تالار گفتمان مانشت
برنامه‌ی جامع واسه زبان - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳
برنامه‌ی جامع واسه زبان - blackhalo1989 - 19 خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ ب.ظ

من میخوام یه برنامه‌ی جامع واسه زبان بریزم. هدفم هم کاربردهای عمومی هست و هم تخصصی کامپیوتر. موندم بین اینکه خودم بخونم یا اینکه برم کلاس. مزایای کلاس که معلومه ولی اگه بخوام خودم بخونم هم چند تا مزیت داره مثلا اینکه وقتم تو راه رفت و برگشت حروم نمیشه و تلفظ‌ها و لهجه که تو بهترین حالتش هست.
یه مسله‌ی دیگه هم هست و اینکه در حین ارشد میشه زبان کار کرد یا کلاس زبان رفت یا وقت نمیشه و به درسم لطمه میخوره؟ (اولویت اول من درسه)
اینو هم بگم که اگه قرار بشه خودم بخونم تنبل بازی در نمیارم و برناممو جدی رعایت میکنم.
دوستان هر کی اطلاعاتی داره که فک میکنه به دردم میخوره لطفا دریغ نکنه. کلاس برم یا خودم کار کنم؟ اگه راجع به مجموعه های آموزش زبان مثل Rosetta stone, extra, USA family album, effortless English, English for you(EFU,English todayو ... اطلاعاتی دارید ممنوم میشم بگید.

برنامه‌ی جامع واسه زبان - nina - 23 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴ ب.ظ

rosetta stone بدرد نمیخوره

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - blackhalo1989 - 23 خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۱۲ ب.ظ

(۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴ ب.ظ)nina نوشته شده توسط:  rosetta stone بدرد نمیخوره

چرا؟خودش که تو سایتش خیلی تعریف کرده.

برنامه‌ی جامع واسه زبان - ahmad8726 - 24 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ

دوست عزیز اول باید بگی زبانت در چه حدیه . بعد میشه راهنماییت کرد . برای یاد گرفتن زبان حتما در ابتدا کلاس لازمه (حداقل یک سال)و در مورد اینکه گفتی به درسم لطمه میزنه یا نه .آخه با هفته ای ۴ ساعت کلاس رفتن چرا باید به درس لطمه بزنه ما اونقدر در طول روز وقت هدر میدیم که اینا توش گمه .

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - blackhalo1989 - 24 خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۱۴ ب.ظ

(۲۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ)ahmad8726 نوشته شده توسط:  در مورد اینکه گفتی به درسم لطمه میزنه یا نه .آخه با هفته ای ۴ ساعت کلاس رفتن چرا باید به درس لطمه بزنه ما اونقدر در طول روز وقت هدر میدیم که اینا توش گمه .

هفته ای ۴ ساعت نیست. خیلی بیشتره. ۴ ساعت فقط کلاسه. رفت و آمد رو هم حساب کنید تقریبا ۲ برابر میشه. بعدم کلاس تنها به درد نمیخوره باید تو خونه هم کار کردو کارای کلاسو انجام داد. پس زمانی که میگیره خیلی بیشتر از ۴ ساعته.
(۲۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ)ahmad8726 نوشته شده توسط:  دوست عزیز اول باید بگی زبانت در چه حدیه . بعد میشه راهنماییت کرد .
متن تخصصی کامپیوتر رو تقریبا با همون سرعت فارسی میخونم و قویترین مهارتم همین reading هستش. در زمینه‌ی کلاس هم من راهنمائی حدود ایک سال let's go رفتم. تو دبیرستان چند سال new interchange رفتم و از intro شروع کردم بعد ۱ بعد ۲ رو تا نصفه خوندم و ۳ رو نرفتم دیگه.

برنامه‌ی جامع واسه زبان - ف.ش - ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۳۹ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - ahmad8726 - 25 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ

(۲۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۱۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ)ahmad8726 نوشته شده توسط:  در مورد اینکه گفتی به درسم لطمه میزنه یا نه .آخه با هفته ای ۴ ساعت کلاس رفتن چرا باید به درس لطمه بزنه ما اونقدر در طول روز وقت هدر میدیم که اینا توش گمه .

هفته ای ۴ ساعت نیست. خیلی بیشتره. ۴ ساعت فقط کلاسه. رفت و آمد رو هم حساب کنید تقریبا ۲ برابر میشه. بعدم کلاس تنها به درد نمیخوره باید تو خونه هم کار کردو کارای کلاسو انجام داد. پس زمانی که میگیره خیلی بیشتر از ۴ ساعته.
(۲۴ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ)ahmad8726 نوشته شده توسط:  دوست عزیز اول باید بگی زبانت در چه حدیه . بعد میشه راهنماییت کرد .
متن تخصصی کامپیوتر رو تقریبا با همون سرعت فارسی میخونم و قویترین مهارتم همین reading هستش. در زمینه‌ی کلاس هم من راهنمائی حدود ایک سال let's go رفتم. تو دبیرستان چند سال new interchange رفتم و از intro شروع کردم بعد ۱ بعد ۲ رو تا نصفه خوندم و ۳ رو نرفتم دیگه.
اینجوری که بنظر میاد همچین سطح زبانت بد نیست . البته بگم واسه زبان یاد گرفتن هیچی جای کلاس رو پر نمیکنه اما تجربه ای که من دارم واسه حرف زدن هیچی مثل کار کردن فیلم موثر نیست .

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - blackhalo1989 - 25 خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۴ ب.ظ

واسه listening یا speaking فیلم رو توصیه می کنید؟

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - ahmad8726 - 26 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ق.ظ

(۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  واسه listening یا speaking فیلم رو توصیه می کنید؟
مطمئنا . بهترین تمرین واسه speaking و listening دیدن فیلمه چون تو فیلمه که شما با اصطلاحات‌، نحوه گفتن بعضی جملات ،تلفظها آشنا میشین

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - blackhalo1989 - 26 خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۵۹ ق.ظ

نظرتون راجع به کلاس رفتن یا نرفتن چیه؟ بعضیا میگن حتما باید کلاس رفت. بعضیا میگن یه مدت خودمون کار کردیم خیلی بهتر بود.
با کودوم یکی از مجموعه های آموزش زبان کار کردید و چطور بوده؟

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - blackhalo1989 - 26 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۵ ب.ظ

یه چیزایی راجبش شنیدم ولی دقیق نمیدونم چیه و از اون مهمتر کیفیتش چطوره؟
نرم افزار های آموزش زبان بهتره یا کلاس مجازی؟

RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان - SarahArshad - 27 خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۱۲ ب.ظ

با سلام از ایزبان راضی بودید؟

برنامه‌ی جامع واسه زبان - fatima1537 - 03 تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ب.ظ

من دارم ۵۰۴ میخونم ولی بعضی کلماتش ثقیله و اصلا یادم نمیمونه حتی لحظه ای که میخونم و بعد میخوام تمریناشو حل کنم معنی لغات یادم نیست. فکر کنم باید تا کنکور ۷-۸ دور بخونمشSad

برنامه‌ی جامع واسه زبان - ف.ش - ۰۴ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من اینها رو خودم دانلود نکردم اما گفتم شاید چون headway هست خوب باشه. دوستان اگه کسی نظری داره لطفا بگه.ممنون

برنامه‌ی جامع واسه زبان - nima20-20 - 08 تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ ب.ظ

سلام خدمت دوستان

من میخاستم ببینم که از این همه آموزش هایی که تو اینترنت گذاشتن برای آموزش زبان کدومشون خوب هستش چون من میخام شروع به یادگیری زبان کنم و نمیخام کلاس هم برم البته من میخام ترجمه و درک شنیداریم را تقویت کنم نه مکالمه را.
از دوستانی که با چنین نرم افزارهایی کار کرده اند لطفا نظراتشون و همچنین درصد موفقیت آمیز بودن این برنامه را بنویسند تا بقیه هم استفاده کنند.
با تشکر