تالار گفتمان مانشت
رتبه بندی صفحات وب - نسخه‌ی قابل چاپ

رتبه بندی صفحات وب - ندا زندپور - ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۶ ب.ظ

از دوستانی که تو زمینه وب کاوی کار میکنند امکان داره بپرسم تا چه حد با الگوریتم های رتبه بندی page rank اشنا هستند من یکی دوتا سوال تو خود فرمول رتبه بندی دارم ممنون می شم اگه کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره کمک کنه چون واقعا نیاز دارم HuhHuh

رتبه بندی صفحات وب - ندا زندپور - ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ ب.ظ

یعنی کسی با رتبه بندی صفحات وب اشنا نیست؟

RE: رتبه بندی صفحات وب - esi66 - 11 شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۷ ب.ظ

اول سوالتون واضحتر بیان کنید!
از چ لحاظی میخوای رتبه بندی کنید!!
اگر منظورتون به آمار بازدید کننده هست باید ببیند موتور های جستجو از چه الگوریتمهای استفاده میکنند و بیشتر مربوط میشه به مسائل سئو و بهینه ساز سایت.
سوالتون یکم مبهمه!
در ضمن سایت الکسا هست ی نگاه بندازید بهش شاید کمکی کنه بهتون!
به این قسمتم ی نگاه بندازید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: رتبه بندی صفحات وب - ندا زندپور - ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴ ب.ظ

(۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۷ ب.ظ)esi66 نوشته شده توسط:  اول سوالتون واضحتر بیان کنید!
از چ لحاظی میخوای رتبه بندی کنید!!
اگر منظورتون به آمار بازدید کننده هست باید ببیند موتور های جستجو از چه الگوریتمهای استفاده میکنند و بیشتر مربوط میشه به مسائل سئو و بهینه ساز سایت.
سوالتون یکم مبهمه!
در ضمن سایت الکسا هست ی نگاه بندازید بهش شاید کمکی کنه بهتون!
به این قسمتم ی نگاه بندازید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممنون از پاسخ و وقتی که گذاشتین من در مورد فرمول های الگوریتم رتبه بندی سوال دارم

[تصویر:  297741_18572672725883984061.jpg]
اینارو میدونم که d مربوط میشه به اینکه کاربر مدام روی لینک ها کلیک کنه و مقدارش ۰/۸۵ صدم و ۱-d احتمال اینکه کاربر به صفحه تصادفی پرش کنه، سوال من اینکه چرا d ضرب می شه ولی ۱-d جمع میشه ؟ دلیل این کار چیه؟ اصلا چرا d رو اومدن از ۱ کم کردن؟
برا من این فهمیدن این که چرا از عمل ضرب برای d و عمل جمع برای ۱-d استفاده شده چیه؟ و چرا d رو از ۱ کم میکنن؟
ممنون میشم راهنمایی ایم کنین چون خیلی مهم برام و یه جا لازم دارم
سپاس

RE: رتبه بندی صفحات وب - ندا زندپور - ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۱۸ ب.ظ

از دوستان مانشتی امکان داره کسی منو راهنمایی کنه

برای رتبه بندی صفحات وب چرا تو برخی فرمول های رتبه بندی جای d وd-1 باهم عوض می شن
[تصویر:  298795_88287547618976624959.jpg]
مثل این دوتا فرمول

[تصویر:  297741_18572672725883984061.jpg]
ممنون می شم اگه دوستان راهنمایی کنن
سپاس

رتبه بندی صفحات وب - equilibrium - 14 شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ

سلام،
بقیه پارامترها هر کدوم نشون دهنده چی هستن؟
d در هر دو مقاله یکسان تعریف شده؟
از اعتبار مقالاتی که استفاده می کنید مطمئنید؟

RE: رتبه بندی صفحات وب - ندا زندپور - ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  سلام،
بقیه پارامترها هر کدوم نشون دهنده چی هستن؟
d در هر دو مقاله یکسان تعریف شده؟
از اعتبار مقالاتی که استفاده می کنید مطمئنید؟

سلام

برای فرمول اول M ماتریس انتقال هست که ارتباط بین صفحه i و j رو نشون میده که اگر بین دو صفحه ارتباط نباشه مقدارش صفر اگر باشه مقدارش با این فرمول حساب می شه
[تصویر:  301107_29084507830066068913.jpg]

و P بردار هست که به صورت زیر تعریف می شه
[تصویر:  301107_26319719602898632412.jpg]

فرمول دوم تو اکثر مقالات دیدم

RE: رتبه بندی صفحات وب - equilibrium - 20 شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۳ ب.ظ

(۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ب.ظ)ندا زندپور نوشته شده توسط:  برای فرمول اول M ماتریس انتقال هست که ارتباط بین صفحه i و j رو نشون میده

فرمول دوم همون رابطه پایه ای Page Rank هست و توضیحش همونیه که قبلا صحبت شد؛
متوجه فرمول اول نمیشم، بهتره لینک مقالشو بزارید؛

RE: رتبه بندی صفحات وب - ندا زندپور - ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۳۹ ب.ظ

(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۳ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  
(19 شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ب.ظ)ندا زندپور نوشته شده توسط:  برای فرمول اول M ماتریس انتقال هست که ارتباط بین صفحه i و j رو نشون میده

فرمول دوم همون رابطه پایه ای Page Rank هست و توضیحش همونیه که قبلا صحبت شد؛
متوجه فرمول اول نمیشم، بهتره لینک مقالشو بزارید؛

ممنون از پاسختان

این مقاله از اون فرمول استفاده کردن

و تو این مقاله هم استفاده شده که من مرجعی که این مقاله از اون استفاده کردن جستجو کردم ولی اونجا اشاره نشده بود

RE: رتبه بندی صفحات وب - equilibrium - 20 شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۰۱ ب.ظ

(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۳۹ ب.ظ)ندا زندپور نوشته شده توسط:  این مقاله از اون فرمول استفاده کردن ...
(۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  d در هر دو مقاله یکسان تعریف شده؟
توضیحی در مقاله بالا: "... whereas the irreducibility is satisfied by adding a damping factor 1-ε ...."
یعنی فرض نویسندگان مقاله اینه که ۱ منهای d (یا ε) مقدار dumping factor باشه (بر خلاف فرمول دوم)؛

RE: رتبه بندی صفحات وب - ندا زندپور - ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۵ ب.ظ

(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۰۱ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۳۹ ب.ظ)ندا زندپور نوشته شده توسط:  این مقاله از اون فرمول استفاده کردن ...
(۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  d در هر دو مقاله یکسان تعریف شده؟
توضیحی در مقاله بالا: "... whereas the irreducibility is satisfied by adding a damping factor 1-ε ...."
یعنی فرض نویسندگان مقاله اینه که ۱ منهای d (یا ε) مقدار dumping factor باشه (بر خلاف فرمول دوم)؛

بله اینو میدونسم فقط همانطور که بالا هم سوال کردم دلیل خاصی داره که یه جا d بگیرن یکجا d-1؟

RE: رتبه بندی صفحات وب - equilibrium - 20 شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۱ ب.ظ

(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۵ ب.ظ)ندا زندپور نوشته شده توسط:  بله اینو میدونسم فقط همانطور که بالا هم سوال کردم دلیل خاصی داره که یه جا d بگیرن یکجا d-1؟
علت خاصی نداره؛ یکی d رو احتمال موندن در صفحه تعریف میکنه و یکی احتمال رفتن؛ notation دست خود شماست که چی باشه؛
شما میتونید ۱-ε در اون مقاله رو بگیرید d و ε رو بگیرید ۱-d و برسید به همون رابطه دوم؛