تالار گفتمان مانشت
قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - نسخه‌ی قابل چاپ

قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hosshah - 04 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ

با سلام خدمت دوستان عزیز
سوال این هستش

[تصویر:  240524_85.png]

کلید گزینه ۳ هستش اما من فقط دو تا حالت میتونم در نظر بگیرم که در عکس زیر نشون دادم. کمک کنید ممنون میشم

[تصویر:  240524_SSR.png]

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hosshah - 06 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ق.ظ

بچه ها یه لطفی بکنید

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - e.shrm - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ب.ظ

دقیقا همون شکل هایی که کشیدید رو یه بار با این حالت که B هم داخل A باشه در نظر بگیرید.

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hosshah - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ ب.ظ

مرسی از جوابتون
آخه اگه B داخله A باشه اونوقت دیگه فراخوانیه B->A اشتباهه چون فراخوانیه جز به کل نداریم دیگه

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - e.shrm - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  مرسی از جوابتون
آخه اگه B داخله A باشه اونوقت دیگه فراخوانیه B->A اشتباهه چون فراخوانیه جز به کل نداریم دیگه
این حرف اشتباهه کاملا.
حوزه ایستاست. اگر B به داده ای نیاز داشته باشه که درون خودش نیست به یه level بالاتر مراجعه میکنه که اینجا میشه A . و اگر در اونم نباشه به M مراجعه میکنه.

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hosshah - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  این حرف اشتباهه کاملا.
حوزه ایستاست. اگر B به داده ای نیاز داشته باشه که درون خودش نیست به یه level بالاتر مراجعه میکنه که اینجا میشه A . و اگر در اونم نباشه به M مراجعه میکنه.
خب آخه اون زنجیره ای که اون بالا داده زنجیره فراخوانی هاست نه SCP
حالا اگه هم فرض شما رو در نظر بگیریم پس یه B->A هم داریم با این اوصاف یعنی هم B تابع A رو فراگرفته هم A تابع B رو
نمیدونم میتونم برسونم گیرم کجای کاره یا نه

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - e.shrm - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۸ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  این حرف اشتباهه کاملا.
خب آخه اون زنجیره ای که اون بالا داده زنجیره فراخوانی هاست نه SCP
حالا اگه هم فرض شما رو در نظر بگیریم پس یه B->A هم داریم با این اوصاف یعنی هم B تابع A رو فراگرفته هم A تابع B رو
نمیدونم میتونم برسونم گیرم کجای کاره یا نه

متوجه منظورتون شدم. ولی چیزی که تو ذهن من بود البته نمیدونم تا چه حد درسته این بوده که تابع A که میتونه B رو فراخوانی کنه. و B هم میتونه به داده های A دسترسی داشته باشه. ولی اینکه شما میگید خود A رو به عنوان متد فراخوانی کنه ، حلقه بی نهایت میشه اصلا.
نمیدونم منم.

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hosshah - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۸ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  متوجه منظورتون شدم. ولی چیزی که تو ذهن من بود البته نمیدونم تا چه حد درسته این بوده که تابع A که میتونه B رو فراخوانی کنه. و B هم میتونه به داده های A دسترسی داشته باشه. ولی اینکه شما میگید خود A رو به عنوان متد فراخوانی کنه ، حلقه بی نهایت میشه اصلا.
نمیدونم منم.

البته شما هر کدومو داری یه جور میخونی. هرجوری هست دو تاشو باید یه جور بخونیم
فراخوانی: A میتونه B رو فرخوانی کنه و B هم میتونه A رو فراخوانی کنه (پس ایین دو تا نباید داخله هم باشن)
SCP: که اصلا نمیشه چون میگه هم A به داده های B دسترسی داره هم B به داده های A

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - Amoojan - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ

فراخوانی تابع هم مثل فراخوانی متغییر میمونه.با توجه به حوزه ایستا اگر در همین بلاک پیدا نکنه میره بلاک بالاییش رو می گرده.
تو این سوال A و B میتونن کنار هم باشن یا B داخل A باشه ولی از اونجایی M اول A رو فراخوانی کرده A نمیتونه داخل B باشه. که تمام حالتاش میشه ۴ تا.
صفحه ۵۸۵ طراحی پیاده سازی پوران (خلیلیان) یک مثال زده شبیه به این سوال هست.
موفق باشید.

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hosshah - 08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۰ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  فراخوانی تابع هم مثل فراخوانی متغییر میمونه.با توجه به حوزه ایستا اگر در همین بلاک پیدا نکنه میره بلاک بالاییش رو می گرده.
تو این سوال A و B میتونن کنار هم باشن یا B داخل A باشه ولی از اونجایی M اول A رو فراخوانی کرده A نمیتونه داخل B باشه. که تمام حالتاش میشه ۴ تا.
صفحه ۵۸۵ طراحی پیاده سازی پوران (خلیلیان) یک مثال زده شبیه به این سوال هست.
موفق باشید.

بله درسته هم از شما هم از e.sharmi عزیز تشکر می کنم

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hsh - 10 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ق.ظ

سلام
ببخشید ممکنه توضیح بدید چرا تو این سوال C رو صرفاً داخل A در نظر گرفتید؟

RE: قواعد حوزه ایستا و فراخوانی توابع تو در تو - کنکور ۸۵ - hosshah - 10 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۲ ق.ظ

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ق.ظ)hsh نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید ممکنه توضیح بدید چرا تو این سوال C رو صرفاً داخل A در نظر گرفتید؟

سلام
خواهش می کنم
چون تو صورت سوال گفته که D میتونه از متغیرهای A استفاده کنه پس صد در صد داخل A هست
از طرفی هم C میتونه این تابع رو call کنه پس C هم باید با A یه رابطه ای داشته باشه حالا یا A داخله C یا C داخله A
اما چون ابتدا A تابع C رو فراخوانی کرده صد در صد C داخله A هستش