تالار گفتمان مانشت
چگونگی یادگیری asp.net - نسخه‌ی قابل چاپ

چگونگی یادگیری asp.net - yagmur0022 - 27 بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۲۰ ب.ظ

سلام دوستان
من میخوام asp.net رو شروع کنم یادبگیرم
البته c# رو متوسظ بلدم
میخواستم راهنمایی کنین چطوری شروع کنم؟
اگه کتابی هست معرفی کنین؟
ویدیویی؟
اونایی که تجربه دارن کمک کنن لطفا

RE: چگونگی یادگیری asp.net - yagmur0022 - 27 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۳۵ ب.ظ

(۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۰۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  asp.net دو شاخه داره، یکی وب فرم و دیگری MVC، وب فرم دیگه عمرش تموم شده و اکثر افرادی که توی این زمینه کار میکنن برنامه نویس ها قدیمی هستن(و به تبع توی این حیطه وارد هستن ...) چیزی که امروز استفاده میشه asp.net mvc هستش که کاملا با وب فرم فرق داره و به روز تر هست ...

برای یادگیری ام وی سی، شما به یه دانش ابتدایی در HTML نیاز دارید و کمی CSS و مختصری هم java script البته اینا هیچ کدوم پیش نیاز mvc نیست !

بهترین منبع برای یادگیری ام وی سی، سایت dotnettips.com هست.
برای شروع، شما نیاز داری که VS 2013 رو نصب کنی

اموزش ام وی سی از ابتدا رو از این لینک دنبال کن
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برای ارتباط با پایگاه داده، ام وی سی از تکنولوژی Entity Framework استفاده میکنه(التبه شما میتونید از سایر تکنولوژی ها مانند NHibernate نیز استفاده کنید که این بر اساس نیاز پروژه مشخص میشه ...)
اموزش EF رو میتونید از این قسمت دنبال کنید :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ابتدای کار ممکنه یکم گیج بشید، ولی کم کم راه میفتید! اگه این ویدئو هارو بتونید ببینید دستتون راه میفته:

مظفر باشید!!!

ازتون خیلی ممنونم
اطلاعاتی که دادین واقعا جامع هست
شما هم موفق باشین!
Smile
بنظر شما الان یاد گرفتن mvc آینده خوبی میتونه داشته باشه یا java؟
بیشتر منظورم زمینه کار وتحصیل هست؟
ممنون میشم تو این مورد هم راهنماییم کنین؟

ببخشین ویدیو آخر پسورد میخواس؟
پسوردشم لطف کنین بگین
Smile