره داده در سطح صفر باشه و بشه در سطوح بعد بتونیم ازاون نامی ببریم .در صورتی ک انبار داده(Data store) با اجزای خارجی ما یعنی E1تا E4 در ارتباط باشن اشکالی نداره ک در سطح یک آورده بشن.در ضمنP0 تا P2 اجزای داخلی هستن و اجزای داخلی و ارتباطات اونا هیچگاه در سطح صفر آورده نمیشه.
نادرست بودن گزینه های ۱و۲و۳ خیلی واضح و مشخصه
موفق باشید

RE: سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) - Bon_Nemesis - 22 بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ

سلام
خب برای این سوال چند تا نکته هست که باید بگم
اول اینکه مخزن داده یا انباره داده از سطح یک ب بعد نمایش داده میشه پس گزینه ۴ دسته
دوم p1 یک پردازش است و مخزن نیست پس گزینه ۱ اشتباهه
سوم پردازش ها ممکنه به پردازش دیگه ای وصل شم و غیر مستقیم با موجودیت خارجی وصل شن پس گزینه ۳ اشتباهه
آخرم اینکه نیازی نیست که d2 ,d3 هر دو ب یک موجودیت وصل شن و غیر مستقیم هم می تونن ب موجودیت خارجی وصل شن