تالار گفتمان مانشت
منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟ - post98 - 02 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ ق.ظ

سلام

دوستان من با این مفهوم ها مشکل دارم اگه یکی دقیق توضیح بده که منظور از این کلمات چیست ممنون میشم

اگه میشه یه مثال بزنید.

با تشکر

RE: منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟ - bahman2000 - 02 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۳ ب.ظ

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ ق.ظ)post98 نوشته شده توسط:  سلام

دوستان من با این مفهوم ها مشکل دارم اگه یکی دقیق توضیح بده که منظور از این کلمات چیست ممنون میشم

اگه میشه یه مثال بزنید.

با تشکر

سلام دوست عزیز :
Abstraction=انتزاع یا تجرید ---> کلیات مد نظر بوده و به جزئیات پرداخته نمی شود و چه اندازه از جزئیات را حذف کنیم سطح انتزاع را نشان می دهد.در اطراف ما هم هزاران مثال وجود داره.مثلا وقتی توی خیابان در حال راه رفتن هستید اگه یکی از کنار شما رد بشه چندین دید می تونید درباره ی اون فرد داشته باشید:
۱) فردی که از کنار من رد شد آقا بود و این که اون آقا چه خصیصه هایی داشت توجه نکردم.
۲) فردی که از کنار من رد شد آقا بود و کت و شلوار پوشیده بود.
۳) فردی که از کنار من رد شد آقا بود و کت شلوار پوشیده بود و یک کیف در دستش داشت.
..................
می بینید که در مثال بالا شما می تونید دیدهای مختلفی داشته باشید و چقدر به جزدیات بپردازید خودش میشه یک سطح از انتزاع.

RE: منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟ - post98 - 02 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۹ ب.ظ

پس یعنی هرچی جزئیات بیشتر حذف بش یعنی سطح انتزاع بالاتره. درسته؟

راستی شما منبعتون برای مهندسی نرم افزار چی بوده؟

RE: منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟ - bahman2000 - 02 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۲۷ ب.ظ

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۹ ب.ظ)post98 نوشته شده توسط:  پس یعنی هرچی جزئیات بیشتر حذف بش یعنی سطح انتزاع بالاتره. درسته؟

راستی شما منبعتون برای مهندسی نرم افزار چی بوده؟

بله درسته.راستش من هنوز مهندسی نرم افزار پاس نکردم. و مفهوم انتزاع رو در درس های برنامه نویسی و پایگاه داده و معماری و ذخیره و بازیابی اطلاعات یاد گرفته ام.این مفهوم در هیچ یک از اون کتاب هایی که گفتم به درستی بیان نشده و دانشجو دید مناسبی از مفهوم انتزاع نداره.مثلا در درس ذخیره و بازیابی اطلاعات بدون اینکه به ما بگن انتزاع اصلا یعنی چی به یکباره اومدن و مفهوم رکورد در سطح انتزاعی رو مطرح کردن.

RE: منظور از انتزاع ، سطح انتزاع بالا و پایین ،کم و زیاد چیست؟ - post98 - 02 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۳۲ ب.ظ

من oop کار کردم ولی خدایی تا الان نمیدونستم abstract همون تجرید هستش این کتاب ها هم یه زحمت به خودشون نمیدن معادل انگلیسی رو هم بگن.