تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
RE: اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C) - Good! - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ)amir_hossein نوشته شده توسط:  کلا به نظرم سوالای دیتابیس :

اولی : هر ۳ درست

دومی : اونی که پراجکتا جاهاشونو عوض کرده بود.

سومی : در اصل کلید اصلی C بود که میشه AC و AB

پنجمی : بنظرم همش مشکل syntax داشت ولی از نظر من مناسبترینش گزینه ۱ دفترچه C بود

اونی که اینجور بود :

Seletc sid
from..
where group by sid , pid
count(*) < 10

منم نظرمو با ویرایش ارسال شما گفتم

بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - m.t - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ

اوم سوال که کلیدهای رابطه رو می خواست جوابش چی میشد؟

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - zahra412 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  اوم سوال که کلیدهای رابطه رو می خواست جوابش چی میشد؟

AC
AB

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - nasim** - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  اوم سوال که کلیدهای رابطه رو می خواست جوابش چی میشد؟

AB & AC

اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C) - mehdi.m2 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۱ ب.ظ

سوال ۷۸ کلید ها
من زدم
AB, AC

سوال ۸۱ مربوط به غذا زدم r/s

سوال ۷۷ گفته بود کدوم گزینه اشتباه هستش گزینه ای [tex]\prod_{list1}(\prod_{list2}R)=\prod_{list2}(\prod_{list1}R)[/tex] اشتباه بود

سوال ۷۹ و ۸۰ چی می شد
۷۹ همون افراد پدرشون با مادرشون بود
۸۰ می گفت شماره تولید کنندگانی که قطعاتی رو بیشتراز ۱۰ تا تولید کردن
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - zahra412 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ

بچه ها اون که outer join با project پیاده سازی شده بود چی میشد ؟ میشه یکی توضیحش بده؟

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - saturn2200 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ

A x B = B x A ?!!

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C) - mahdi.68 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ

ایشالا که همه درست زده باشید. پیشنهاد میکنم دوستان خیلی به سوالات فکر نکنید. دیگه تلاشتونو کردین. اگه بخوایم استراحت بعد از کنکورمونم با اینکارا خراب کنیم حال نمیده. اقلا تا وقتی کلیدها می یاد یه نفسی بکشید و خوش بگذرونید.

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)matt2007 نوشته شده توسط:  توضیح می دید ...؟

---- دومی : اونی که پراجکتا جاهاشونو عوض کرده بود.

مرسی

ببینید شما وقتی چند تا ستونو جدا میکنید و از جدول حاصل باز هم ستونهای دیگر جدا میکنید، طبیعتاباید ستونهای بعدی جزو ستونهایی باشن که قبلا جدا کردین. اگر در پراجکت دوم ستونهایی را بگیرید که در انتخاب اول، انتخاب نشده اند، اشتباه است. حالا فرض کن جای دو دستور رو عوض کنی، خب اگه ستونها با هم متفاوت باشن، طبیعتا جواب غلطه!

بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - nasim** - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ

راستی اون سوال که گفته بود تهیه کننده بعضیا رو بیشتر از ۱۰ تا تهیه کرده ...چی بود؟

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - zahra412 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۳ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۲ ب.ظ)mrdudu نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۰ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  ان سوال که هیچ کالایی نباشه که انتخاب نشه
با عملگر تقسیم جواب می شد؟

چون معنی اش انتخاب (( همه )) است . دیگه .
بنده هم تقسیم رو زدم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

منم....

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - Aseman7 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۴ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ)nasim** نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  اوم سوال که کلیدهای رابطه رو می خواست جوابش چی میشد؟

AB & AC

گزینه ۲ بود دیگه . منم زدم.

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)saturn2200 نوشته شده توسط:  A x B = B x A ?!!

نه این درست بود گزینه غ را سوال خواسته بود نه؟
به نظرم گزینه سه می شد چون اگه اول پروجکت بزنیم یعنی یه سری از ستون ها را برداریم بعد دوباره پروجکت جابه جایی پذیر نباشه نمدونم

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - mahsalove - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۷ ب.ظ

آخ جون معماری رو فگر کردم خیلی خوب زدم پایگاه رو خیلی بد برعکس شدBig GrinTongue
پایگاه هم من اونو project سومیه زدم که غلطه!
اون یکیم تقسیم زدم!
کلیدها رو هم AC و AB زدم
و اون یکی ام که بچه ها در موردش چیزی نگفتن بیشتر از ۱۰ رو زدم گزینه ا به ۲ دلیل که یکی از دلیلهام اینه که count رو نمی شه تو بخش where بررسی کرد!Undecided

RE: اشتباه در سوال پایگاه داده (سوال ۷۶ دفترچه C) - Good! - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۳ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)mahdi.68 نوشته شده توسط:  ایشالا که همه درست زده باشید. پیشنهاد میکنم دوستان خیلی به سوالات فکر نکنید. دیگه تلاشتونو کردین. اگه بخوایم استراحت بعد از کنکورمونم با اینکارا خراب کنیم حال نمیده. اقلا تا وقتی کلیدها می یاد یه نفسی بکشید و خوش بگذرونید.

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)matt2007 نوشته شده توسط:  توضیح می دید ...؟

---- دومی : اونی که پراجکتا جاهاشونو عوض کرده بود.

مرسی

ببینید شما وقتی چند تا ستونو جدا میکنید و از جدول حاصل باز هم ستونهای دیگر جدا میکنید، طبیعتاباید ستونهای بعدی جزو ستونهایی باشن که قبلا جدا کردین. اگر در پراجکت دوم ستونهایی را بگیرید که در انتخاب اول، انتخاب نشده اند، اشتباه است. حالا فرض کن جای دو دستور رو عوض کنی، خب اگه ستونها با هم متفاوت باشن، طبیعتا جواب غلطه!
نه آخه ما کامپیوتر هم داریم فرداSmile

بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - blue70 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۰ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۲ ب.ظ)saturn2200 نوشته شده توسط:  A x B = B x A ?!!

من گزینه ی اخر زدم

RE: بررسی سوالات پایگاه داده IT سال ۹۳ - mary1234 - 24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ ب.ظ

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ)zahra412 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ)m.t نوشته شده توسط:  اوم سوال که کلیدهای رابطه رو می خواست جوابش چی میشد؟

AC
AB