تالار گفتمان مانشت
سوال در مورد خدمت سربازی - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال در مورد خدمت سربازی - phoenix021 - 08 خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۲۲ ب.ظ

سلام دوستان یک سوال دارم
من تاریخ فارغ التحصیلیم خورده ۳۱/۴/۹۲ و تا ۳۱ تیر ۹۳ مهلت دارم
سوالم این هست که من باید تا قبل از ۳۱ تیر دفترچه ام رو ارسال کنم و دیگه هر موقع شد برم خدمت مثلا توی شهریور یا اینکه تا ۳۱ تیر باید حتما اعزام شده باشم ؟

ممنون میشم اگر می دونید راهنماییم کنید

پاسخ : سوال در مورد خدمت سربازی - mohsen100 - 08 خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۵۸ ب.ظ

سلام دوست عزیز
شما باید تا قبل از تموم شدن مهلت یکساله دفترچه رو پست کنید بعدش در اولین فرصت که جای خالی باشه میرید خدمت

سوال در مورد خدمت سربازی - Mohammad-A - 08 خرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۴۱ ب.ظ

سلام.
روالش اینه که شما حدود ۱۰ روز قبل از پایان مهلت دفترچه رو ارسال می‌کنید. بعد از حدود یک هفته کد می‌خورید. تجربه هم میگه که کسانیکه تا اواسط مرداد دفترچه ارسال می‌کنند، کد ۲ شهریور رو میخورند.

سوال در مورد خدمت سربازی - phoenix021 - 09 خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ ب.ظ

ممنون از پاسختون دوستان
من اگه توی خرداد ماه دفترچه رو پست کنم به احتمال زیاد اول تیر اعزام می شم ، اما اگر توی تیر ارسال کنم چون ماه های زوج اعزام لیسانس هاست اعزامم میشه ۱ شهریور ، پس اگر توی تیرماه و قبل از اتمام مهلت دفترچه رو ارسال کنم و توی شهریور اعزام بشم مشکلی پیش نمیاد چون مهم ارسال دفترچه هست توی تاریخ تعیین شده ، درسته ؟

سوال در مورد خدمت سربازی - Mohammad-A - 09 خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ ب.ظ

(۰۹ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ ب.ظ)phoenix021 نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون دوستان
من اگه توی خرداد ماه دفترچه رو پست کنم به احتمال زیاد اول تیر اعزام می شم ، اما اگر توی تیر ارسال کنم چون ماه های زوج اعزام لیسانس هاست اعزامم میشه ۱ شهریور ، پس اگر توی تیرماه و قبل از اتمام مهلت دفترچه رو ارسال کنم و توی شهریور اعزام بشم مشکلی پیش نمیاد چون مهم ارسال دفترچه هست توی تاریخ تعیین شده ، درسته ؟

بله شما باید زمانی دفترچه رو ارسال کنید که غیبت نخورید وگرنه هیچ راهی برای ادامه تحصیل نیستش و باید خدمت رو کامل برید.
البته ممکنه مثلاً شخص ۲۸ خرداد ارسال کنه دیگه کد تیر نخوره و بره برای شهریور... تقریبیه دیگه بستگی به بقیه مشمولین هم داره

RE: سوال در مورد »عافیت تحصیلی - redfire - 13 مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۷ ب.ظ

سلام
دوستان کسی خبر داره بعد از ایست خدمتی برای قبولی دانشگاه باز باید به همون پادگان برگشت یا اینکه فقط به همون ارگان(سپاه، ارتش...) برمیگردی؟