تالار گفتمان مانشت
۱۰۰درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
۱۰۰درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - afagh.msm - 30 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ

سلام
دوستان سوالی که داخل ضمیمه است پارسه گفته گزینه ۳ ولی به نظر من گزینه ۱ البته اگه بگیم بعد از اتمام تابع pointer متغیر p ازبین میره میشه گزینه ۳ ایا این استدلال درست ??

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پارسه داخل سوال زیر گفته گزینه ۱ ولی به نظرم داخل این یکی دیگه حتما هم ارجاع معلق هم زباله Huh

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

--------------------------------------------------------------------------

این دم کنکوری گیج میزنم ببخشید بچه ها سوال اولو گفته گزینه ۳ ولی بازم من نمیفهم کجاش ارجاع معلق ؟؟

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - afagh.msm - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۴۵ ب.ظ

ایشالله از این سوال بیاد BlushBlush
خب یکی بیاد کمک کنه SadSadیعنی یکی نیست معرفت ب خرج بده و منو به راه راست هدایت کنهSadSadCool

من مفهوم ارجاع معلق و زباله رو کامل بلدم ولی نمیدونم این تستا گزینه هاشون با اطلاعات من جور درنمیادBig Grin

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - ehsansjs - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۴۵ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  ایشالله از این سوال بیاد BlushBlush
خب یکی بیاد کمک کنه SadSadیعنی یکی نیست معرفت ب خرج بده و منو به راه راست هدایت کنهSadSadCool

من مفهوم ارجاع معلق و زباله رو کامل بلدم ولی نمیدونم این تستا گزینه هاشون با اطلاعات من جور درنمیادBig Grin

کاش سوالو مینوشتید یا عکسشا میذاشتن راحت....
دانلود نمیشه احتمالا

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - afagh.msm - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۵ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  کاش سوالو مینوشتید یا عکسشا میذاشتن راحت....
دانلود نمیشه احتمالا

ehsansjs لینک عکسارو عوض کردم حالا نظرتونو بفرمایید

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۲۰ ب.ظ)bluebaran نوشته شده توسط:  سوال اول که من فک میکنم به این دلیل هستش که ما بحث زباله و ارجاع معلق رو در رابطه با متغیر پویای هرمی داریم که در اینجا نیست
سوال دومم منم نظرم این هست که زباله هم داریم
مگر رشته ارایه ای از کاراکترها ونوعی اشاره گرنیست ؟ اخه داخل c نام خود ارایه کاراکتری بدون اندیس اشاره گر ب اول رشته بود ایا مفهوم اشتباه فهمیدم ؟؟نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه HuhHuh
میشه لطفاچیزی که فرمودیدو توضیح بدید؟مرسی

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - gogooli - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۲۲ ب.ظ

اولی رو فکر کنم پارسه گفته بود گزینه ۳ درست بود... چون وقتی از تابع برمی گردیم فضا اختصاص داده شده به p از بین می ره...
دومی غلطه...زباله هم داریم، fragmentation رو شما می دونین چجوری تشخیص می دهیم؟

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - afagh.msm - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۳۶ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۲۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اولی رو فکر کنم پارسه گفته بود گزینه ۳ درست بود... چون وقتی از تابع برمی گردیم فضا اختصاص داده شده به p از بین می ره...

ببخشید گفته گزینه ۳ درسته ولی خب بازم سوال سرجای خودش باقیBig Grin
والا fragmentation داخل دو تا کتابی که خوندم چیزی درموردش نبود (پیام نور و پوران) کسی میدونه بگه ممنون میشم

بازم شرمنده بخاطر اشتباه لپی Smile

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - bluebaran - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۳۶ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  
(01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۲۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اولی رو فکر کنم پارسه گفته بود گزینه ۳ درست بود... چون وقتی از تابع برمی گردیم فضا اختصاص داده شده به p از بین می ره...

ببخشید گفته گزینه ۳ درسته ولی خب بازم سوال سرجای خودش باقیBig Grin
والا fragmentation داخل دو تا کتابی که خوندم چیزی درموردش نبود (پیام نور و پوران) کسی میدونه بگه ممنون میشم

بازم شرمنده بخاطر اشتباه لپی Smile
آفاااااااااااااااااااق یه بار دیگه جواب اشتباه بدی میزنمت

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - afagh.msm - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۶ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰ ب.ظ)bluebaran نوشته شده توسط:  آفاااااااااااااااااااق یه بار دیگه جواب اشتباه بدی میزنمت

Big GrinBig GrinCoolCoolRolleyesRolleyes شرمنده دوستم اومدم هدایت بشم ملتم گمراه کردم Big GrinBig Grin
نمیدونم چرا به جای ۳ ،۴ گذاشته بودم اصن توضیحاتم برای سوال هم بر مبنای همون۳ بوده Big GrinBig Grin ولی خب بازم سوالم سرجاش

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - bluebaran - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۱۱ ب.ظ

(۳۰ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  سلام
دوستان سوالی که داخل ضمیمه است پارسه گفته گزینه ۳ ولی به نظر من گزینه ۱ البته اگه بگیم بعد از اتمام تابع pointer متغیر p ازبین میره میشه گزینه ۳ ایا این استدلال درست ??

پارسه داخل سوال زیر گفته گزینه ۱ ولی به نظرم داخل این یکی دیگه حتما هم ارجاع معلق هم زباله Huh

این دم کنکوری گیج میزنم ببخشید بچه ها سوال اولو گفته گزینه ۳ ولی بازم من نمیفهم کجاش ارجاع معلق ؟؟

خب بر اساس توضیح بچه ها خب من فک میکنم اینجوری بشه که
اول q اشاره داره به خانه ای از حافظه با مقدار mmm
بعد تابع فرواخوانی میشه و آرایه p تعریف میشه و خب چون متغیر محلی هستش با تموم شدن تابع حافظه اش رو پس میده و در واقع اون آدرسی که تابع بر میگردونه خالی هست
و وقتی q بهش اشاره میکنه در واقع میشه یه ارجاع معلق و خود مکان قبلی یعنی mmm هم میشه زباله
حالا دقیق نمیدونم باز کسی نظری داره بگه

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - afagh.msm - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۵۵ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۱۱ ب.ظ)bluebaran نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  سلام

خب بر اساس توضیح بچه ها خب من فک میکنم اینجوری بشه که
اول q اشاره داره به خانه ای از حافظه با مقدار mmm
بعد تابع فرواخوانی میشه و آرایه p تعریف میشه و خب چون متغیر محلی هستش با تموم شدن تابع حافظه اش رو پس میده و در واقع اون آدرسی که تابع بر میگردونه خالی هست
و وقتی q بهش اشاره میکنه در واقع میشه یه ارجاع معلق و خود مکان قبلی یعنی mmm هم میشه زباله
حالا دقیق نمیدونم باز کسی نظری داره بگه

bluebaran جان من توجه نکرده بودم به این که return داره ادرس خالیو میفرسته با این توضیحی که دادی پس ارجاع معلق هم داره
باهات موافقم مرسی Heart

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - ehsansjs - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ

شرمنده مشکلتون حل شد؟
من تنها مشکلم اینه که معانی دستوراتو کامل نمیدونم وگرنه مفهومو درک میکنم
میشه لطف کنه ی نفر فرق Clrscr & Delete & Free رو توضیح بده به من؟
مرسیBlush
با bluebaran مخالفم یعنی ایشون میفرمایند که نوشتن تابع کلا اشتباهه؟!! چه استدلالی!؟

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - afagh.msm - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵ ب.ظ

آره حل شد البته اگه شما نظری داری خوشحال میشم بفرمایید
نمیدونم متوجه منظورتون شدم یانه اگه مفاهیم و کدهای زباله وارجاع معلقو متوجه نمیشید این عکسو ببینید
free داخل c++ برای آزاد سازی فضای اختصاصی که به اشاره گرمیده استفاده میشه delete برای زبان پاسکال وهمون کار free رو انجام میده و clrscr هم برای پاک کردن صفحه نمایش داخل سی استفاده میشه ولی داخل طراحی پیاده سازی ندیدم امیدوارم متوجه منظورتون شده باشم

[تصویر:  328652_gg.JPG]

bluebaran که نگفته با تابع مشکل داره منظور این کلامتونو نفهمیدم دوستم

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - ehsansjs - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  آره حل شد البته اگه شما نظری داری خوشحال میشم بفرمایید
نمیدونم متوجه منظورتون شدم یانه اگه مفاهیم و کدهای زباله وارجاع معلقو متوجه نمیشید این عکسو ببینید
free داخل c++ برای آزاد سازی فضای اختصاصی که به اشاره گرمیده استفاده میشه delete برای زبان پاسکال وهمون کار free رو انجام میده و clrscr هم برای پاک کردن صفحه نمایش داخل سی استفاده میشه ولی داخل طراحی پیاده سازی ندیدم امیدوارم متوجه منظورتون شده باشم

منظورم از نظر آزادسازی فضا بودش!چون میتونه مثلا فقط خود اشاره گر رو پاک کنه نه جایی که بهش اشاره میکنه و یا بالعکس
ایشون گفتن چون تابع Returnداره آدرس خالی برگشت میده! یعنی همیشه این شکلیه؟؟؟؟
بعدشم منظور از R=Q من نمیفهمم؟! یکی اشاره گر و اونیکی متغییر معمولی!

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - mohammad_1m2 - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  آره حل شد البته اگه شما نظری داری خوشحال میشم بفرمایید

[تصویر:  328652_gg.JPG]

آقا این عکس مال کدوم کتابه؟ نویسنده یا مترجمش کی هست؟

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله - gogooli - 01 بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ

آدرس خالی برنمی گردونه