تالار گفتمان مانشت
فیلد TCP sequence number - نسخه‌ی قابل چاپ

فیلد TCP sequence number - zerocool_ir - 12 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ب.ظ

سلام
دوستان یک سوال از خدمتتان داشتم
از آنجایی که فیلد sequence number (شماره ترتیب) در TCP 32 بیتی است با فرض ریست نشدن شماره ترتیب آیا حداکثر اندازه فایل ارسالی ۳۲^۲ بایت است یا با توجه به ۳۲^۲ سگمنتی که می شود ارسال کرد حداکثر اندازه فایل ۳۲^۲ * (Maximum segment Size(MSS ؟

RE: فیلد TCP sequence number - آنجلا - ۱۳ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۰۰ ب.ظ

به نظر من همون ۳۲^۲بایت....البته: ۱-( ۳۲ ^۲) بایت... باتوجه به صفحه ی۲۳۶ کتاب راس میگم البته اون چیزی که من از این صفحه برداشت کردم ..خودتون هم یه نگاهی به اون صفحه بندازید..

RE: فیلد TCP sequence number - hoomanab - 13 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ ب.ظ

فیلد seq num فقط میگه که ترتیب بسته ها چطوره. مقداری که میتونه ارسال بشه همون mst(maximum transmition unit( .

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

RE: فیلد TCP sequence number - آنجلا - ۱۴ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ق.ظ

این تعریفیه که کتاب راس از MTU کرده:
MTU(Maximum Trasmission Unit) : the largest link-layer frame that can be sent by the local sending host
MTU در واقع داره میگه که لایه اپلیکیشن یه استریمی از داده رو میده به لایه ترنزپورت, لایه ترنزپورت واسه خودش یه سری headerاضافه میکنه میده به لایه شبکه , لایه شبکه هم واسه خودش یه سری header مختص خودش بهش اضافه میکنه میده دست لایه link layer..در واقع MTU یه سقفیه که میگه MSSباید طوری تنظیم بشه که وقتی هدر های لایه های ترنزپورت و شبکه بهش اضافه میشه و به دست لایه لینک میرسه از ماکزیمم سقفی (یعنی همون MTU )که این لایه توان ارسالشو داره بیشتر نشه...منظور دوستمون کل فایلی که میشه سگمنت سگمنتش کرد بهش یه شماره داد و ارسال کرد..
[/align]

Re: فیلد TCP sequence number - hoomanab - 14 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ب.ظ

[تصویر:  234773_e9u4e8a7.jpg]

Sent from my SM-T210R using Tapatalk