تالار گفتمان مانشت
چند سوال در مورد آزمـون ارشد - نسخه‌ی قابل چاپ

چند سوال در مورد آزمـون ارشد - majid1994 - 17 آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۳۵ ب.ظ

سلام دوستان. من دانشجوی سال آخر رشته عـمران هستم، میخوام برای ارشد به رشته کامپیوتر(هوض مصنوعی یا نرم افزار) و با احتمال کمتر به رشته فناوری اطلاعات برم. زیاد علاقه ای به عمران ندارم، و بیشتر به کامپیوتر علاقه دارم و این چند سال هم خودم برنامه نویسی اینا خیلی کردم و تواناییم توی کامپیوتر خیلی بیشتره. واسه همین میخوام ارشد برم کامیپوتر دیگه.

واسه همین چند تا سوال داشتم، ممنون میشم هرکی از دوستان نظری داره، نظرش رو بگه:
۱- کلا میشه از عمران رفت ارشد نرم افزار یا هوش مصنوعی؟ میگن فقط باید چند واحد از دروس کامیپوتر کارشناسی رو پاس کنی و بعدش میشه! سوالم اینه که دقیقا چند واحد؟ و میگن که مهلت ارشد از لحاظ سربازی ۲ ساله فقط، در نتیجه من اگه یکی دو ترم فقط همین درس های کارشناسی رو پاس کنم به مشکل برنمیخورم؟؟ آزاد هم اگه بخوام برم باید پیش نیاز پاس کنم؟

۲- من بیشتر میخوام برم آزاد! چون همونطور که گفتم برنامه نویسی میکنم صبح تا شب و درآمد دارم و ارزشی ندارم واسم که بخوام چند صد یا چند هزار ساعت بشینم درس های چرت و پرت بخونم که مثلا ارشد سراسری قبول شم! ( صادقانه گفتم Big Grin )
حالا با این تفاسیر آیا قبولی آزاد توی ارشد سخته یا مثل کارشناسی راحته؟ کارشناسی که خیلی مسخره بود، یادمه ۵ تا درس رو ۱۰۰ زدم!
نظرتون با سراسری چیه؟ با ۲۰۰-۳۰۰ ساعت درس خوندن، میتونم سراسری، شبانه مثلا، قبول بشم؟

۳- با وضعیت من پیشنهاد میکنید چی بخونم و چجوری بخونم؟ زبانم نسبتا خیلی خوبه، و میخواستم قبل عید فقط زبان بخونم و یک درس مهم دیگه، مثل هوش مثلا. بعد عید تازه شروع میکنم و یک ۳-۴ درس دیگه هم میخونم و تست میزنم. نظر شما چیه؟

۴- آزمون آزمایشی برم؟ کجا؟

۵- تفاوت قبولی و برنامه ریزی برای قبولی، و منابع آزاد چه فرقی میکنه با سراسری؟

۶- کلا اگر نظر دیگه ای هم دارید بفرمایید. (چیزایی که شاید من ندونم و شما میدونید)

چند سوال در مورد آزمـون ارشد - user99 - 19 آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۹ ق.ظ

دوستان، این موارد، سوال من هم هستش، لطفا جواب بدید.
منم این روزا میخوام واسه آزاد کامیوتر ثبت نام کنم و الان هم موقع ثبت نام شده و استرسم زیاد شده و اطلاعاتی ندارم که میتونم به رشته کامپیوتر تغییر رشته بدم و آیا باید واحد جبرانی پاس کنم ترم اول ارشد؟ و آیا این باعث نمیشه مهلت ۲ ساله ارشد از لحاظ سربــازی تموم بشه؟ + سوال های بالا.

چند سوال در مورد آزمـون ارشد - ana9940 - 20 آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۹ ب.ظ

شما با هر لیسانسی می تونید کنکور ارشد بدید و فقط زمانی که قبول شدید، دانشگاه تون تصمیم می گیره که درسایی رو به عنوان پیش نیاز باید بخونید، یعنی دیگه جزیی از ترم های ارشدتون میشه و دیگه نباید نگران سربازی باشید. درسایی مثل سیستم عامل و معماری و پایگاه ممکنه پیش نیاز باشه براتون، شایدم بیشتر.
قبولی در دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی به گفته دانشجوهای خودشون خیلی راحته. ولی شبانه نه. چون شبانه هر دانشگاه دولتی ، بلافاصله بعد از روزانه هاش هست و رتبه های خوبی میخواد.
اگه اولویت اول تون کار هست ، دانشگاه های روزانه خیلی سخت گیری می کنند که حتما حضور در کلاس و دانشگاه داشته باشید. اگه فقط مدرک ارشد رو میخواین و پولش هم براتون مسئله ای نیست ، گویا دانشگاه آزاد بهتره