تالار گفتمان مانشت
دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - sprit - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۳۲ ب.ظ

ممنونم
نه من فعلا گرایش خاصی رو انتخاب نکردم. روز ثبت نام این درسا رو دیدم که واسه مون انتخاب شده بودن
فعلا منم در مورد گرایشا و خیلی چیزای دیگه سوال دارم..ولی باید تا شروع کلاسا منتظر بمونم. هر موقع جوابی پیدا کردم همینجا میذارم.

راستی شما این اطلاعاتو در مورد گرایشا و تعداد واحدا از کجا آوردین؟ لینکی هس که کمک کنه؟ من که هر چی سرچ کردم سر فصلا رو نتونستم پیدا کنم!!

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۵۱ ب.ظ

من قبل از انتخاب رشته هر ۳ تا دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر رو از نزدیک و با دید باز بررسی کردم و الان تقریبا اطلاعات خوبی از گرایش های علوم کامپیوتر این ۳ دانشگاه و اساتیدش دارم . تو دانشگاه تهران‌، ۳ تا گرایش فعال هست‌: یکی محاسبات کوانتومی‌، یکی بیوانفورماتیک‌، و یکی هم الگوریتم‌ها که کلاساشون با بچه های مهندسی گرایش الگوریتم و محاسبات تقریبا یکی هستش.

سرفصل های ارشد علوم کامپیوتر اینجا هستش می تونید دانلود کنید‌، اما مال شما فرق داره Smile:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - sprit - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ ق.ظ

ممنون از راهنماییتون

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - narges_r - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ق.ظ

(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ ق.ظ)delta نوشته شده توسط:  من با دکتر شیری کارشناسی کلاس داشتم (دکترای هوش مصنوعی از کانادا)استاد خوبیه هر چی سر کلاسش سوال بپرسی و فعال‌تر نمره بهتری هم میگیری امتحانش هم سوالاتش خیلی زیاد بود طوری ک سوالات اخرا نمیرسیدی جواب بدی سر کلاسشم از همه دانشجویان سوال میپرسید تمرین میداد همه را میاورد پا تخته یه کم سر کلاسش استرس داشتیم
دکتر شیری دانشگاه ماهم میامد
من با اینکه هوش مصنوعی نداشتم ولی سر کلاس ایشون میرفتم و کلی هم استفاده کردم
deltaجان میشه بپرسم شما کدوم دانشگاه درس خوندید؟

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - delta - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ق.ظ

(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۲ ب.ظ)sprit نوشته شده توسط:  سلام
منم ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تهران قبول شدم

به شما هم تبریک میگم قبولیتونا شما تازه اومدید قبلا تبریک گفته نشده بودSmile دانشگاه تهران عالیه کلا با بقیه گرایشش فرق داره خیلی از این رشته تو دانشگاه تهران تعریف شنیدم مثل اینکه یکی از هیئت علمی های اونجا مربوط به علوم کامپیوتر ک خانم هم بودن فوت کردن در موردش ک تحقیق کردم خیلی عالی بوده خدا رحمتش کنه من ک اگه رتبم ۱ بود دانشگاه تهران میزدم
(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  دکتر شیری دانشگاه ماهم میامد
من دانشگاه ازاد بودم دکتر شیری هم یه دانشگاه ازاد میومد دیگه Tongueپنجشنبه هر هفته میومد اگه شما هم ازاد بودید پس همون دانشگاهه شاید همدیگه را بشناسیم

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - ف.ش - ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۲۹ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ ق.ظ)Morteza_s نوشته شده توسط:  ببخشید که سوال که مربوط به این تاپیک نیست میپرسم
پارسانا از نیما خبر نداری؟؟؟
پ.خ یا پیام خصوصی رو واسه همین سوالا گذاشتن!!

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parichehr65 - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ق.ظ)delta نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۲ ب.ظ)sprit نوشته شده توسط:  سلام
منم ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تهران قبول شدم

به شما هم تبریک میگم قبولیتونا شما تازه اومدید قبلا تبریک گفته نشده بودSmile دانشگاه تهران عالیه کلا با بقیه گرایشش فرق داره خیلی از این رشته تو دانشگاه تهران تعریف شنیدم مثل اینکه یکی از هیئت علمی های اونجا مربوط به علوم کامپیوتر ک خانم هم بودن فوت کردن در موردش ک تحقیق کردم خیلی عالی بوده خدا رحمتش کنه من ک اگه رتبم ۱ بود دانشگاه تهران میزدم
(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  دکتر شیری دانشگاه ماهم میامد
من دانشگاه ازاد بودم دکتر شیری هم یه دانشگاه ازاد میومد دیگه Tongueپنجشنبه هر هفته میومد اگه شما هم ازاد بودید پس همون دانشگاهه شاید همدیگه را بشناسیم

دانشگاه پرند ؟؟Big Grin

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - ic_teta - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ق.ظ

سلام به همه

(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۵۱ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  من قبل از انتخاب رشته هر ۳ تا دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر رو از نزدیک و با دید باز بررسی کردم و الان تقریبا اطلاعات خوبی از گرایش های علوم کامپیوتر این ۳ دانشگاه و اساتیدش دارم.

پس با این حساب، شما اولین انتخابتون امیرکبیربود دیگه؟؟؟ یا شریف؟؟؟ میشه دلیل انتخاب هرکدوم رو توضیح بدید؟

منم درسام رو اونا واسم انتخاب کردمد و نقشی در انتخاب واحد نداشتمBig Grin بیشتر از ۲تا درس هم نذاشت بردارمConfused
۱/ نظریه علوم کامپیوتر امیر دانشگر
۲/ منطق در علوم کامپیوتر محمد اردشیربهرستاقی
اسم استاد راهنمای موقت ما هم، آقای نظام الدین مهدوی امیری هست.
تازه گفته که ترم بعد هم باید محاسبات ماتریسی رو برداریم.
کسی این افراد رو میشناسه.
کلاسا هم که علی الظاهر ۲۶ م شروع میشه، ولی چون خوابگاه رو ۴مهر میدن، مثل اینکه ناچارا باید همون اول کار بپیچونم، میترسم از همون اول اساتید باهام به خاطر این غیبت‌ها بد تا نکنند، کسی پیشنهادی نداره اون فاصله چند روز رو میتونم کجا سپری کنم؟؟؟ البته کلاسام فقط یکشنبه و سه شنبه ۱-۳ و ۳-۵ هست و میتونم غیر این ۳ روز رو خونه باشم.

فقط یه نکته جالب بگم اینه که واسه کسب تاییدیه از استاد راهنما، من و سه نفر دیگه از بچه های علوم کامپیوتردانشگاه مازندرانف با هم رفتیم دفتر استاد راهنما، تازه شنیدم یه نفرپنجمی هم هست که شبانه شریف قبول شده که هنوز توسط ما پیدا نشد!!!
دانشگاه کارشناسی شما چقدر قبولی داد؟؟؟

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - delta - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ ق.ظ)parichehr65 نوشته شده توسط:  دانشگاه پرند ؟؟Big Grin

نه پرند نبودTongue
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  این درس نظریه علوم کامپیوتر خیلی درس قشنگیه . من که سر کلاس این درس لذت می برم .

مبحث نظریه علوم برای ما همش در زمینه اثبات بود من ک ازش لذت نبردمTongue ادامه مباحث نظریه محاسبات و نظریه زبانها بود اگه از رشتش خوشم نیاد احتمالا یا ازاد میرم مهندسی یا وزارت بهداشت شرکت کنم Confused
(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ق.ظ)ic_teta نوشته شده توسط:  کلاسا هم که علی الظاهر ۲۶ م شروع میشه، ولی چون خوابگاه رو ۴مهر میدن، مثل اینکه ناچارا باید همون اول کار بپیچونم، میترسم از همون اول اساتید باهام به خاطر این غیبت‌ها بد تا نکنند، کسی پیشنهادی نداره اون فاصله چند روز رو میتونم کجا سپری کنم؟؟؟ البته کلاسام فقط یکشنبه و سه شنبه ۱-۳ و ۳-۵ هست و میتونم غیر این ۳ روز رو خونه باشم.

فقط یه نکته جالب بگم اینه که واسه کسب تاییدیه از استاد راهنما، من و سه نفر دیگه از بچه های علوم کامپیوتردانشگاه مازندرانف با هم رفتیم دفتر استاد راهنما، تازه شنیدم یه نفرپنجمی هم هست که شبانه شریف قبول شده که هنوز توسط ما پیدا نشد!!!

نمازخانه دانشگاهBig Grin اکثر بچه‌ها را دیدم ک خوابگاه نداشتن اوایل میرفتن نمازخانه

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ق.ظ)ic_teta نوشته شده توسط:  پس با این حساب، شما اولین انتخابتون امیرکبیربود دیگه؟؟؟ یا شریف؟؟؟ میشه دلیل انتخاب هرکدوم رو توضیح بدید؟
نه باز هم انتخاب اولم شریف بود اما می دونستم که قبول نمی شم . Smile خود بچه های شریف بهم گفتند که علوم کامپیوتر امیرکبیر استانداردتره . نمی خام بگم کجا قوی تره‌ها‌، اما خودتون بهتر می دونید که گرایش هایی که تو شریف هست( نظریه محاسبات و محاسبات علمی )بیشتر تئوری هستند و من که بهش علاقه نداشتم. اما دو تا گرایش اینجا( سیستم های هوشمند و سیستم های کامپیوتری )کاربردی ترین گرایش های علوم کامپیوتر هستند . ما اینجا کسی رو داریم که لیسانس شریف بوده و برای ارشدش پلی تکنیک رو ترجیح داده . رتبه ۱۰ رو داریم که اول اینجا رو زده. و نمونه های زیاد دیگه . رتبه ۱۹ و ۲۴ و ....

اما در کل اسم شریف یه چیز دیگه است Exclamation

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ق.ظ)ic_teta نوشته شده توسط:  منم درسام رو اونا واسم انتخاب کردمد و نقشی در انتخاب واحد نداشتمBig Grin بیشتر از ۲تا درس هم نذاشت بردارمConfused
۱/ نظریه علوم کامپیوتر امیر دانشگر
۲/ منطق در علوم کامپیوتر محمد اردشیربهرستاقی
اسم استاد راهنمای موقت ما هم، آقای نظام الدین مهدوی امیری هست.
تازه گفته که ترم بعد هم باید محاسبات ماتریسی رو برداریم.
کسی این افراد رو میشناسه.

فقط استاد دانشگر رو می شناسم و شنیدم که خیلی اذیت می کنند( منظور اینکه کار می کشند ازتون )‌، نمره گرفتن از ایشون هم یه کم سخته . اما شنیده بودم قراره این ترم درس نظریه علوم رو استاد رمضانیان تدریس کنند که خیلی بهتر می شد . بد شانسی آوردید Big Grin
(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ق.ظ)ic_teta نوشته شده توسط:  کلاسا هم که علی الظاهر ۲۶ م شروع میشه، ولی چون خوابگاه رو ۴مهر میدن، مثل اینکه ناچارا باید همون اول کار بپیچونم، میترسم از همون اول اساتید باهام به خاطر این غیبت‌ها بد تا نکنند، کسی پیشنهادی نداره اون فاصله چند روز رو میتونم کجا سپری کنم؟؟؟ البته کلاسام فقط یکشنبه و سه شنبه ۱-۳ و ۳-۵ هست و میتونم غیر این ۳ روز رو خونه باشم.

کلاسای ما که از نوزدهم شرووع شد و ماشالا همشم تشکیل شد Confused
برای خوابگاه بچه های اینجا اینطور که خودشون گفتند‌، این هفته رو توی نمازخانه گذروندند . شما هم می تونید فعلا همین کار رو بکنید اگه فکر بهتری ندارید.

دانشگاه کارشناسی من امسال ۷ نفر قبولی روزانه‌، چند تا مجازی و یکی بین الملل داد . منتها بچه‌ها ما( به جز من Tongue )مهندسی نرم و IT قبول شدند . چون مهندسی خونده بودیم دیگه . Wink

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - inteligentium - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۱۷ ب.ظ

این دکتر شیری که میگین همون دکتر شیری (سعید شیری قیداری)دانشکده مهندسی کامپیوتر هستش؟

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parichehr65 - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۳۳ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ق.ظ)delta نوشته شده توسط:  
(25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ ق.ظ)parichehr65 نوشته شده توسط:  دانشگاه پرند ؟؟Big Grin

نه پرند نبودTongue

آخه ۵ شنبه‌ها همیشه پرند بودBig Grin

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - ف.ش - ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۳۶ ب.ظ

توی سیستم واسه من زدن که بهم خوابگاه دادن اما نمیدونم از فردا که کلاسها شروع میشه خوابگاه بازه یا نه.فقط مشکل اینجاست که خوابگاهمون بلوار کشاورزه و دانشگاه ولنجک Sad
شنیدم این خوابگاه از خوابگاههای داخل دانشگاه بهتره و مزیت دیگش اینه که نزدیکه میدان ولی عصره ولی خوب به دانشگاه دوره و دیگه نمیشه بین کلاسها رفت خوابگاه استراحت کرد Sad

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۳۹ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۱۷ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  این دکتر شیری که میگین همون دکتر شیری (سعید شیری قیداری)دانشکده مهندسی کامپیوتر هستش؟

نه این دکتر شیری پسوندش یه چیز دیگه اس‌، اسم کاملش محمدابراهیم شیری احمدآبادی هست Smile فک کنم یه دکتر دهقان هم اونطرف داریم که فرق داره با مال ما Big Grin

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - unification - 25 شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۵۶ ب.ظ

(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۱۷ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  ما همین ترم اول ۳ تا درس برداریم‌، ترم بعد هم ۳ تا که کل درسا تموم شه !!!!

سلام . ببخشیدمن زیاد اطلاع ندارم . یعنی تو ارشد همش ۶ تا درس باید خوند .. ؟ لااقل تو رشته شما. تو باقی رشته‌ها هم همینجوریه ؟