تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - mahtab69 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۸ ب.ظ

سوال ساده) کدام گزینه درست بود؟؟

۱) هر گرامر خطی منظم است.
۲)هر زبان منظم مستقل از متن قطعی است.
۳)...
۴)...

بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - tabassomesayna - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۱ ب.ظ

گزینه دو رو اشتباه ننوشتی ؟
گزینه دو بود : هیچ گاه زبان منظم غیر قطعی و مبهم نیست
که من این گزینه رو زدم

بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - behnam001 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ

زبان منظم نمی تونه داتا مبهم باشه
گرامر خطی زیر مجموعه مستقل از متن معین نیست

RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - mahtab69 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۵ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۱ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  گزینه دو رو اشتباه ننوشتی ؟
که من این گزینه رو زدم
اینم یکی از گزینه ها بود، حالا چندمی نمیدونم!
شایدم من اشتباه نوشتم، درست خاطرم نیست!

RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - izadan11 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۸ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۱ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  گزینه دو رو اشتباه ننوشتی ؟
که من این گزینه رو زدم

تو دفترچه ما ۴ بود من هم همین رو زدم

بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - mahdi-313 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۰ ب.ظ

یک گزینه درست می شد

بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - kaka22 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ

هیچ گاه زبان منظم غیر قطعی و مبهم نیست

RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - negar.v - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۳ ب.ظ

اون سوال که یه عبارت منظم و یه زبان و یه ماشین بود چی میشد؟

Sent from my ME172V using Tapatalk

بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - maryam.raz - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۷ ب.ظ

میشه زبان منظم غیرقطعی و مبهم نیست
اون دوتا گرامرها چی میشد؟
من زدم اول مبهم دومی نامبهم ولی معادل

RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - kaka22 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۸ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۳ ب.ظ)negar.v نوشته شده توسط:  اون سوال که یه عبارت منظم و یه زبان و یه ماشین بود چی میشد؟

هر ۳ نابرابر بودن.تو دفترچه من ۲ میشد.

RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - mahtab69 - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۹ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۳ ب.ظ)negar.v نوشته شده توسط:  اون سوال که یه عبارت منظم و یه زبان و یه ماشین بود چی میشد؟

من زدم LG =! LR , LG=! LM

دلیلشم اینه که LR, LM میتونستن b رو تولید کنند ولی LG نمیتونست یک b تولید کنه

RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - maziyar_king - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۱ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۰ ب.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  یک گزینه درست می شد

گرامرخطی در صورتی منظم هست که خطی چپ یا راست باشه. اینجا شرایط نقضش اینه که خطی راست و چپ باهم باشه اونموقه گرامر خطی هست اما منظم نیست.

Re: RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - negar.v - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۳ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۸ ب.ظ)kaka22 نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۳ ب.ظ)negar.v نوشته شده توسط:  اون سوال که یه عبارت منظم و یه زبان و یه ماشین بود چی میشد؟

هر ۳ نابرابر بودن.تو دفترچه من ۲ میشد.

ای وای من یه چیز دیگه زدم،دوتاشو با هم برابر در نظر گرفتم الان یادم نیست ولی با دفترچه c گزینه ۳

بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - maziyar_king - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ

اولی مبهم بود دومی مبهم نبود و به نظرم معادل نبودن.

RE: بررسی سوالات نظریه زبانهاو ماشینها-کامپیوتر۹۳ - Golden Goals - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۹ ب.ظ)mahtab69 نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۳ ب.ظ)negar.v نوشته شده توسط:  اون سوال که یه عبارت منظم و یه زبان و یه ماشین بود چی میشد؟

من زدم LG =! LR , LG=! LM

دلیلشم اینه که LR, LM میتونستن b رو تولید کنند ولی LG نمیتونست یک b تولید کنه

منم با استدلال مشابه همین گزینه رو انتخاب کردم...از طرفی هم ااین گزینه زیر مجموعه ی گزینه ای بود که هر ۳ تا رو متفاوت از هم در نظر می گرفت