تالار گفتمان مانشت
ماشین بردار پشتیبان (SVM) - نسخه‌ی قابل چاپ

ماشین بردار پشتیبان (SVM) - mjjoon2 - 15 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ ب.ظ

سلام به همه دوستان. کسی هست اینجا با SVM کار کرده باشه . من چند تا سوال دارم .
۱ ) من یه مساله کلاس بندی دارم . و از تئوری و ریاضیات SVM کم میدونم. آیا برای کار عملی نیازی هست درگیر تئوریش شم ؟
۲ ) بهترین کتابخونه آیا LIBSVM هست یا بهتر از اون هم سراغ دارید ؟
۳ ) منبع خوب برای مطالعه (عملی - تئوری ) چی هست .

RE: ماشین بردار پشتیبان (SVM) - sherkat - 15 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ب.ظ

سلام

۱) نه تئوری برای کار عملی لازم نیست ولی یه کلیاتی رو باید بدونی .
۲) libsvm کار کردم خوب بود ، طبق گفته همکلاسیم که با ۳ تا کتابخونه سر و کله زده از بقیه بهتره.
۳) سرچ گوگل کن ، دستورات libsvm سادس ، کلا چند تا تابع داره !

ماشین بردار پشتیبان (SVM) - zaxzax - 16 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ ب.ظ

جز اون بستگی به زبونی که داری ازش استفاده میکنی ممکنه پل هایی به libsvm هم باشه که کارو ساده تر میکنه
scikit learn پیشنهاد میشه
scikit-learn.org

RE: ماشین بردار پشتیبان (SVM) - sadjadmohammadi - 07 بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۹ ق.ظ

با سلام به همه دوستان
چندوقته روی موضوع استفاده از ماشین بردار پشتیبان رگرسیونی دارم کار میکنم. در این رابطه برای تعیین پارامترها از الگوریتمهای فراابتکاری مثل بهینه سازی فاخته و رقابت استعماری استفاده میکنم. همچنین توی قسمت آموزش از روش cross-validation نوع k-fold استفاده میکنم. با توجه به مقاله هایی که توی رشته خودم مطالعه کردم، نتایج من خیلی خوب نیست. برای همین شدیدا به کار خودم شک کردم و چندتا سوال توی این زمینه برام به وجود اومده:
۱- من تابع هدف برای الگوریتمهای بهینه سازی رو قسمت آموزش SVR قرار دادم.به این صورت که در نهایت مقدار RMSE میانگین (برای روش ۱۰fold) مقداری کمینه بشه.تا اینجاش درسته؟
۲-بعداز اینکه مقادیر بهینه ۳پارامتر C,epsilon,sigma مشخص شد یه مشکلی وجود داره برای قسمت آزمون مدل. وقتی از روش ۱۰fold استفاده کردم، در حقیقت چرخه آموزش ۱۰ بار تکرار میشه و در نهایت مقدار RMSE میانگین برای ۱۰ دور آموزش به حداقل میرسه.درست؟ خب یعنی ۱۰تا پارامتر بایاس B به دست میاد. حالا برای قسمت آزمون باید میانگین این مقادیر بایاس رو در رابطه قرار داد؟

RE: ماشین بردار پشتیبان (SVM) - golabijat - 27 بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۰۳ ب.ظ

(۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ ب.ظ)mjjoon2 نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان. کسی هست اینجا با SVM کار کرده باشه . من چند تا سوال دارم .
۱ ) من یه مساله کلاس بندی دارم . و از تئوری و ریاضیات SVM کم میدونم. آیا برای کار عملی نیازی هست درگیر تئوریش شم ؟
۲ ) بهترین کتابخونه آیا LIBSVM هست یا بهتر از اون هم سراغ دارید ؟
۳ ) منبع خوب برای مطالعه (عملی - تئوری ) چی هست .

سلام از libSVM متلب استفاده نمایید ، کار با آن بسیار ساده است.