تالار گفتمان مانشت
منظور از پیمانه در مهندسی نرم افزار چیست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

منظور از پیمانه در مهندسی نرم افزار چیست؟ - post98 - 02 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۳۵ ب.ظ

سلام

دوستان من در حال خواندن کتاب مهندسی نرم افزار مدرسان هستم و از کلمه پیمانه در فصل ۴ خیلی استفاده شده نمیدونم توی برنامه نویسی این کجای قضیه هستش ؟
اگه میشه یه مثال بزنید.

با تشکر

RE: منظور از پیمانه در مهندسی نرم افزار چیست؟ - sharareh_moradi - 02 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ

بخش
میتونه یک کلاس یا تابع باشه

RE: منظور از پیمانه در مهندسی نرم افزار چیست؟ - flower1 - 03 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ ق.ظ

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۳۵ ب.ظ)post98 نوشته شده توسط:  سلام

دوستان من در حال خواندن کتاب مهندسی نرم افزار مدرسان هستم و از کلمه پیمانه در فصل ۴ خیلی استفاده شده نمیدونم توی برنامه نویسی این کجای قضیه هستش ؟
اگه میشه یه مثال بزنید.

با تشکر

یکی از ویژگی‌ های برنامه‌ نویسی "ساخت یافته" ، ماژولار بودن برنامه است. یعنی برنامه به قسمت های کوچکتر شکسته میشه که به هر قسمت، یک ماژول می گن.
مثال: در زبان ++c به جای اینکه همه دستورات یک برنامه را در main بنویسیم، دستورات را به گونه ای بشکنیم که یک یا چند تابع داشته باشیم و main بسیار کوچکتر. بنابراین برنامه را به چند تابع یا ماژول شکستیم.

ماژولار(به فارسی : پیمانه ای) ماژول(به فارسی : پیمانه یا بخش)

RE: منظور از پیمانه در مهندسی نرم افزار چیست؟ - post98 - 03 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵ ق.ظ

ممنون از پاسخت وای خدای من کافی فقط لغت عوض شه نابود میشم حالا ماژولار بودن چه اشکالی داره همینو از اول انتخاب میکرد دیگه اصلآ از هر دو استفاده میکرد، دوستان کتاب های دیگه هم مثل مدرسان لغت هاش همینطوریه ؟