تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴ ۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱ ۳۲ ۳۳ ۳۴ ۳۵ ۳۶ ۳۷ ۳۸ ۳۹ ۴۰ ۴۱ ۴۲ ۴۳ ۴۴ ۴۵ ۴۶ ۴۷ ۴۸ ۴۹ ۵۰ ۵۱ ۵۲ ۵۳ ۵۴ ۵۵ ۵۶ ۵۷ ۵۸ ۵۹ ۶۰ ۶۱ ۶۲ ۶۳ ۶۴ ۶۵ ۶۶ ۶۷ ۶۸ ۶۹ ۷۰ ۷۱ ۷۲ ۷۳ ۷۴ ۷۵ ۷۶ ۷۷ ۷۸ ۷۹ ۸۰ ۸۱ ۸۲ ۸۳ ۸۴ ۸۵ ۸۶ ۸۷ ۸۸ ۸۹ ۹۰ ۹۱ ۹۲ ۹۳ ۹۴ ۹۵ ۹۶ ۹۷ ۹۸ ۹۹ ۱۰۰ ۱۰۱ ۱۰۲ ۱۰۳ ۱۰۴ ۱۰۵ ۱۰۶ ۱۰۷ ۱۰۸ ۱۰۹ ۱۱۰ ۱۱۱ ۱۱۲ ۱۱۳ ۱۱۴ ۱۱۵ ۱۱۶ ۱۱۷ ۱۱۸ ۱۱۹ ۱۲۰ ۱۲۱ ۱۲۲ ۱۲۳ ۱۲۴ ۱۲۵ ۱۲۶ ۱۲۷ ۱۲۸ ۱۲۹ ۱۳۰ ۱۳۱ ۱۳۲ ۱۳۳ ۱۳۴ ۱۳۵ ۱۳۶ ۱۳۷ ۱۳۸ ۱۳۹ ۱۴۰ ۱۴۱ ۱۴۲ ۱۴۳ ۱۴۴ ۱۴۵ ۱۴۶ ۱۴۷ ۱۴۸ ۱۴۹ ۱۵۰ ۱۵۱ ۱۵۲ ۱۵۳ ۱۵۴ ۱۵۵ ۱۵۶ ۱۵۷ ۱۵۸ ۱۵۹ ۱۶۰ ۱۶۱ ۱۶۲ ۱۶۳ ۱۶۴ ۱۶۵ ۱۶۶ ۱۶۷ ۱۶۸ ۱۶۹ ۱۷۰ ۱۷۱ ۱۷۲ ۱۷۳ ۱۷۴ ۱۷۵ ۱۷۶ ۱۷۷ ۱۷۸ ۱۷۹ ۱۸۰ ۱۸۱ ۱۸۲ ۱۸۳ ۱۸۴ ۱۸۵ ۱۸۶ ۱۸۷ ۱۸۸ ۱۸۹ ۱۹۰ ۱۹۱ ۱۹۲ ۱۹۳ ۱۹۴ ۱۹۵ ۱۹۶ ۱۹۷ ۱۹۸ ۱۹۹ ۲۰۰ ۲۰۱ ۲۰۲ ۲۰۳ ۲۰۴ ۲۰۵ ۲۰۶ ۲۰۷ ۲۰۸ ۲۰۹ ۲۱۰ ۲۱۱ ۲۱۲ ۲۱۳ ۲۱۴ ۲۱۵ ۲۱۶ ۲۱۷ ۲۱۸ ۲۱۹ ۲۲۰ ۲۲۱ ۲۲۲ ۲۲۳ ۲۲۴ ۲۲۵ ۲۲۶ ۲۲۷ ۲۲۸ ۲۲۹ ۲۳۰ ۲۳۱ ۲۳۲ ۲۳۳ ۲۳۴ ۲۳۵ ۲۳۶ ۲۳۷ ۲۳۸ ۲۳۹ ۲۴۰ ۲۴۱ ۲۴۲ ۲۴۳ ۲۴۴ ۲۴۵ ۲۴۶ ۲۴۷ ۲۴۸ ۲۴۹ ۲۵۰ ۲۵۱ ۲۵۲ ۲۵۳ ۲۵۴ ۲۵۵ ۲۵۶ ۲۵۷ ۲۵۸ ۲۵۹ ۲۶۰ ۲۶۱ ۲۶۲ ۲۶۳ ۲۶۴
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - iCanDoIt - 25 دى ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ب.ظ

فصل نه معماری ویدیو چند فیلم های دکتر گودرزی میشه!؟

با تشکر

کتاب پوران پژوهش!

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - Densike - 25 دى ۱۳۹۴ ۱۰:۴۶ ب.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۴۲ ب.ظ)modabber نوشته شده توسط:  سلام به نظر شما کسی تازه از الان بخواد شروع کنه خیلی دیره؟ احتمال قبولی هست؟ معدل کارشناسیمم خیلی خوب نیس ۱۶/۵ میشه واسه روزانه تلاش کرد؟
۱۶/۵ خوب نیست ؟؟ من ۱۳/۳ بودم

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - hosein 94 - 25 دى ۱۳۹۴ ۱۱:۰۹ ب.ظ

بچه ها کسی منبع خوب واسه پایگاه جبر رابطه ای sql سراغ داره؟؟
ی جزوه ای یا حالا هرچی باشه زود بشه جمع و جورش کرد

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - Nesyan - 25 دى ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ب.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  فصل نه معماری ویدیو چند فیلم های دکتر گودرزی میشه!؟

با تشکر

کتاب پوران پژوهش!
اگه منظورتون دستگاههای I/O هست. جلسات ۲۲ ، ۲۳ و ۲۴ میشه

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - good arman - 25 دى ۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ ب.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۰۷:۴۱ ب.ظ)amniat0101 نوشته شده توسط:  سوال ۵ فصل سوم در کتاب راهیان ارشد با این مضمون : ضریب انشعاب یک درخت جستجو ۳ میباشد و غیره . . .(سراسری کامپیوتر ۸۷)
=============================
اتفاقا کاملا درست بنده خدا جواب داده شما درکش نکردین
مفهومی تر بخون که خیلی بد میخونی بخدا
سوال گفته چند تا بسط داده شده نه چند تا نود باز شده مهندس
خواهشا عمیق بخونین البته این سوالو خیلی ها اشتباه حل کردن
برو با دقت بخونش قول میدم یه روزی میفهمی اشتباه حس میکنی بیچاره اینو عالی حل کرده
اگرم شک داری حل این صدا ر واز یه استاد دیگه ب اصداش برات بذارم؟
اونموقع میفهمی چقدر اشتباه میکنی بخدا دوباره بخون که خوب نمیخونی

این سوال غلط پاسخ داده شده،استدلالش هم اصلا درست و پخته نیست متاسفانه!!!

کسی اگر جواب رو در پارسه داشت لطفا برام بفرسته تا دعای خیر به حالش کنم Big Grin، با گوشی تلفنتون برام عکس بگیرید وجدانن.ثواب داره Big Grin

آقا دارم داغ داغ سوتی های راهیان رو میگم.شمام کمک کنید Big Grin

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۰۷:۴۱ ب.ظ)amniat0101 نوشته شده توسط:  سوال ۵ فصل سوم در کتاب راهیان ارشد با این مضمون : ضریب انشعاب یک درخت جستجو ۳ میباشد و غیره . . .(سراسری کامپیوتر ۸۷)
ا

کسی اگر جواب رو در پارسه داشت لطفا برام بفرسته تا دعای خیر به حالش کنم Big Grin، با گوشی تلفنتون برام عکس بگیرید وجدانن.ثواب داره Big Grin

تفاقا کاملا درست بنده خدا جواب داده شما درکش نکردین
برو با دقت بخونش قول میدم یه روزی میفهمی اشتباه حس میکنی بیچاره اینو عالی حل کرده
اگرم شک داری حل این تست رو با صدا از یه استاد دیگه برات بذارم؟
جوابش میشه ۱۳
سطح پایینیشم باز میشون گفته حل مسئله زمان باز کردن فرزندان میباشد و چند تا گره بسط نه باز داده میشود

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - iCanDoIt - 26 دى ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ق.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  
(25 دى ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  فصل نه معماری ویدیو چند فیلم های دکتر گودرزی میشه!؟

با تشکر

کتاب پوران پژوهش!
اگه منظورتون دستگاههای I/O هست. جلسات ۲۲ ، ۲۳ و ۲۴ میشه

فصل ۸ کنترل ریز برنامه ریزی شده رو هم اگه شماره ویدیو رو بدی ممنون میشم TongueBlush

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - amniat0101 - 26 دى ۱۳۹۴ ۰۱:۱۸ ق.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  
(25 دى ۱۳۹۴ ۰۷:۴۱ ب.ظ)amniat0101 نوشته شده توسط:  سوال ۵ فصل سوم در کتاب راهیان ارشد با این مضمون : ضریب انشعاب یک درخت جستجو ۳ میباشد و غیره . . .(سراسری کامپیوتر ۸۷)
اتفاقا کاملا درست بنده خدا جواب داده شما درکش نکردین
اگرم شک داری حل این صدا ر واز یه استاد دیگه ب اصداش برات بذارم؟

ا

تفاقا کاملا درست بنده خدا جواب داده شما درکش نکردین
اگرم شک داری حل این تست رو با صدا از یه استاد دیگه برات بذارم؟
جوابش میشه ۱۳
سطح پایینیشم باز میشون گفته حل مسئله زمان باز کردن فرزندان میباشد و چند تا گره بسط نه باز داده میشود
-------------

داخل پرانتز رو بخونید!!(فرض بر این است حل مساله بودن یک گره در زمان باز کردن فرزندان یک گره بررسی میگردد)
گره ها تا عمق ۰ و ۱ و ۲ بسط داده میشوند،تا اینجا قبول و میشود ۱۳ گره، اما محدودیت دیگری که بر سوال اعمال شده را هم دقت کنید،در پرانتز "آزمون هدف" رو ببینید در کجا قرار داده؟!!و البته به این نکته توجه کنید که چه تفاوت هایی در اعمال آزمون هدف بر روی جستجوی گراف و درخت وجود دارد.
فکر کنم همه مون در بند این سفسطه بازی ها گول خوردیم . . . من پاسخ رو گویا باید تشریح کنم.

منبع ویراست سوم ۲۰۱۰ راسل :
نکته ی ظریفی در باره ی الگوریتم کلی جستجوی گراف وجود دارد و آن این است که پس از تولید هر گره"آزمون هدف" بر روی آن انجام میگیرد نه وقتی برای بسط انتخاب شد.توجه کنید که این الگوریتم از قالب کلی جستجوی گراف، هر مسیر به حالتی را که فعلا در مرز یا مجموعه بازدید شده وجود دارد نادیده میگیرد!!!!!

به آسانی میتوان دید که هر عمق چنین مسیری،حداقل باید برابر با عمق مسیری باشد که قبل پیدا شده است بنابر این جستجوی عرضی همیشه دارای کم عمق ترین مسیر به هر گره ای در مرز است.{ اما بحث بر سر اینه که در سوال مورد نظر گراف داده نشده و درخت به ما داده شده}
برای راهنمایی و اینکه ببینم شما چقدر پیگیرید ارجاع میدهم به صفحات ۱۰۴ و ۱۰۵ کتاب منبع.شما حالا برای جستجوی درختی رو در بیارید.
اینجا جنگ بر سر آزمون هدف توسط رفتار های خاص دو الگوریتم در حالت درختی و گرافی هستش،نه تعداد گره های تولید شده!!
و البته تعداد گره های تولید شده هم باشد باز هم استدلال این کتاب کنکوری خام هست.

و در ادامه،جستجو در یک درخت یکنواخت را در نظر بگیرید که در آن هر حالت دارای b عدد مابعد(پسین) است.ریشه ی این درخت جستجو در سطح اول b عدد مابعد تولید میکند که هر کدام b گره ی دیگر ایجاد میکند و در نتیجه در سطح دوم [tex]b^2[/tex] گره ایجاد میکند و به همین ترتیب . . . اکنون اگر فرض کنید جواب در عمق d قرار دارد در بدتیرن حالت داریم :
[tex]b b^2 ....=O(b^d)\: [/tex]
اگر الگوریتم،وقتی "آزمون هدف" را بر روی گره ها اجرا کند که برای بسط انتخاب شدند نه وقتی که تولید شدند.تمام گره های موجود در عمق d قبل از پیدا شدن گره ی هدف بسط داده میشوند و در نتیجه پیچیدگی زمانی برابر است با :
[tex]O(b^{d 1})\: [/tex]

و اما پیچیدگی حافظه : برای هر نوع جستجوی گراف که هر گره ی بسط داده شده را در "مجموعه ی بسط یافته ها" ذخیره میکند پیچیدگی فضا همیشه مضرب b از پیچیدگی زمانی است.مخصوصا برای جستجوی عرضی در گراف هر گره ی تولید شده در حافظه باقی میماند و در نتیجه تعداد : [tex]O(b^{d-1})\: [/tex] { به منهای یک توجه شود} گره در مجموعه ی بسط یافته ها و
[tex]O(b^d)\: [/tex] گره در مرز {بسیار دقت شود} قرار دارد پس پیچیدگی فضایی برابر
[tex]O(b^d)\: [/tex]
و نشان میدهد اندازه ی مرز تاثیر زیادی دارد.
استفاده از جستجوی درختی موجب صرفه جویی در فضا نمیشود و در فضای حالتی با چندین مسیر زاید استفاده از جستجوی درختی زمان زیادی را مصرف میکند.

و اما در سوال ما از جستجوی درختی حرف میزنیم.در جستجوی درختی با آزمون هدف خاصی که دارد.گره های مرزی یک سطح پایین تر از عمیق ترین سطح گره ی هدف هستند.
-----------------------------------------------
آها اینم بگم به شما جناب: دفه ی دیگه اینقدر قسم نخور اولا.
دوما از آدما بت نساز.
سوما فکر نکن دور برت همه نفهم هستن.(به خودت بد میگذره) آخر سر هم فکر میکنی از سر بدشانسی به چیزی که میخواستی نرسیدی، وقتی یه سر و گردن خودت رو بالاتر از دیگران بگیری توهم دانستن میزنی.به صرف درس خوندنت سعی کن از اینکه آدم بسیار دانایی هستی کوتاه بیای(اینا رو صرفا چون رفیقیم بهت گفتم)

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - Nesyan - 26 دى ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ ق.ظ

(۲۶ دى ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ق.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  فصل ۸ کنترل ریز برنامه ریزی شده رو هم اگه شماره ویدیو رو بدی ممنون میشم TongueBlush
جلسات ۱۵ ، ۱۶ و ۱۷

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - modabber - 26 دى ۱۳۹۴ ۱۰:۵۰ ق.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۴ ۱۰:۴۶ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  
(25 دى ۱۳۹۴ ۰۹:۴۲ ب.ظ)modabber نوشته شده توسط:  سلام به نظر شما کسی تازه از الان بخواد شروع کنه خیلی دیره؟ احتمال قبولی هست؟ معدل کارشناسیمم خیلی خوب نیس ۱۶/۵ میشه واسه روزانه تلاش کرد؟
۱۶/۵ خوب نیست ؟؟ من ۱۳/۳ بودم
خب شاید شما خیلی زود شروع کردین. الان کسی نیس راهنمایی کنه بگه چطوری تو این وقت کم مطالعه کنم تا برسونم؟اصن میشه شروع کرد؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - snskn - 26 دى ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ق.ظ

بچه ها میشه لطفا بگین هر فصل معماری پوران چه جلسه ای از فیلم های دکتر گودرزی میشه؟

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - zeinab.T - 26 دى ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ

ما که نفهمیدیدم هوش مصنوعی از روی چی بخونیم
نظر شما چیه آقای amniat0101 ؟
پارسه؟ راهیان؟ مدرسان؟ نصیر؟پوران؟کسی تا حالا نصیر رو دیده؟قیمتش چنده؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - Densike - 26 دى ۱۳۹۴ ۰۲:۳۳ ب.ظ

(۲۶ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ)zeinab.T نوشته شده توسط:  ما که نفهمیدیدم هوش مصنوعی از روی چی بخونیم

ویدئو های آقای رامین رهنمون رو همه تایید کردند .. به نظر من برین سراغ ویدئو ها ..

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - Amir V - 26 دى ۱۳۹۴ ۰۲:۳۴ ب.ظ

(۲۶ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ)zeinab.T نوشته شده توسط:  ما که نفهمیدیدم هوش مصنوعی از روی چی بخونیم
سلام.
کتاب هوش راهیان رو بخون. بعدش ویدئوهای استاد رهنمون رو ببین.
اگر ویدئوها رو ندیدی فکر کن هوش نخوندی کلا!
موفق باشی.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - همیلا - ۲۶ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۰۲ ب.ظ

دوستان اگه حلل المسایل شبکه کراس رو دارین بیزحمت میفرستین؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۵ - good arman - 26 دى ۱۳۹۴ ۰۳:۵۸ ب.ظ

آقای amniat0101 عزیز:

رجز خونی خیلی کارت زشتیه
برای بار اول به شرافتت قسمت میدم کارنامه درس هوشتو بعد کنکور بیا اینجا بذار منم میذارم ببینیم کی هوش بلده
من ایدی شما یه یه خانمی رو ادعا میکنه یاد داشت میکنم اواخر خرداد شماهم بیا وببینیم کی میدونه
ضمنا من وقت جدل با شما رو ندارم و بازم نظرم ۱۳ هست به دلیل حتی شده جهل خودم
خواهش میکنم سر جلسه اینجوری تست بزن
اخر خرداد میبینمت با کارنامه درس هوش مردو قولش
هر چی میخواید منفی بدین برام اهمیت نداره
ضمنا کلید اولیه طراح ۳۷ بود که بعد از بررسی به گزینه ۱ یعنی ۱۳ تغییر پیدا کرد محض اطلاع
حتما سنجش اندازه شما و دوستمون نمیدونه

به من چه که سنجش هم میگه ۱۳