تالار گفتمان مانشت
نحوه نصب java در linux - نسخه‌ی قابل چاپ

نحوه نصب java در linux - fas - 30 خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ب.ظ

سلام
من نمیتونم با نت جاوا رو نصب کنم و می خوام با وارد کردن دستور داخل ترمینال نصب کنم چه طور باید این کار رو بکنم. واینکه من میخوام تو file system پوشه بسازم و یا کپی کنم نمیشه و گفتن باید وارد root بشم اما نتونستم.
من می خوام مستقیم و به صورت گرافیکی وارد root بشم چه طوری میشه؟

نحوه نصب java در linux - blackhalo1989 - 30 خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۳۴ ب.ظ

با چه توزیعی کار می کنید؟

RE: نحوه نصب java در linux - پروفسور - ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۱ ب.ظ

(۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ب.ظ)fas نوشته شده توسط:  سلام
من نمیتونم با نت جاوا رو نصب کنم و می خوام با وارد کردن دستور داخل ترمینال نصب کنم چه طور باید این کار رو بکنم. واینکه من میخوام تو file system پوشه بسازم و یا کپی کنم نمیشه و گفتن باید وارد root بشم اما نتونستم.
من می خوام مستقیم و به صورت گرافیکی وارد root بشم چه طوری میشه؟

sudo apt-get install default-jre
sudo apt-get install default-jdk
------------
لاگ اوت کنید با یوزر و پسورد روت لاگین کنید!!!

RE: نحوه نصب java در linux - mahsa-frj - 01 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ب.ظ

سلام.
برای نصب جاوا می تونید پکیج های jdk و jre رو از سایت اوراکل دانلود کنید. به نظرم به دلیل اینکه اکثر repository ها به سایت اوراکل وصل می شن برای دانلود این پگیج ها و ما تحریم هستیم نتونید با yum و apt-get اقدام به نصب کنید. شما باید هر دو پکیج رو از یه طریقی از سایت اوراکل دانلود کنید و از طریق لینک زیر اقدام به نصب کنید. البته دانلود فقط jdk هم کارتون رو راه می ندازه. چون jre داخل jdk هست (اگر اشتباه نکنم)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و بعد از نصب با دستور java -version مطمءن شید که نصبتون درست انجام شده.

نحوه نصب java در linux - fas - 06 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۵۵ ب.ظ

ممنونم از همگی درست شد.

یک سوال دیگه eclipse رو چه طور برای hadoop آمادش کنم؟(برای برنامه نویسی mapreduce) لینکی کمکی دارید ممنون میشم بزارید