تالار گفتمان مانشت
اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - sharareh_moradi - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ب.ظ

اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟
الف- هیچکاری نمیکند
ب- Interupt Routin احرا می کند
ج- Busy Waiting
د- یک فرایند background اجرا می کند

RE: اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - ziba.O - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟
الف- هیچکاری نمیکند
ج- Busy Waiting

busy waiting رو اجرا میکنه.

RE: اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - sharareh_moradi - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۰۱ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(23 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟
الف- هیچکاری نمیکند
ج- Busy Waiting

چرا؟ یعنی چی؟ توضیحش میدین؟

RE: اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - ziba.O - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۱۳ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۰۱ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  
(23 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(23 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟
الف- هیچکاری نمیکند
ج- Busy Waiting

cpu هیچوقت بیکار نمیمونه ، حتی اگه فرایندی واسه اجرا نباشه busy waiting رو اجرا میکنه. busy waiting حالتیه که موقع بیکاری اجرا میشه.

RE: اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - sharareh_moradi - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۱۳ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(23 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۰۱ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  
(23 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
الف- هیچکاری نمیکند
ج- Busy Waiting

cpu هیچوقت بیکار نمیمونه ، حتی اگه فرایندی واسه اجرا نباشه busy waiting رو اجرا میکنه. busy waiting حالتیه که موقع بیکاری اجرا میشه.

یعنی منظور سوال اینه که حتی فرایند background هم نداره؟؟ روتین وقفه رو چرا اجرا نمیکنه؟

RE: اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - NP-Cσмρℓєтє - ۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  یعنی منظور سوال اینه که حتی فرایند background هم نداره؟؟ روتین وقفه رو چرا اجرا نمیکنه؟

وقفه زمانی اجرا میشه که وقفه رخ داده باشه , وقتی کاری واسه اجرا نباشه , وقفه رخ نداده
پس روتین وقفه رو اجرا نمیکنه
ولی background ........Exclamation

RE: اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - mrf - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ

وقفه زمانی اجرا می شه که وقفه بیاد من دارم تو کلاس درس می دم یکی در میزنه وقفه ایجاد میشه برای خدمت به وقفه روتین خدمت به وقفه اجرا میشه مثلا من یکجا یادداشت می کنم تا کجا درس دادم بعد می رم دم در و جواب می دم برمی گردم ادامه درس و درس می دم. پس وقتی بیکاره یعنی وقفه هم نداریم.

پردازش پس زمنیه هم اجراش مقرون به صرفه نیست

البته هدف busy-wait جلوگیری از context-switching هست

Heart

RE: اگر هیچ فرایندی برای اجرا نباشد، پردازنده چکار می کند؟ - sharareh_moradi - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۴:۴۲ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ)mrf نوشته شده توسط:  وقفه زمانی اجرا می شه که وقفه بیاد من دارم تو کلاس درس می دم یکی در میزنه وقفه ایجاد میشه برای خدمت به وقفه روتین خدمت به وقفه اجرا میشه مثلا من یکجا یادداشت می کنم تا کجا درس دادم بعد می رم دم در و جواب می دم برمی گردم ادامه درس و درس می دم. پس وقتی بیکاره یعنی وقفه هم نداریم.

پردازش پس زمنیه هم اجراش مقرون به صرفه نیست

البته هدف busy-wait جلوگیری از context-switching هست

Heart

ممنونم Shy