تالار گفتمان مانشت
در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - sepanta1990 - 20 فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۳۶ ب.ظ

سلام..
دوستان کسی اطلاعی داره در آمد یک مهندسی یا حتی یک دکتر خوب (در رشته مهندسی ) حدودا چقدره؟ مثلا اساتید دانشگاه شریف چقدر درمیارن (با توجه به پروژه و ..)

من خودم دانشجوی آی تی شریفم بازار کار رشته مون بد نیست ولی به نظرم در برابر رشته هایی مثل پزشکی با اون درآمدهای چند ده میلیونیشون هیچه! میخواستم بدونم دکترای ما (یعنی مهندسیا ) چقد درمیارن؟ یعنی الان پزشکی میخوندم بهتر نبود؟ اگه بعد لیسانس برم دنبال پزشکی و او اول کنکور بدم ضرر کردم؟

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - mehdi.m2 - 20 فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۵۴ ب.ظ

اگه دنبال درامد هستید برید پزشکی بخونید
یه پزشک با گرفتن یه تخصص براحتی می‌تونه کلی درامد داشته باشه بخصوص اگه جراح باشه
یه مهندس حالا هر رشته‌ای برای همچین درامدی باید یک شرکت بزرگ داشته باشه

RE: در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - sepanta1990 - 20 فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۱۷ ب.ظ

(۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۰۷ ب.ظ)Faridfo نوشته شده توسط:  اگه فکر میکنید در درستون موثره نپرسید.

من یه دوست ارجمندی دارم که باهاشون در ارتباطه ایشان میگفت همه پزشکان هم درآمدشان خیلی بالا نیست ولی دیگه کمتر از چهار پنج میلیون اصولا" نمیشه. مگه اینکه یه دکتر تازه کاری باشه بخواد مثلا" شمال تهران مطب بزنه. اونجاها چون بعضی دکترها جا افتاده اند درآمد آنچنانی نخواهد داشت.
باز همین دوستم میگفت که پارسال وزارت بهداشت اعلام کرد که دویست پزشک در ایران درآمد ماهیانه شان بالای یک میلیارد تومان هست.
پزشک با درآمد ماهی صدمیلیون تومان هم انگار سه هزارتایی داریم .
پزشک در ایران با درآمد ماهی ۴۵۰ هزار دلار داریم :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی در مهندسی یه استادیار حوالی دو نیم تا سه میلیون و یک دانشیار حوالی سه ونیم با افزایش حقوقای امسال دریافتی از دانشگاه دارند. اما خب تقریبا" بیشترشون تو یه دانشگاه آزاد هم درس میدن. و درآمدی هم از اونجا دارند.
بعضی هم تو شرکتهای دانش بنیان هستند ولی اونجا بیشتر تسهیلات میگیرند وگرنه خیلی محصولاتی توسط این شرکتها عرضه نشده که بازار داشته باشه.

مهندسی فقط عمران و معماری درامد کلان داره.

شغلهای دیگه هم قابل رقابته . مثلا" دوستی دارم که وکیل هست. میگه صرفنظر از بیست درصد بالایی شغل ما(وکلای معروف) و ده درصد پایینی(وکلای تازه کار و جوان) بطور متوسط بقیه د رآمدشان بین شش تا هفت میلیون در ماه هست.
ماشا... حوالی ده میلیون پرونده در دادگستری هست. ده درصدشان هم که وکیل داشته باشند معلومه که هر وکیلی پنج شش تاتا پرونده در سال داره .از هر کدام ده میلیون هم بگیره معلومه دیگه.

تا هشت میلیون باز معقوله. همین رشته خودمون اگه مهندس خوبی بشی و مدیر پروژه بشی (حدود ۴-۵ سال سابقه میخواد) میشه تا ۶ تومنم در اورد. ولی این تازه میشه کف در آمد یک پزشک!

من فکر میکردم شاید اسایتد دانشگاه بخصوص دانشگاههایی مثل شریف شاید پروژه ای چیزی از سازمانهای دولتی یا نظامی داشته باشن که در آمد بالایی داشته باشن و الا در آمد هیئت علمی که چیزی نیست. فکر نکنم بیشتر از ۵- ۶ تومن بشه. یعنی اصن ارزش نداره آدم دکترا بخونه

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - sepanta1990 - 20 فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳ ب.ظ

(۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۲۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(20 فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۱۷ ب.ظ)sepanta1990 نوشته شده توسط:  هیئت علمی
هیت علمی برادر من قیدشو بزن!!! اونم دانشگاه های تهران به نظر من.

ببینید حرف شما مثل این هست که الان بگید میخوام برم فوتبال بازی کنم تا برسم به جایی که رونالدو هست!!! اون پزشک ملیاردیه یه چیزی تو مایه های مسی هست، دوست خودم که پزشکی میخونه میگه که پزشک هست که عمل قلب جنین توی شکم مادرش رو انجام میده ۷۰ ملیون میگیره ولی فقط این بابا این کار رو میتونه انجام بده. اینا مثال های خاص هستن.

ببینید این وسط عمر آدمی هست که داره هدر میره! که هیچ وقت هم بر نمیگرده و مطمئنم که در سال های آتی زندگی مشکلات روانی زیادی برای آدم به ارمغان میاره ..... ولی اگر به رشتتون علاقه ندارید که دیگه بحثش جدا هست و یه طور دیگه باید عمل کنید .... ولی اگه درامد هست به نظر من این کار ، رفتن به پزشکی و ...، اشتباه هست.

درسته اون پزشک با در آمد میلیاردی یک مورد خاصه. ولی بحث سر متوسط در آمده. متوسط در آمد یک پزشک کجا و یک مهندس کجا! مهندس داریم با فوق لیسانس ماهی ۱ تومن میگیره (از آشناهامون) ولی بعید میدونم پزشکی پیدا بشه کمتر از ۴ تومن در آمد داشته باشه.

من واقعا اشتباه کردم ....رشته مو خیلی دوس دارم و همچنین دانشگامو ولی آخرش که چی. آخرش باید به یه حقوق دو میلیونی قانع بشیم؟ کاش دفعه دوم برا پزشکی کنکور میدادم. یکم دیر شده ولی لازم باشه دوباره کنکور میدم برا پزشکی. شاید به درد خودم نخوره ولی خداقل برا بچه هام کلی پول جمع میکنم

فقط میخوام بدونم نمیشه تو هیمن رشته آی تی همچین در آمدی داشت؟

RE: در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - shayesteNEY - 20 فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۵۱ ب.ظ

(۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳ ب.ظ)sepanta1990 نوشته شده توسط:  فقط میخوام بدونم نمیشه تو هیمن رشته آی تی همچین در آمدی داشت؟
کلا سوالت از ریشه جای تآمل داره
شما دانشجوی شریفی هاااااااااااااا
شما تو همین ای تی داری مدیریت میخونی هااااااااااااااااا
مدیریت خوب بلد باشی میتونی کاری کنی که صدتا دکتر مهندس دیگه زیر دستت باشن
شما بتونی یه فکریبه به حال امنیت برخی از سازمانهای بزرگ کنی تا اخر عمرت بیمه مالی هستی . یه جرقه و فکر جدید درجهت رفع یک مشکل یا ایجاد نیاز برای یک فناوری
شاید با این کارا دیگه نیازی نداشته باشی مثل یک پزشک همش تو محیطی مثل بیمارستان باشیو غم و ناراحتی بقیه رو ببینی و درامدت هم با باز شدن مطب یا مراجعه به بیمارستان تآمین کنی
میتونی تو خونه بخابی و پول رو پولت بیادBig Grin
شما داری امنیت اطلاعات میخونی
امنیت میدونی یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟​؟/
داری شبکه میخونی هااااااااااااا
صنعت شبکه یعنی پول تخصص و تجربه
مهندسی یعنی فوق دیپلم داشته باش ولی کار بلد باش و توانایی مدیریت و بیزینس هم داشته باش
پزشکی یعنی درس بخووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون تا مدرکت بیاد
البته اینو بگمها بنده هم همین چند وقت پیش از اینکه پزشکی نخوندم پشیمون بودم ولی خب همش پول رو که نمیشه مد نظر داشت
من که دندون یه نفر رو ببینم حالم بد میشه
یا یه زخم ساده رو نمیتونم نگاه کنم یا نمیتونم هیچ وقت قبول کنم که شاید یه اشتباه کوچک من جون یه نفر رو بگیره و....................
نمیتونم واسه صرفا درامد خوب و اینده مالی پزشکی رو انتخاب کنم

RE: در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - bahman2000 - 20 فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰ ب.ظ

دوست عزیز راستشو بخواین برای هر طبقه ای میزان درآمد اززش متفاوتی داره.مثلا خانواده ای وجود داره که ۱ میلیون تومن درآمد خوبی براشون به حساب می یاد.و از طرف دیگه خانواده ای هم داریم که چهار پنج میلیون تومن برای این خانواده درآمد ناچیزی به حساب می یاد.چرا که هر دو خانواده دید متفاوتی نسبت به تعیین کردن کیفیت خوراک و پوشاک .... مورد نیازشون دارند.هر چه درآمد بالاتر باشه آدم وسوسه خواهد شد تا با کیفت ترین و مرغوب ترین و توی چشم ترین اجناس و کالا ها رو در اختیار داشته باشه.این تاپیک شما من رو به یاد کلام یه شهیدی انداخت: "رفته بود گفته بود که من زمین کشاورزی دارم و از اونجا هم یه درآمدی کسب میکنم.۲۰۰۰ تومن از حقوقم رو کم کنید چرا که این پول اضافه هستش و می مونه توی دستم. ای خدا.... واقعا اونا کجا ماها کجا؟ واقعا کجا داریم میریم ما؟

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - omid.n1990 - 20 فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۰۱ ب.ظ

پزشکی خوندن کار ساده ای نیست. در ضمن شما پزشکی رو هم بگیری باز درامد چندانی نداری و احتمالا شغل چندان خاصی هم راحت گیرت نیاد. باید تخصص بگیری بگیری. پس میره تا حدود پانزده سال دیگه!!! چون هفت سالی دکتری عمومی، دوسالی بینش باید فاصله بیفته بعد برسی حدود چهارسال تخصص بگیرید.

حالا بعد تخصص گرفتید. مگه همه میلیاردی درامد دارند؟ شما بهترین حالت از ده تومن تا پنجاه میلیون بتونید ماهی درامد داشته باشید.
خوب بهتر نیست این عمر رو صرف تجربه کنید تو کامپیوتر و ماهی پنج تومن به دست بیارید؟؟ تازه کم کم میتونید به درامد بالاتر برسید.
از درامد میلیاردی صحبت شد، خوب کسانی مثل مالکین دیجی کالا، بازار و .... هم میلیاردی درامد دارند. شما عدد معقول رو بگیر.

ولی خوب این همه سال عدد کمی نیست! شما تلاشت رو بکنی به جایی برسی تو همین کامپیوتر خیلی بهتره به نظرم

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - ehsansjs - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۴۳ ق.ظ

آقا هیچی از لحاظ درآمد به مهندسی عمران و بسازبفروش نمیرسه
حالا درآمد به کنار ، شما اوج هنر یه معمارو با یه برنامه نویس مقایسه کن مردم کدومشو میبینن؟آیا برج خلیفه و آشیانه پرنده و... رو میشه با چیزی مقایسه کرد؟
حالا مثلا شما اصلا بازی Fifa15 رو به زبان اسمبلی یا حتی ماشین بنویس کسی میفهمه و قدرمیدونه؟!

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - zahra_ce87 - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۷ ق.ظ

منم از کامپیوتر خوندن چندان راضی نیستم ولی دله تجربی رو ندارم دله دیدنه مداوم زخم و مریض رو ندارم حتی برا پولش هم حاضر نیستم برم بخونم.رشته های ما سخته ولی سختیش به چشم نمیاد عزت احترام یک دکتر کجا ما کجا؟به بقال سر کوچه میگن مهندس هیچ وقت دکتر صداش می کنن؟نه!!!!!
بستگی به هدفتون داره و اینکه الویت زندگیتون پوله یا علایقتون.آی تی شریف هم جای بدی نیست زرنگ باشین به خیلی جاها می رسین قدم اول رو خوب برداشتین

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - barabox - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ ق.ظ

من که بشدت پشیمونم
هر چند از جهاتی خیلی سرتره نسبت به پزشکی

ولی از نظر درآمد و موقعیت اجتماعی اصلا قابل قیاس نیست
۸ میلیون درآمد ماهیانه اونم فقط تو دوره ظرح میدونی یعنی چی :|

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - explorer - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ق.ظ

مرغه همسایه غازه...

بابا شما همه تهشو در نظر میگیرید
پزشکی خوندن همچین کار آسونی نیس خدایی
در ضمن همه چی که پول نیستش وقتی علاقه ای در کار نباشه به زور که نمیشه پزشکی خوند

RE: در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - s-nowrozi - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ق.ظ

من اگر صد بار دیگه انتخاب می کردم باز سخت افزار می امدم البته به الکترونیک یا فیزیک هم علاقه دارم
بدبختی این جور کشورها همینه که هیچ وقت افراد برای اون چیزی که دوست ندارن اما جامعه به اونا میگه بهتره حسرت می خورنند.برای همین کشور ما چهارمین کشور غمگین دنیاست بعد افغانستان و عراق و سوریه -این کشورها همه جنگ زده اند اما چرا همه افسرده ایم به قول استاد روانشناسیم تو دانشگاه بالا ۹۰ درصد افراد تو ایران افسرده اند
تو کشورها پیشرفته شغل افراد مهم نیست یه کارگر با یه دکتر شان برابری دارند چون می گن اون دوست داشت رفت دکتر شد اما اون یکی نه
اما تو اینجا چون مالیات نیست و پول مریضا که خیلی زیاد دولت مده به سازمان پزشکی اونا پول پزشک ها رو ۲۰ میلیون می کنند یه چیز که باقی موند خرج تجهیزات برای بیمارها می شه!اون هم تو شهرهای بزرگ
من به یه کار بخور نمیر اما تو اون زمینه که تخصص گرفتم راضی امBig Grin چون باش حال می کنم و لذت می برم
اینم بگم سیگاری ترین دانشجو ها تو ایران بچه های پزشکی اند خودتون حدس بزنید

RE: در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - barabox - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۲۴ ق.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  مرغه همسایه غازه...

بابا شما همه تهشو در نظر میگیرید
پزشکی خوندن همچین کار آسونی نیس خدایی
در ضمن همه چی که پول نیستش وقتی علاقه ای در کار نباشه به زور که نمیشه پزشکی خوند
اینجا هم حق باش ماست Big Grin

ولی رشته ما هم زیاد رشته آسونی نیستا

و اینکه خوبی پزشکی اینه که مسیرت مشخصه
بدون هیچ فکر و نگرانی میدونی که فقط باید بخونی و اخرش به چی میرسی
ولی رشته ما چی؟

گیج و مبهم ! هیچ چیزش مشخص نیست و بیشتر افراد سردرگم میمونن کجا برن اصلا چی بخونن
بخونن اصلا بدردی میخوره واسشون

اصلا مسیر رو هم مشخص کردن و رفتن
حداقل یه حقوق راضی کننده حقشون نیست؟

در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - explorer - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۳۱ ق.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۲۴ ق.ظ)barabox نوشته شده توسط:  اینجا هم حق باش ماست Big Grin

ولی رشته ما چی؟

گیج و مبهم ! هیچ چیزش مشخص نیست و بیشتر افراد سردرگم میمونن کجا برن اصلا چی بخونن

بله درسته متاسفانه بدلیل اینکه جامعه ما صنعتی نیست این مشکل درش هست.
ولی خوب دلیل نمیشه که همه بریم پزشکی بخونیم
Big Grin

RE: در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ - barabox - 21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۳:۰۹ ق.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۳۱ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۲۴ ق.ظ)barabox نوشته شده توسط:  اینجا هم حق باش ماست Big Grin

ولی رشته ما چی؟

بله درسته متاسفانه بدلیل اینکه جامعه ما صنعتی نیست این مشکل درش هست.
ولی خوب دلیل نمیشه که همه بریم پزشکی بخونیم
Big Grin

منم نکفتم همه بریم Big Grin
میگم کاش یه روزی بیاد یخورده وضعیت در امدی رشته ما هم خوب بشه
نمیگم عالی ولی در حد معقول باشه