تالار گفتمان مانشت
پیاده سازی ضرب کننده با cla (ایتی ۸۸) - نسخه‌ی قابل چاپ

پیاده سازی ضرب کننده با cla (ایتی ۸۸) - gogooli - 23 دى ۱۳۹۳ ۱۲:۱۸ ق.ظ

سلام.
در سوال ۷۱ چرا به ۵ ردیف ۴cla بیتی نیاز است؟
[تصویر:  IMAG0836?async&rand=0.5544240295421332]

RE: پیاده سازی ضرب کننده با cla - ana9940 - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۷:۱۸ ب.ظ

منم میخواستم همین سوال رو بپرسم.
من کتاب پوران رو دارم که هیچ توضیحی در پاسخنامه نیاورده، وگرنه یه جوری خودم رو قانع می کردم.
تو پاسخنامه ش توضیحی داده واسه شما؟؟
یعنی واسه ضربش فرض کرده که هر چقدر cla 4 بیتی نیاز داریم استفاده بشه؟؟

RE: پیاده سازی ضرب کننده با cla - gogooli - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۹:۰۲ ب.ظ

گفته برای ضرب ۵*۵ نیاز به ۵ ردیف cla چهار بیتی است پس تاخیر برابر ۵tcla است. متاسفانه تاخیر tcla دقیقا مشخص نیست و بین ۴t تا ۶t است. بنابراین تاخیر ضرب بین ۲۰t و ۳۰t است که t=1. با توجه به کلید جواب ۳۰t است.

نمی دونم چرا ۵ ردیف cla می خواهیم؟

RE: پیاده سازی ضرب کننده با cla (ایتی ۸۸) - ana9940 - 25 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۹:۰۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  گفته برای ضرب ۵*۵ نیاز به ۵ ردیف cla چهار بیتی است پس تاخیر برابر ۵tcla است. متاسفانه تاخیر tcla دقیقا مشخص نیست و بین ۴t تا ۶t است. بنابراین تاخیر ضرب بین ۲۰t و ۳۰t است که t=1. با توجه به کلید جواب ۳۰t است.

نمی دونم چرا ۵ ردیف cla می خواهیم؟

پس حداقل CLA رو در نظر نگرفته .
مثل ضرب عادی که انجام میدیم، ضرب رو نوشتم و برای مراحل میانی که باید جمع انجام بشه، از CLA چهاربیتی استفاده کردم.
البته حدس میزنم اینجوری حلش کرده که به ۵ تا CLA نیاز داریم.

RE: پیاده سازی ضرب کننده با cla (ایتی ۸۸) - gogooli - 26 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۲۴ ب.ظ

cla اولی چیا رو با هم جمع کرده؟

RE: پیاده سازی ضرب کننده با cla (ایتی ۸۸) - راضیه اکبری - ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳ ب.ظ

هر Cla 4 بیتی تاخیرش ۷ تا گیت پایه هستش برای به دست آوردن کری ، اگه به گیتهای And و OR دقت کنیم بعدش برای فول ادر که این کری ها بهش داده میشن ۲ واحد زمان میخوایم یعنی نهایتا ۹ واحد برای ضرب کننده ۵ بیتی ۴ تا جمع کننده میخوایم که میشه ۳۶ واحد نهایتا، به نظرم