تالار گفتمان مانشت
معدل دانشجویان ارشد چگونه محاسبه میشود ؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

معدل دانشجویان ارشد چگونه محاسبه میشود ؟؟ - heo - 05 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۹ ب.ظ

معدل دانشجویان ارشد چگونه محاسبه میشود ؟؟
چون بحث قبلی نتیجه ای نداشت خواهش میکنم از دوستانی که در دانشگاه آزاد (ارشد) فارق التحصیل شده اند یه کمکی بکنن و بگن که ...
مثلا یه درس ۱۰ میشی بعدش توی انتخاب مجدد درس رو ۱۶ میشی حالا کدوم توی معدل تاثیر داره ؟
۱ - جفت نمره ها توی معدل تاثیر داره ! ( بعید میدونم چون نباید واحدهای درسیمون بالای ۳۲ تا بره )
۲ - میانگین دو تا نمره گرفته میشه !
۳ - فقط نمره قبولی توی معدل کل تاثیر داره ! ( فک کنم این باشه Big Grin )
یه دلیل که مورد شماره ۲ نمیتونه باشه اینه که مثلا من بار اول ۱۱ گرفتم بار دوم یا ۱۲ قبول شدم اونوقت نمره ۱۱/۵ میره واسه معدلم ؟ Huh

دوستان ارشدی فقط خواهشا یه جوابی بدین ما رو از سردرگمی دربیارین دم همتون گرم !!!!!!!!!!!۱

RE: معدل دانشجویان ارشد چگونه محاسبه میشود ؟؟ - javad_2020 - 06 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۴ ق.ظ

(۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۹ ب.ظ)heo نوشته شده توسط:  معدل دانشجویان ارشد چگونه محاسبه میشود ؟؟
چون بحث قبلی نتیجه ای نداشت خواهش میکنم از دوستانی که در دانشگاه آزاد (ارشد) فارق التحصیل شده اند یه کمکی بکنن و بگن که ...
مثلا یه درس ۱۰ میشی بعدش توی انتخاب مجدد درس رو ۱۶ میشی حالا کدوم توی معدل تاثیر داره ؟
۱ - جفت نمره ها توی معدل تاثیر داره ! ( بعید میدونم چون نباید واحدهای درسیمون بالای ۳۲ تا بره )
۲ - میانگین دو تا نمره گرفته میشه !
۳ - فقط نمره قبولی توی معدل کل تاثیر داره ! ( فک کنم این باشه Big Grin )
یه دلیل که مورد شماره ۲ نمیتونه باشه اینه که مثلا من بار اول ۱۱ گرفتم بار دوم یا ۱۲ قبول شدم اونوقت نمره ۱۱/۵ میره واسه معدلم ؟ Huh

دوستان ارشدی فقط خواهشا یه جوابی بدین ما رو از سردرگمی دربیارین دم همتون گرم !!!!!!!!!!!۱
در دانشگاه های دولتی این طوره که اگر نمره درس مورد نظر کمتر از ۱۲ باشه، در آن درس مردود شده و ترم بعد باید آنرا دوباره برداشته و پاس کنید و نمره هر دو در معدل کل لحاظ می شود.
حالا چرا شما به نمره بالا فکر نمی کنید و به دنبال پاس شدن هستید؟

RE: معدل دانشجویان ارشد چگونه محاسبه میشود ؟؟ - pkpooria - 06 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ ق.ظ

یه سوال دیگه
معدلُ بیخیال
اگه بخای بری یه دانشگاه خارجی براشون معدل مهمه یا اینکه اون درسُ با چن پاس کردی؟ آیا نمره‌های افتاده رُ هم نگاه میکنن؟؟؟ و اینکه این GPA چطوری حساب میشه؟ همه نمره‌ها تاثیر داره؟ یا فقط پاس شده‌ها؟؟

معدل دانشجویان ارشد چگونه محاسبه میشود ؟؟ - Behnam‌ - ۰۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵ ق.ظ

توو دانشگاه دولتی که هر جفتش حساب میشه. اینکه تعداد واحدها از ۳۲ نباید بالاتر بره هم اولاً فکر نمیکنم محدودیت واحد داشته باشید. مثلاً توو کارشناسی میتونید تا ۹ واحد اضافی هم بردارید (و پول ندید) و مادامی که واحدهای اصلی رو برنداشتید فارغ‌التحصیل نمیشید، دوماً اون تعداد واحدهای پاسی هست. به نظرم جفتش حساب میشه. البته چند ماه پیش خوندم که از یکی دو سال به بعد، فقط نمره‌ی دوم (پاس شده) رو محسوب میکنند ولی فعلاً که جفتش رو حساب میکنند.

(۰۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ ق.ظ)pkpooria نوشته شده توسط:  یه سوال دیگه
معدلُ بیخیال
اگه بخای بری یه دانشگاه خارجی براشون معدل مهمه یا اینکه اون درسُ با چن پاس کردی؟ آیا نمره‌های افتاده رُ هم نگاه میکنن؟؟؟ و اینکه این GPA چطوری حساب میشه؟ همه نمره‌ها تاثیر داره؟ یا فقط پاس شده‌ها؟؟

"معدلُ بیخیال" یعنی سؤال اون دوستمون که براش زحمت کشیدند تاپیک زدند و سؤالشون رو پرسیدند رو بیخیال بشیم؟ :')
هم معدل کارشناسی مهمه، هم معدل ارشد (بیشتر کارشناسی) ، هم معدل دروس تخصصی دروس لیسانس (علاوه بر معدل کل)، و هم به درس‌های افتاده نگاه می‌کنند.
در کل که همه‌ی نمره‌ها توو GPA تأثیر داره ولی دانشگاه به دانشگاه فرق می‌کنه. بعضی‌ها فقط GPA دروس تخصصی رو حساب می‌کنند (برای لیسانس)، بعضی‌ها هم شاید دروس مردود رو حساب نکنند. بیشتر دانشگاه‌ها که کلاً برای معدل از ۲۰ هم فیلد دارند و کار به GPA اینا نمیکشه، همون معدل کارنامه باید نوشته بشه.