تالار گفتمان مانشت
الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - نسخه‌ی قابل چاپ

الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - Happiness.72 - 15 آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۱۷ ب.ظ

سلام دوستان من این مثال رو کاملا درست متوجه نشدم و یه کم تو الگوریتم SRT لنگ میزنم.

RE: الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - Aseman7 - 15 آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۳ ب.ظ

سلام
کلاً در این الگوریتم به طور قبضه ای cpu را به فرایندی که زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد تا به اتمام برسد می دهیم .
مثلا در این مورد ضمیمه اول کار در زمان صفر که فقط p1 را داریم مجبوریم انتخابش کنیم تا زمان یک، بش پردازنده را اختصاص می دهیم ولی در زمان یک تا فرایند P2 واردشد چون زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد P1 قبضه می شود و به جای ان P2 اجرا می شود در زمان ۲ با این که فرایند P3 وارد شد ولی می بینیم که زمان بیشتری نسبت به زمان باقیمانده P1 نیاز دارد بنابرین بازهم خود P1 اجرا می شود در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد.
حالا بین ۷و ۹و۵ معلومه که ۵ کوچکتر است بنابرین p4 تا اتمام کارش و بعد P1 و در اخر هم P3 اجرا خواهند شد.

RE: الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - so@ - 15 آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۸ ب.ظ

دوستمون توضیح کامل دادن من فقط عکس برات میزارم جایشو مشکل داشتی بگو توضی بدم
[تصویر:  320536_41617709435049255548.jpg]

RE: الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - Happiness.72 - 15 آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۰۸ ب.ظ

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۸ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  دوستمون توضیح کامل دادن من فقط عکس برات میزارم جایشو مشکل داشتی بگو توضی بدم
متشکرم من هم اینطوری حل کردم

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۳ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  سلام
کلاً در این الگوریتم به طور قبضه ای cpu را به فرایندی که زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد تا به اتمام برسد می دهیم .
مثلا در این مورد ضمیمه اول کار در زمان صفر که فقط p1 را داریم مجبوریم انتخابش کنیم تا زمان یک، بش پردازنده را اختصاص می دهیم ولی در زمان یک تا فرایند P2 واردشد چون زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد P1 قبضه می شود و به جای ان P2 اجرا می شود در زمان ۲ با این که فرایند P3 وارد شد ولی می بینیم که زمان بیشتری نسبت به زمان باقیمانده P1 نیاز دارد بنابرین بازهم خود P1 اجرا می شود در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد.
حالا بین ۷و ۹و۵ معلومه که ۵ کوچکتر است بنابرین p4 تا اتمام کارش و بعد P1 و در اخر هم P3 اجرا خواهند شد.
در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد. دوست عزیز میشه کمی واضح تر توضیح بدید زمان ۵ که p1 تمام میشود به چی اشاره داره ؟ ممنونم

RE: الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - so@ - 15 آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ ب.ظ

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۰۸ ب.ظ)persianboy1993 نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۸ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  دوستمون توضیح کامل دادن من فقط عکس برات میزارم جایشو مشکل داشتی بگو توضی بدم
متشکرم من هم اینطوری حل کردم

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۳ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  سلام
در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد. دوست عزیز میشه کمی واضح تر توضیح بدید زمان ۵ که p1 تمام میشود به چی اشاره داره ؟ ممنونم

من نمیدونم از من خواستید توضی بدم یا از Aseman7 ولی خب توضی میدم Big GrinBig Grin
خب ببین تا زمان ۵ که کارp2تمام شد و دیگه تو زمان ۵ کاری تازه واردی نیومده تو صف آماده که بخایم با کارهای p1 p3 p4 مقایسه کنیم بنابراین با کارهایی ک داخل صف انتظار به صورت sjf برخورد میکنیم همینBig GrinBig Grin

RE: الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - Happiness.72 - 15 آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۶ ب.ظ

نقل قول: من نمیدونم از من خواستید توضی بدم یا از Aseman7 ولی خب توضی میدم Big GrinBig Grin
خب ببین تا زمان ۵ که کارp2تمام شد و دیگه تو زمان ۵ کاری تازه واردی نیومده تو صف آماده که بخایم با کارهای p1 p3 p4 مقایسه کنیم بنابراین با کارهایی ک داخل صف انتظار به صورت sjf برخورد میکنیم همینBig GrinBig Grin
ممنونم هر دوتون عالی توضیح دادید.

RE: الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده - amirjo0on - 24 خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ

با سلام،کسی میتونه زمان انتظار اینو به روش srt بگه؟