تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
RE: بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - juyaye danesh - 25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۱ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۳ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  آقا من اون تفاضلارو زدم n(n+1)/2
مگه یه ماتریس پایین مثلثی نمیسازه؟تعداد عناصر غیر صفر ماتریس پایین مثلثی چیه؟

یه مثال با n=4 بزن تنها گزینه که جواب میده n(n-1)/2 میشه

دقیقا...

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۶ ب.ظ)z350z نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۶ ب.ظ)fatima.sr68 نوشته شده توسط:  آمار جواب سوال مهره سفید و سیاه چی میشد؟

فکر کنم میشد ۲۴/۶۰ یا همون ۲/۵
تعداد کل حالت های ۱ سفید و ۲ سیاه رو بدست میاوردی، بعد احتمال جعبه دوم میشه تعداد ممکن جعبه دوم تقسیم بر کل
c(2,5)*c(1,3)= 30
c(2,4)*c(1,4)= 24
c(2,2)*c(1,6)= 6

البته اگه اشتباه نکرده باشم. چون سوالا این قدر وقت گیر و سخت بودن سوال آسون میدیدم میترسیدم نکته چیزی داشته باشه Sad

بله، دقیقا آدم همین فکرو میکنه!

RE: بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - h.f.b - 27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۸ ب.ظ)mahshidq نوشته شده توسط:  بچه ها جواب های درست سوالات محاسبات رو اینجا بگید
خودم جواب یکیشو زدم n(n-1) /2
میشه n(n+1) /2 ... این تست علوم کامپیتر ۸۲ بوده !

RE: بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - h.f.b - 28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ ق.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۲ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ)h.f.b نوشته شده توسط:  میشه n(n+1) /2 ... این تست علوم کامپیتر ۸۲ بوده !
سوال گفته تعداد تفاضلات، در حالی این چیزی گه شما گفتید، میشه کل محتویات اون جدول.

تست ۸۲ علوم کامپیوتر ص ۲۵۷ امیر فخریان پوران :
برای محاسبه جدول کسرهای تفاضلی وابسته به درونیابی توسط یک چند جمله ای از درجه کوچکتر یا مساوی n ,تعداد کسر های تفاضلی محاسبه شده ی مورد نیاز برابر است با :‌ جواب = n(n+1)/2

تست ۹۳ کامپیوتر هم کپی همین تسته !

RE: بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - damavand_kellap - 28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۱ ق.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ ق.ظ)h.f.b نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۲ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ)h.f.b نوشته شده توسط:  میشه n(n+1) /2 ... این تست علوم کامپیتر ۸۲ بوده !
سوال گفته تعداد تفاضلات، در حالی این چیزی گه شما گفتید، میشه کل محتویات اون جدول.

برای محاسبه جدول کسرهای تفاضلی وابسته به درونیابی توسط یک چند جمله ای از درجه کوچکتر یا مساوی n ,تعداد کسر های تفاضلی محاسبه شده ی مورد نیاز برابر است با :‌ جواب = n(n+1)/2

دوست عزیز تو اون تست بازه ما ۰ تا n بود اما اینجا ۱ تا n پس جواب میشه n(n-1)/2 به صورت سوال دقت کنید اصلا شما کافی ۴ تا نقطه بگیری میبینی که تعداد میشه همین

RE: بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - h.f.b - 28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۳ ق.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۱ ق.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ ق.ظ)h.f.b نوشته شده توسط:  

دوست عزیز تو اون تست بازه ما ۰ تا n بود اما اینجا ۱ تا n پس جواب میشه n(n-1)/2 به صورت سوال دقت کنید اصلا شما کافی ۴ تا نقطه بگیری میبینی که تعداد میشه همین

درسته حق با شماست ...
اینم غلط زدیم Sad دلم به ریاضی و تخصصی خوش بود ها ...

RE: بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - robert - 01 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸ ب.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۱ ق.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ ق.ظ)h.f.b نوشته شده توسط:  

سلام

آقا من اعتراض دارم...جواب n(n-1)/2 میشه...ولی تو پاسخ نامه سنجش گزینه n(n+1)/2 رو به عنوان گزینه درست انتخاب کرده...

من روش درونیابی نیوتن رو مثل کف دست بلدم...کلی مثال ازش حل کردم...سر جلسه هم دقیقا همین مسئله رو برای n=4 و n=6 حل کردم..در حالت ۴ میشد ۶ تا کسر و در حالت ۶ هم میشه ۱۵ تا کسر...

اینکه نمیشه که....با درست فرض کردن یه گزینه غلط درصد ریاضی ام به ۱۸/۷۵ سقوط کرد...ممکنه تو کلید نهایی این گیج بازی طراحان سنجش تصحیح بشه یا برای کارنامه نهایی هم روی همین اشتباهشون اصرار دارن...؟؟؟

چیکار باید بکنیم حالا...؟؟؟

RE: بررسی سوالات محاسبات عددی _ کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۳ - reza6966 - 01 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲ ب.ظ

(۰۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸ ب.ظ)robert نوشته شده توسط:  سلام

آقا من اعتراض دارم...جواب n(n-1)/2 میشه...ولی تو پاسخ نامه سنجش گزینه n(n+1)/2 رو به عنوان گزینه درست انتخاب کرده...

من روش درونیابی نیوتن رو مثل کف دست بلدم...کلی مثال ازش حل کردم...سر جلسه هم دقیقا همین مسئله رو برای n=4 و n=6 حل کردم..در حالت ۴ میشد ۶ تا کسر و در حالت ۶ هم میشه ۱۵ تا کسر...

اینکه نمیشه که....با درست فرض کردن یه گزینه غلط درصد ریاضی ام به ۱۸/۷۵ سقوط کرد...ممکنه تو کلید نهایی این گیج بازی طراحان سنجش تصحیح بشه یا برای کارنامه نهایی هم روی همین اشتباهشون اصرار دارن...؟؟؟

چیکار باید بکنیم حالا...؟؟؟

راه حل : برو به این سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ثبت نام کن
سپس برو و درخواست ایجاد کن و بگو این سوال باید گزینه الف میشده