تالار گفتمان مانشت
همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - irpersian20 - 04 بهمن ۱۳۹۴ ۰۵:۳۴ ب.ظ

سلام
دوستان اگر دقت کنید حتی گرایش نرم افزار هم داره میره پایان نامه هوش انجام میده
چرا این طوری هست؟
من فکر کنم درگیری کمتری داره؟
یا موضوعات بهتری توش هست؟
خیلی کم میبنیم کسی دنبال کارهای نرم افزاری بره . همش دنبال هوش هستنتد
میگن راحت تره کار داخلش

RE: همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - noronet - 04 بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۴۵ ب.ظ

(۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۵:۳۴ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان اگر دقت کنید حتی گرایش نرم افزار هم داره میره پایان نامه هوش انجام میده
چرا این طوری هست؟
من فکر کنم درگیری کمتری داره؟
یا موضوعات بهتری توش هست؟
خیلی کم میبنیم کسی دنبال کارهای نرم افزاری بره . همش دنبال هوش هستنتد
میگن راحت تره کار داخلش

بله دقیقا همین جوری هست . من خودم و ۹۰ درصد بچه های ورودی ما تو قسمت هوش و بخصوص پردازش تصویر میخان پایان نامه بدن. البته رشته ی ما (مالتی مدیا) بی ربط نیست . بعضی واحد های هوش مثل پردازش تصویر و ماشین بینایی هم داریم. جالب تر از این که بچه های مخابرات هم دیدم که پایان نامشون هوش هست. از این گذشته بچه های ریاضی و علوم کامپیوتر هم زیاد میان.
بنظرم کلا هوش و بخصوص تصویر مقوله ی جذابیه . به واقیعت نزدیکه. کاربردهای ریاضی توش عملی میشن... وکلا تجربه ی جدیدیه .
چون میتونی به سیستم یاد بدی چگونه رفتار کنه و به محیطش پاسخ بده ، همیشه ابداع کردن و نوعی خلق کردن چیز جذابیه... برا همین طرفدار زیاد داره

RE: همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - MShariati - 04 بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ ب.ظ

به علایق و زمینه‌های خودتون بیشتر توجه کنید. موضوعات عملی زیادی در هوش هست، زمینه‌های باز بیشتری داره، و جذابیت ظاهری موضوعاتش هم معمولاً تأثیرگذاره.
هرچند که قبول ندارم هوش در کل آسون‌تر باشه، ولی گاهی آسون‌ترین کارها هم اگه استعداد یا علاقه‌ی کافی نباشه آدمو به مرگ راضی می‌کنه!

همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - teraktor2003 - 04 بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۳۶ ب.ظ

کلا پایه هوش تحقیقاتیه...برای همین بسیار بسیار عناوین جذاب و جدیدی داره...بدون شک اینده کامپیوتر, هوش مصنوعی و علی الخصوص مبحث یادگیری ماشین (به طور کلی) خواهد بود...اینکه جذبش شدن چیز بدی نیس...نشان از بروز بودن اون مبحثه...

RE: همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - abolfazl pepco - 05 بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۲۵ ق.ظ

ما معماری ها هم کشکیم دیکه....

RE: همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - irpersian20 - 05 بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۴۳ ق.ظ

(۰۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۲۵ ق.ظ)abolfazl pepco نوشته شده توسط:  ما معماری ها هم کشکیم دیکه....

اختیار دارید راستش حواسمون به معماری بود اما اطلاعی در موردش مثل هوش و نرم افزار نداشم
اگر تجربه ای دارید ممنون میشم اشتراک بزارید

RE: همه چیز برای هوش مصنوعی است؟ - abolfazl pepco - 05 بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۳۵ ب.ظ

راستش خود من هم نمیدونم چیه